Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Jak otworzyć skrzynkę z bezpiecznikami?

Pogotowie ślusarskie – jak ślusarz otworzy zamek
Jak otworzyć skrzynkę z bezpiecznikami

Kiedy pojawiają się problemy z zamkiem w skrzynce elektrycznej, nie warto zwlekać ani kombinować przy nim samemu. Czasem komuś może się spieszyć z otwarciem skrzynki z bezpiecznikami, by dostać się do nich, ale warto pamiętać, że siłowe rozwiązania mogą tylko wydłużyć czas. Szybsze i bezpieczniejsze otwieranie skrzynki elektrycznej zapewni dobry ślusarz.

Pogotowie zamkowe na problemy z zamkiem w skrzynce elektrycznej

Gdy w budynku dojdzie do nagłego wzrostu napięcia w sieci, zazwyczaj dochodzi do włączenia się mechanizmu zabezpieczającego całą instalację przed spaleniem, czyli potocznego wyrzucenia korków. Do takiej sytuacji może też dojść w chwili, gdy uszkodzeniu ulegnie jeden z elementów całego obwodu, czyli np. jedno z urządzeń elektrycznych podłączonych do sieci w budynku. W zależności od tego, jak czule ustawione są bezpieczniki, dochodzi do takiej sytuacji częściej lub rzadziej. Mimo wszystko zazwyczaj prędzej czy później trzeba stanąć przed koniecznością otworzenia skrzynki i dostania się do bezpieczników. Nie posiadając klucza do skrzynki, trzeba wezwać specjalistę, tj. ślusarza. Pozwoli on na dostanie się do skrzynki i włączenia prądu w budynku. Otwieranie skrzynki z bezpiecznikami bywa trudne ze względu na to, że jest ona zazwyczaj dobrze zamknięta, ze względu na to, że to dość istotny element całej instalacji. Jeśli więc okaże się, że nie ma pod ręką odpowiedniego klucza, trzeba zadzwonić do Pogotowia zamkowegoŚlusarz otworzy zamek od ręki, co pozwoli wyjść z awaryjnej sytuacji.

Pogotowie ślusarskie – jak ślusarz otworzy zamek?

Specjalista otworzy zamek przy pomocy wytrychów i specjalnych kluczy pasujących do tego typu mechanizmów. Pogotowie zamkowe, która świadczy usługi ślusarskie, dysponuje szerokim spektrum narzędzi, które pozwolą błyskawicznie poradzić sobie z takim zamkiem. Nie posiadając ich, można spróbować śrubokrętem, jednak bez gwarancji powodzenia. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że uszkodzi się zamek, zwłaszcza gdy nie jest w najlepszym stanie. Później będzie go trzeba wymienić i najpierw rozwiercać, więc lepiej od razu wezwać profesjonalnego ślusarza, który awaryjnie otworzy skrzynkę, nie narażając jej na zniszczenie.

Czy ślusarz zgodzi się otworzyć skrzynkę z bezpiecznikami?

Samo otworzenie skrzynki z bezpiecznikami jest legalne, więc z takim zleceniem nie będzie żadnego problemu. Oczywiście trzeba pamiętać, że do skrzynki elektrycznej można dostać się w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności i nie należy ingerować w plomby, które zazwyczaj są na urządzeniach pomiarowych.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx