Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 grudnia 2022

Poznajemy kuchnie w stylu amerykańskim

Kuchenka wolnostojąca to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Bez niej trudno sobie wyobrazić przygotowywanie posiłków. I choć pierwsza kuchenka gazowa, która trafiła do masowej sprzedaży w 1836 roku w Anglii, niewiele przypominała obecne urządzenia jej podstawowa funkcja pozostała niezmienna. W niniejszym tekście postaramy przyjrzeć się czym, charakteryzują się kuchnie w stylu amerykańskim i jakie kuchnie wolnostojące dostępne są na rynku.

1. Kuchenka wolnostojąca, czyli serce każdej kuchni
2. Czym charakteryzują się kuchnie w stylu amerykańskim?
3. Kuchnie wolnostojące w stylu retro, czyli nowoczesność z nutką klasyki
4. Kuchnie wolnostojące – którą wybrać?

Kuchenka wolnostojąca, czyli serce każdej kuchni

Sprawniejsze, smaczniejsze i bezpieczniejsze przygotowywanie posiłków, tego oczekujemy od kuchenki.
Na co dzień nie zwracamy na nią uwagi. Kupujemy ją rzadko, zazwyczaj przy okazji przeprowadzki lub zakupu mieszkania, które musimy urządzić od zera.

Czym charakteryzują się kuchnie w stylu amerykańskim?

Przede wszystkim przestrzenią. Tak zwana otwarta kuchnia to coraz popularniejsze rozwiązanie nie tylko w willach, ale również mieszkaniach. Brak niektórych ścian działowych i połączenie salonu z kuchnią dają wrażenie większej przestrzeni i pozwalają na lepsze zagospodarowanie tej, która mamy. Bez obaw. Kuchnie w stylu amerykańskim sprawdzą się w wielu domach i mieszkaniach, którym pod względem powierzchni daleko do odpowiedników zza oceanu. Wszystko jest kwestią odpowiedniego projektu, dobrania mebli najlepiej drewnianych oraz kolorystyki pasującej do reszty mieszkania.

Kuchnie wolnostojące w stylu retro, czyli nowoczesność z nutką klasyki

Gazowe kuchnie wolnostojące wysokiej klasy pełnią nie tylko funkcję związaną z przygotowywaniem posiłków. Z powodzeniem stanowią przykuwający wzrok element wyposażenia nowoczesnej kuchni.
Jakość wykonania, stylistyka w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi czynią je coraz popularniejszymi pomimo stosunkowo wysokiej ceny na tle powszechnie kupowanych urządzeń.
Bez wątpienia wysokiej klasy kuchnia gazowa nie musi być ukrywana wśród mebli jak to ma często miejsce w ramach tak zwanej zabudowy. Producenci kuchni wolnostojących dbają o to, aby każdy klient mógł nabyć kuchnię dopasowaną do wnętrza. Do wyboru są różne style, kolory oraz wymiary kuchenek co zapewnią dużą swobodę i szerokie możliwości aranżacji.

Kuchnie wolnostojące – którą wybrać?

Kuchnie dzielimy na trzy rodzaje w zależności od sposobu ich zasilania. Do wyboru są wersje gazowe, elektryczne lub indukcyjne.
Kuchenka gazowa jest zdecydowanie najpopularniejsza. Wpływa na to stosunkowa niska cena samego urządzanie, jak również umiarkowane koszty codziennej eksploatacji. Dla osób, które sporo gotują nie bez znaczenia jest również fakt, że na kuchence gazowej używać możemy praktycznie każdego rodzaju garnka.
Kuchenki elektryczne, pomimo że tanie w zakupie są mało wydajne ze względu na wysokie koszty prądu.
Ostatni rodzaj to kuchnie indukcyjne, które systematycznie zdobywają popularność za sprawą swojej energooszczędności oraz bezpieczeństwa użytkowania. Przy zakupie kuchenki warto sprawdzić jaki rodzaj piekarnika ma na wyposażeniu. Do wyboru jest wersja gazowa lub elektryczna. Zarówno jedna, jak i druga mają swoich zwolenników.

Podsumowując, wybór kuchni wolnostojącej tylko na pozór wydaje się prosty. Przed ostateczną decyzją o zakupie warto brać pod uwagę kilka czynników:
– metraż kuchni i samego mieszkania,
– rodzaj urządzenia – na gaz, prąd, indukcja
– cenę, która niekiedy bywa wysoka, chociażby w porównaniu z najtańszymi ofertami sklepów z AGD.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx