Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Kancelaria notarialna w zastępstwie postępowania sądowego?

Kancelaria notarialna

O tym, że polskie sądy są zarzucone pracą, a terminy rozpraw to często oczekiwanie przez ponad rok, nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej dziwi więc, że tyle osób woli iść do sądu z banalnymi rzeczami i czekać długie miesiące, gdy większość z nich mogą od ręki załatwić w kancelarii notarialnej. Przykład? Dziedziczenie spadkowe lub testamentowe, ale nie tylko.

Sprawy spadkowe u notariusza

W polskim prawie spadkobierca może uprawomocnić testament lub dziedziczenie ustawowe bez testamentu na dwa sposoby. Pierwszy to rozprawa sądowa związana z opłatami i oczywiście czekaniem na wyznaczeniem terminu. Drugi to załatwienie poświadczenia dziedziczenia u notariusza, co zajmuje jedno popołudnie i wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami. W obu przypadkach obecni muszą być wszyscy spadkobiercy, nie ma więc pod tym względem żadnej przewagi na korzyść sądu, a jednak to wciąż w sądach ląduje większość takich spraw.

Sprzedaż nieruchomości

W kancelarii notarialnej z prawdziwego zdarzenia załatwi się jednak nie tylko proste dziedziczenie, ale również formalnie skomplikowane sprawy związane ze sprzedażą nieruchomości. Profesjonaliści z https://www.kancelaria-notarialna.net/ z łatwością rozwiążą problemy aktów własności i ustalenia wszystkich właścicieli, dzięki czemu będzie można dopilnować całej dokumentacji. Warto korzystać z pomocy kancelarii zwłaszcza przy inwestycjach wycenionych na wysoką sumę, bo nawet jeden błąd może sprawić, że inwestor straci cały swój wkład finansowy.

Obsługa firm i spółek

Dobra kancelaria notarialna nie ogranicza się do prowadzenia usług na rzecz klientów indywidualnych. W zakresie jej działalności są również modele kierowane do klientów biznesowych, firm i spółek prowadzonych przez zarządy i administratorów. W tym przypadku obsługa prawna jest bardzo szeroka i dotyczy wieku różnych segmentów. Prawnicy kancelarii nie tylko przygotują dokumentację związaną np. z fuzjami czy przekształceniami, ale mogą również protokołować prawnie zebrania akcjonariuszy, zarządu i prezesów, co jest wymogiem formalnym. 

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx