Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Zmiany w podatkach 2019/2020 – CIT/VAT/PIT

Pracownicy księgowości, doradcy podatkowi i przedsiębiorcy kolejny raz muszą dostosować się do wprowadzonych zmian w przepisach. Każdy z pojedynczych tematów jest bardzo rozległy i nie zawsze mamy czas na pełne zapoznanie się aktualnymi zapisami. Istnieje jednak sposób na pozyskanie skondensowanej wiedzy.

Powstające przepisy często wprowadzają powszechny zamęt przy wejściu w życie. Oznacza to tyle, że nie zawsze w pełni adaptują się do rzeczywistości. Z kolei inne mają duży wpływ na to, jak będzie funkcjonowała firma w danym roku obrachunkowym. Zmiany w CIT 2020 to szereg wyzwań przed którymi stoją przedsiębiorcy. Liczni specjaliści pracują nad tym, aby najnowsze zapisy zinterpretować i umieć się w nich poruszać. Zmiany w VAT 2020, to kolejny etap modyfikacji w tej dziedziniepodatkowej. Split payment przyniosło rewolucje, do której przedsiębiorcy musieli się przyzwyczaić, księgowość nauczyć, a doradcy umieć wytłumaczyć. Jest sposób, aby stawić temu wyzwaniu czoła.

Nierówna walka  z czasem – podatki 2020

Zwykle tak bywa, że ustawodawca daje określony czas na implementacje przepisów do żywego środowiska, czyli naszej rzeczywistości. Innym razem nowe ustawy wchodzą w życie po ich zatwierdzeniu, co może wywołać duże zamieszanie. Oczywiście następstwa takich decyzji są bardzo różne, ale niestety ministerstwo nie daje nikomu taryfy ulgowej lub robi to rzadko. Wiąże się to z napiętą sytuacją, którą wszyscy odpowiedzialni za sprawy podatkowe i księgowe starają się usystematyzować. Wynika to z tego, że często wymaga się pewnych zachowań od przedsiębiorców w momencie, gdy nie wszystko do końca jest odpowiednio przygotowane. Warto więc znaleźć miejsce, w którym wiedza jest przekazywana na bieżąco. Więcej praktycznych informacji znaleźć można na https://akademialtca.pl/kursy/rewolucyjne-zmiany-w-podatkach-dochodowych-cit-i-pit-2019-2020/.

Pomoc od specjalistów dla specjalistów

Dzięki dużemu zaangażowaniu prawnicy i doradcy podatkowi opracowali merytoryczny i praktyczny materiał z najważniejszymi zmianami. Szkolenie CIT 2020 poruszy kwestie rozliczania samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności. Omówione zostaną zagadnienia dotyczące leasingu, amortyzacji czy kosztów eksploatacyjnych. Mali przedsiębiorcy będą zainteresowani wprowadzaniem 9% stawki podatku CIT. W zakresie nieruchomości poruszony zostanie temat NID tj. naliczania tzw. odsetek hipotecznych.  To jednak tylko część zagadnień, o których warto wiedzieć.

Szkolenie VAT 2020 poruszy m.in. zagadnienia białej listy, obniżenia dodatkowego zobowiązania podatkowego VAT do 15%, wskaże ograniczenia zwolnień podmiotowych w VAT i odniesie się do zmian w zakresie wykreślania i przywracania podatników do rejestru VAT. Warto również dowiedzieć się jakie zmiany pojawiły się w obowiązkowej płatności split payment. Co z odwrotnym obciążeniem w obrocie krajowym? Jakie adnotacje powinny pojawić się na fakturach? Czy uruchomione zostaną płatności zbiorcze? Te i wiele więcej informacji można znaleźć na https://akademialtca.pl/kategorie-szkolen/szkolenia-otwarte/.

Wiedza nie ma końca. Nie musimy wiedzieć wszystkiego o wszystkim. Trzeba mieć jednak świadomość przepisów, które bezpośrednio nas dotyczą. Przekopywanie się przez ustawy nie należy do przyjemnych czynności. Dlatego warto sięgnąć po pigułkę informacyjną w postaci szkolenia. Opracowany materiał w przystępnej formie z pewnością pomoże w codziennej pracy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx