Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Wolny czas dla mam, jak go najlepiej wykorzystać

Portal dla mam

Wiele mam często narzeka, że nadmiar obowiązków związanych z domem oraz wychowaniem dzieci sprawia, że nie mają czasu dla siebie, a gdy już go mają, to najczęściej poświęcają go innym. W ten sposób jednak tracą one szansę na zrobienie czegoś tylko dla siebie, na chwilowe odcięcie się od codziennych obowiązków, wyciszenie i zrelaksowanie. Dlatego dziś podpowiemy, jak wykorzystać każdą wolną chwilę w życiu mamy, poświęcając ją tylko sobie. 

Ćwicz w każdej chwili

 Pierwszą naszą propozycją na spożytkowanie nie tylko wolnego, ale również tego zajętego czasu jest ćwiczenie. Mamy często bowiem borykają się z problemem braku czasu na sport i ćwiczenia, gdyż to wiązałoby się z gospodarowaniem przynajmniej jednej godziny wolnego czasu, co w wielu przypadkach okazuje się dość trudnym zadaniem. W rzeczywistości jednak ćwiczyć możemy w każdym momencie, nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Przykładowo, pośladki możemy ćwiczyć  podczas kołysania dziecka na rękach, napinając raz jeden, raz drugi pośladek. Tę partię ciała możemy również ćwiczyć podczas mycia zębów, odwodząc w tył lub w bok raz jedną, raz drugą nogę. Mięśnie ramion możemy aktywować w czasie zabawy z maluszkiem, na przykład unosząc go nad głową, co sprawi mu ogromną radość, a nam pozwoli ćwiczyć mięśnie naramienne. Takich ćwiczeń można oczywiście znaleźć dużo więcej, a do ich wykonania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać czy organizować wolnego czasu.

Ulubiona lektura

 Brakuje nam czasu na czytanie swoich ukochanych książek? Czytajmy je na głos podczas usypiania dziecka. Maluszek może i nie będzie rozumiał naszych słów, ale dźwięk naszego głosu będzie działał na niego kojąco i spowoduje szybkie zaśnięcie. My natomiast będziemy zadowolone, że udało nam się przeczytać kolejny rozdział książki. Mamy, które karmią piersią, mogą natomiast w tym czasie słuchać audiobooków lub po prostu zadzwonić do przyjaciółki czy mamy, by nadrobić zaległości we wspólnych rozmowach. Można również przejrzeć swoje ulubione serwisy internetowe w telefonie czy poczytać najnowsze artykuły, jakie prezentuje nasz ulubiony portal dla mam.

Wykorzystaj sen dziecka

Mamy często słyszą, że podczas snu dziecka one również powinny udać się na drzemkę. To oczywiście Idealna sytuacja, jednak wiele mam twierdzi, że nie jest w stanie zasnąć w ciągu dnia, gdyż głowa pełna jest myśli związanych z obowiązkami i zadaniami do wykonania w kolejnych dniach, co nie sprzyja zaśnięciu. Możemy zatem wykorzystać ten moment w inny sposób, na przykład robiąc porządek w szafie czy uzupełnić swoją garderobę poprzez zakupy przez Internet. Dziecięcą drzemkę warto też wykorzystać na zabiegi pielęgnacyjne, na które zwykle nie mamy czasu. Nałożenie maseczki na twarz to zaledwie 10 -15 minut, a relaksująca kąpiel w wannie może nam zająć 20 30 minut, co zdecydowanie wystarczy, aby się odprężyć.

 W codziennym natłoku obowiązków nie zapominajmy o sobie i podarujmy sobie chwile tylko dla siebie. Pamiętajmy bowiem, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx