Jak pielęgnować włosy suche zimą?

Włosy sianowate, szorstkie, pozbawione blasku, nieprzyjemne w dotyku i plączące się. Znasz to? Diagnoza może być tylko jedna: ekstremalne przesuszenie. Zapanowanie nad przesuszonymi włosami nie jest łatwe, zwłaszcza zimą, kiedy czynniki zewnętrzne nie sprzyjają utrzymywaniu naturalnego nawilżenia. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by zadbać o suche włosy zimą.

Odżywka do włosów suchych potrzebna od zaraz

Pierwszym krokiem do pięknych i nawilżonych włosów jest odpowiednia odżywka. Jej zadaniem jest nie tylko dodać włosom dawki składników odżywczych, lecz także składników nawilżających. W przypadku włosów suchych lub okresowo przesuszających się na zimę najważniejsze będą oleje, których twoje włosy w tym momencie najbardziej pragną.

Odżywka do włosów suchych powinna zawierać ich jak najwięcej. Kompozycja musi nie tylko nawilżać, lecz także natłuszczać, tak by dalsze przesuszanie się włosów było utrudnione. Jeśli szukasz takiego kosmetyku, świetnym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów suchych L’Oréal Elseve Magiczna Moc Olejków, która zawiera aż sześć różnych olejów kwiatowych, które poprawią kondycję twoich włosów.

Zwróć uwagę na stosowane kosmetyki

Chłód, mróz i suche powietrze w mieszkaniach zimą są przyczyną przesuszania się włosów, ale niestety czasami samodzielnie pogłębiamy ten efekt, używając nieodpowiednich kosmetyków. Teraz twoje pasma potrzebują olejów, nawilżania i wygładzania. W szamponach i odżywkach koniecznie unikaj SLS i SLES czy silikonów, które nadmiernie obciążają włosy.

Zwróć uwagę także na proteiny. W okresie zimowym przy silnym przesuszeniu twoje włosy wcale nie potrzebują ich za dużo. Więcej – nawet nie za bardzo je lubią. Przejrzyj dokładnie składy swoich kosmetyków i postaw na te, które są dostosowane do twojego problemu. Szampon czy odżywka do włosów suchych zadziałają tysiąc razy lepiej niż te do włosów normalnych, a już zwłaszcza przetłuszczających się.

Olejowanie włosów suchych na zimę

O rewelacyjnym efekcie olejowania wiemy już od dawna, ale nie zawsze mamy czas i ochotę, by to robić. Dla włosów suchych jest to jednak zbawienie, więc warto o tym pamiętać. A już zwłaszcza zimą, kiedy nawilżenie i zabezpieczenie przed przesuszaniem jest takie ważne.

Jakich olejów używać? Cóż, to zależy od typu twoich włosów. Przesuszone, pozbawione życia i łamliwe włosy z reguły są wysokoporowate, dlatego dobrze zareagują na oleje kwiatowe, olej z pestek moreli, z pestek winogron, słodkich migdałów czy z awokado. Jednak rodzaj oleju należy dobrać odpowiednio do swojego typu włosów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx