Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Jak zamówić kuriera do domu?

Wysyłanie paczek bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe. Choć wiele osób korzysta już z wysyłki kurierem z domu, nie wszyscy wiedzą, że istnieje takie rozwiązanie. Jak zamówić kuriera do domu i wysyłać taniej? Przeczytaj nasz artykuł i korzystaj z najlepszych ofert na najtańsze przesyłki kurierskie!

Zamawianie kuriera do domu w pięciu prostych krokach

Co należy zrobić, aby nadać tanią paczkę, nie wychodząc z domu? Od nadania paczki dzieli cię pięć nieskomplikowanych czynności:

  1. Przygotuj przesyłkę. Trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć, aby zawartość nie uległa uszkodzeniu. W kolejnym akapicie dokładnie wyjaśniamy, w jaki sposób zapakować paczkę, aby dotarła do odbiorcy w należytym stanie.
  2. Zamów kuriera. Tanie wysyłanie gwarantuje broker kurierski, czyli serwis przesyłek kurierskich. Współpracuje z kilkoma firmami kurierskimi. Możesz porównać oferty i wybrać przewoźnika oferującego najtańsze przesyłki kurierskie.
  3. Wybierz rodzaj przesyłki: paczkę, kopertę lub przesyłkę zapakowaną na palecie. Dokładne wytyczne dotyczące wielkości paczek znajdziesz na stronie.
  4. Wpisz dane nadawcy i odbiorcy. Zaznacz odpowiedni sposób nadania przesyłki, a następnie wybierz opcję płatności i dokonaj zapłaty za realizację usługi. Nie zapomnij wydrukować listu przewozowego z właściwym numerem paczki oraz adresem odbiorcy! Zrób jedną kopię dla siebie.
  5. Poczekaj na kuriera. Kurier odbierze paczkę z twojego domu. Przekaż mu również list przewozowy. Gotowe. Przesyłka najszybciej jak to możliwe znajdzie się w rękach odbiorcy.

Jak przygotować przesyłkę?

Nadając paczkę tanim kurierem, należy przygotować trwałe i wytrzymałe opakowanie. Najlepsze jest pudełko z grubego materiału, które ochroni zawartość przesyłki nawet w razie upadku z niewielkiej wysokości.

Równie ważne jest odpowiednie wypełnienie, które zabezpiecza zapakowany produkt przed przemieszczaniem się, a zatem również – przed uszkodzeniem. Szczególne znaczenie ma to przy wysyłce rzeczy szklanych czy elektroniki. Można korzystać z folii bąbelkowej, papieru bądź specjalnych piankowych wypełniaczy do paczek. Po zapakowaniu przesyłki zamknij karton i zaklej go taśmą zabezpieczającą. Jeśli paczka jest ciężka, możesz również zabezpieczyć krawędzie pudełka.

Ponadto znaczenie ma właściwe umieszczenie etykiety z adresem, najlepiej na górze opakowania. Tak zapakowana przesyłka bezpiecznie dotrze do adresata.

Zalety kuriera do domu

Jakie są największe plusy korzystania z kuriera? Przesyłki nadawane z domu szybko i bezpiecznie dotrą pod wskazany adres – tak samo, jak te wysłane z punktu! Jednak zamawiając kuriera do domu, nie trzeba się nigdzie fatygować, co zapewnia znaczną oszczędność czasu.

Jakie są jeszcze zalety korzystania z tanich kurierów, którzy odbierają paczkę prosto z twojego domu?

  • przesyłka trafia bezpośrednio w ręce adresata nawet w ciągu jednego dnia roboczego,
  • możesz stale monitorować, gdzie aktualnie znajduje się nadana paczka,
  • korzystasz z oferty najtańszych przesyłek. Ostateczna cena zależy od gabarytów paczki, ale z uwagi na popularność tych usług – koszt nie jest wysoki!
  • możesz skorzystać z usług dodatkowych, np. dodatkowego ubezpieczenia paczki, płatności za pobraniem czy powiadomienia SMS/e-mail.

Skorzystaj z oferty wysyłki tanich paczek z domu i przekonaj się, jakie to proste!

5 2 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx