Lornetki i lunety w pracy detektywa – na jaki sprzęt zwrócić uwagę?

Do czego przydadzą się lornetki i lunety?
fot. pixabay.com

Urządzenia optyczne są ważnym asortymentem w pracy każdego profesjonalnego detektywa i nie tylko. Pozwalają na lepsze obserwowanie rzeczywistości, skupienie się na śledzonym obiekcie i komfortową konspirację. Zobacz, do czego wykorzystać lornetki i lunety oraz jakie urządzenia wybrać do swojej firmy?

Pamiętaj, że urządzenia do optycznego przybliżenia obrazu mają wszechstronne zastosowania w pracy detektywa. W jakich sytuacjach możesz używać lornetki oraz lunety?

Do czego przydadzą się lornetki i lunety?

Szerokie zastosowanie lunet oraz lornetek docenili detektywi praktycznie na całym świecie. Urządzenia te stosowane są również przez policjantów w trakcie działań operacyjnych. Jakie mają zastosowanie?

Po pierwsze, świetnie sprawdzą się w czasie prowadzenia śledztwa w trudnych warunkach. Co to oznacza? Nie zawsze masz możliwość swobodnego podejścia do obiektu, który obserwujesz. Niekiedy np. ciężko zainstalować podsłuch lub ukrytą kamerę, a pomieszczenie osoby śledzonej jest niedostępne dla osób z zewnątrz – może to być np. prywatny gabinet. Jeżeli okoliczności ku temu sprzyjają, możesz znaleźć odpowiednie miejsce, oddalone od takiego obiektu, wykorzystać lunetę lub lornetkę i obserwować sytuację wewnątrz przez szybę (dotyczy to nie tylko miejsc pracy, ale też np. mieszkań podczas szukania dowodów zdrady).

Lornetki i lunety ułatwiają obserwację rzeczywistości np. z dachu (fot. pixabay.com)

Lunety oraz lornetki pomogą również w zabezpieczeniu danej akcji. Jak to działa? Jeżeli na akcję wyślesz drugiego detektywa w roli bliższego obserwatora, albo osobę, która będzie aktywnie brała udział w sytuacji (robiąc kontrolowaną prowokację, lub w celu rozpytania) – drugi detektyw może obserwować rzeczywistość przez lunetę lub lornetkę. Dzięki temu w newralgicznym i niebezpiecznym momencie może zainterweniować lub wezwać wsparcie.

Na koniec pamiętajmy o kontroli ogólnej. Urządzenia optyczne pozwolą Ci na pełne obserwowanie rzeczywistości np. z samochodu, innego pomieszczenia lub z zewnątrz, zachowując odpowiedni dystans i bezpieczeństwo. W ten sposób w żadnym stopniu nie narażasz się na dekonspirację. To oczywiście tylko część przykładowych zastosowań lunety czy lornetki. A jakie powinny być odpowiednie urządzenia?

Jakie powinny być dobre urządzenia optyczne?

Jednym z najważniejszych parametrów, charakteryzujących skuteczne urządzenia szpiegowskie jest kąt obserwacji i przybliżenie. Profesjonalny sprzęt optyczny pozwala na nawet sześćdziesięciokrotne przybliżenie obrazu i kąt powyżej 5 stopni.

Oczywiście, kluczowa jest też ostrość, dlatego zwróć uwagę czy możesz ją swobodnie ustawiać. Odpowiednie powłoki i szkoła oddają natomiast rzeczywistą barwę i pozwalają dostrzec nawet najmniejsze szczegóły.

Nie powinieneś zapominać o wadze i rozmiarach urządzenia. Profesjonalna luneta lub lornetka nie powinna ważyć więcej niż kilogram. Dlaczego? Po pierwsze, z mniejszym sprzętem nie będziesz rzucał się w oczy, a po drugie będzie on dużo wygodniejszy do prowadzenia długotrwałych i żmudnych obserwacji.

Lornetki i lunety – przykłady skutecznego sprzętu

Czas na przykłady. W jakie urządzenia powinieneś zainwestować? Sprzęt optyczny, który przedstawiamy to najwyższa klasa, wysokie parametry i profesjonalne przeznaczenie.

Na początku czas na lornetkę. Lornetka Delta Optical Chase charakteryzuje się zaawansowanym przybliżeniem (10-krotne) oraz szeroką średnicą obiektywu, wynoszącą 50mm. Lornetka pozwala na bardzo rozbudowany kąt pola widzenia (6,2 stopnie). Charakteryzują ją również rozbudowane możliwości regulacji ostrości i stosunkowo niewielkie wymiary.

Lornetki i lunety – przykłady skutecznego sprzętu
Lornetka Delta Optical Chase to sprzęt dla profesjonalistów, ale można wykorzystywać ją również do amatorskich zastosowań, albo np. do obserwacji ornitologicznych (fot. materiały własne)

Jeżeli chodzi o lunety, to możemy polecić Ci lunetę EYESKEY 60mm. Urządzenie przybliża nawet 60-krotnie, ma płynną regulację przybliżenia, analogowe pokrętło bardzo dokładnie ustawia ostrość, a odpowiednie ustawienie lunety pozwoli Ci wykorzystać ją np., jako przybliżenie do aparatu fotograficznego w celu zarejestrowania obrazu. Co ważne, luneta ma bardzo niewielkie wymiary.

EYESKEY 60mm to produkt profesjonalny, który bardzo ułatwi prowadzenie śledztw detektywistycznych (fot. materiały własne)

Jak widzisz, warto inwestować w profesjonalne urządzenia optyczne, do zastosowania detektywistycznego. Wydatek zwróci się w zadowolonych klientach i rozbudowanej możliwości pracy. To dla Ciebie niebywała szansa!

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx