Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Agregat prądotwórczy na gaz – jakie są jego zalety?

Agregat prądotwórczy na gaz – jakie są jego zalety?

Agregat prądotwórczy na gaz to przede wszystkim niezależnie źródło energii. Przydatne podczas awarii prądu, ale także wtedy, gdy nie ma dostępu do prądu stałego. Dlatego też agregaty są używane nie tylko w celach prywatnych, ale także przy organizacji imprez plenerowych.

1.      Rodzaje agregatów prądotwórczych.

2.      Agregat gazowy – zalety.

Bez prądu trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie, dlatego każda awaria może przysporzyć wiele problemów i niepotrzebnych nerwów. Gdy do sieci energetycznej podpięty jest agregat z automatyką, to nie trzeba obawiać się awarii czy spadku napięcia – wszystkie niezbędne urządzenia będą pracować bezproblemowo. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy ważne plany i chcemy je wykonać na czas. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niepotrzebnych niespodzianek, jak brak prądu, warto działkę, dom czy plac budowy zaopatrzyć w agregat na gaz.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze dzielimy przede wszystkim na:

  • przenośne – są one lekkie, ciche i często zaopatrzone w kółka oraz uchwyt, żeby łatwiej było je przenosić; niektóre z nich są zaopatrzone w inwertową stabilizację napięcia (prąd jest wysokiej jakości, a jego używanie bezpieczne).
  • stacjonarne – większych gabarytów, przeznaczone do uniwersalnego użytkowania.

Aby wybrać odpowiedni agregat prądotwórczy musimy też określić, co będziemy nim zasilać. Czy będą to odbiorniki indukcyjne (np. lodówka czy klimatyzator) czy elektroniczne (komputery, laptopy, wzmacniacze, etc.). Urządzenia elektroniczne ze względu na swoją czułość wymagają prądu dobrej jakości i niezawodnych jego źródeł. Dlatego  w tym przypadku należy rozejrzeć się za agregatami dobrej jakości gwarantującymi prąd o stabilnych parametrach.

Agregaty dzieli się też pod względem rodzaju paliwa, którym są napędzane. I tak, silniki tych  urządzeń mogą wykorzystywać: benzynę, olej napędowy, gaz LPG, gaz ziemny i metan). Dużą popularnością cieszą się właśnie agregaty na gaz.

Agregat gazowy – zalety

Agregat prądotwórczy na gaz ma wiele zalet. Przede wszystkim cenne jest to, że agregaty na LPG czy gaz ziemny są tanie w eksploatacji. Dodatkowo to sprzęt bardzo uniwersalny i wytrzymały – nie przeszkadzają mu na przykład zbyt duże rozstrzały zakresu temperatury otoczenia. To przekłada się na łatwe uruchomienie urządzenia w każdych warunkach. Agregaty na gaz wydziela też mniej spalin niż agregaty benzynowe, co jest nie do przecenienia zwłaszcza w dobie walki o czystość otaczającego nas środowiska. Agregat gazowy poza tym wolniej się zużywa, więc będziemy mogli się cieszyć nim i jego niezawodną pracą bardzo długo. Szeroki wybór agregatów prądotwórczych na gaz znajdziemy w ofercie https://eneria.pl/oferta/kogeneracja/biogaz-i-gaz-ziemny/.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx