7 maja 2021

Jak zamówić kuriera do domu?

Wysyłanie paczek bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe. Choć wiele osób korzysta już z wysyłki kurierem z domu, nie wszyscy wiedzą, że istnieje takie rozwiązanie. Jak zamówić kuriera do domu i wysyłać taniej? Przeczytaj nasz artykuł i korzystaj z najlepszych ofert na najtańsze przesyłki kurierskie!

Zamawianie kuriera do domu w pięciu prostych krokach

Co należy zrobić, aby nadać tanią paczkę, nie wychodząc z domu? Od nadania paczki dzieli cię pięć nieskomplikowanych czynności:

  1. Przygotuj przesyłkę. Trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć, aby zawartość nie uległa uszkodzeniu. W kolejnym akapicie dokładnie wyjaśniamy, w jaki sposób zapakować paczkę, aby dotarła do odbiorcy w należytym stanie.
  2. Zamów kuriera. Tanie wysyłanie gwarantuje broker kurierski, czyli serwis przesyłek kurierskich. Współpracuje z kilkoma firmami kurierskimi. Możesz porównać oferty i wybrać przewoźnika oferującego najtańsze przesyłki kurierskie.
  3. Wybierz rodzaj przesyłki: paczkę, kopertę lub przesyłkę zapakowaną na palecie. Dokładne wytyczne dotyczące wielkości paczek znajdziesz na stronie.
  4. Wpisz dane nadawcy i odbiorcy. Zaznacz odpowiedni sposób nadania przesyłki, a następnie wybierz opcję płatności i dokonaj zapłaty za realizację usługi. Nie zapomnij wydrukować listu przewozowego z właściwym numerem paczki oraz adresem odbiorcy! Zrób jedną kopię dla siebie.
  5. Poczekaj na kuriera. Kurier odbierze paczkę z twojego domu. Przekaż mu również list przewozowy. Gotowe. Przesyłka najszybciej jak to możliwe znajdzie się w rękach odbiorcy.

Jak przygotować przesyłkę?

Nadając paczkę tanim kurierem, należy przygotować trwałe i wytrzymałe opakowanie. Najlepsze jest pudełko z grubego materiału, które ochroni zawartość przesyłki nawet w razie upadku z niewielkiej wysokości.

Równie ważne jest odpowiednie wypełnienie, które zabezpiecza zapakowany produkt przed przemieszczaniem się, a zatem również – przed uszkodzeniem. Szczególne znaczenie ma to przy wysyłce rzeczy szklanych czy elektroniki. Można korzystać z folii bąbelkowej, papieru bądź specjalnych piankowych wypełniaczy do paczek. Po zapakowaniu przesyłki zamknij karton i zaklej go taśmą zabezpieczającą. Jeśli paczka jest ciężka, możesz również zabezpieczyć krawędzie pudełka.

Ponadto znaczenie ma właściwe umieszczenie etykiety z adresem, najlepiej na górze opakowania. Tak zapakowana przesyłka bezpiecznie dotrze do adresata.

Zalety kuriera do domu

Jakie są największe plusy korzystania z kuriera? Przesyłki nadawane z domu szybko i bezpiecznie dotrą pod wskazany adres – tak samo, jak te wysłane z punktu! Jednak zamawiając kuriera do domu, nie trzeba się nigdzie fatygować, co zapewnia znaczną oszczędność czasu.

Jakie są jeszcze zalety korzystania z tanich kurierów, którzy odbierają paczkę prosto z twojego domu?

  • przesyłka trafia bezpośrednio w ręce adresata nawet w ciągu jednego dnia roboczego,
  • możesz stale monitorować, gdzie aktualnie znajduje się nadana paczka,
  • korzystasz z oferty najtańszych przesyłek. Ostateczna cena zależy od gabarytów paczki, ale z uwagi na popularność tych usług – koszt nie jest wysoki!
  • możesz skorzystać z usług dodatkowych, np. dodatkowego ubezpieczenia paczki, płatności za pobraniem czy powiadomienia SMS/e-mail.

Skorzystaj z oferty wysyłki tanich paczek z domu i przekonaj się, jakie to proste!

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x