Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Kotły CO 5 klasy – czy kotły na ekogroszek to dobry wybór?

Banery, reklamy w radio, broszury i kampanie reklamowe – kotły CO na ekogroszek przewijają się niemal wszędzie. Wciąż jednak niewiele o nich wiemy, wielu klientów, których czeka wymiana kotła CO sugeruje się raczej domysłami, aniżeli konkretną, podpartą faktami wiedzą produktową. Dlatego wraz serwisem kotly-bialek.pl przygotowaliśmy krótki przewodnik, opisujący ekologiczne kotły CO na ekogroszek. Dlaczego są dzisiaj na czasie? Zapraszamy do lektury!

Kotły 5 klasy na ekogroszek – jaka charakterystyka?

Kotły 5 klasy z certyfikatem, spełniające najbardziej wyśrubowane normy emisyjne, do tego zgodne z normą ECODESIGN, stanowią ofertę dobrych producentów i dostawców na rynku kotlarskim. Klienci pytają o te rozwiązania, chcą mieć pewność, że ich kotły CO 5 klasy są faktycznie ekologiczne i ekonomiczne. Już w bieżącym roku w całej Unii Europejskiej przewiduje się, że jedynie takiej klasy urządzenia będą legalnie dopuszczone do dystrybucji. To agresywna polityka ekologiczna wspólnoty, która ma jednak szczytny cel – poprawę jakości powietrza i redukcję smogu.

Kotły CO od kotly-bialek.pl na ekogroszek pozwalają palić jedynie znormalizowanym, oczyszczonym opałem o konkretnej granulacji. Do takiego kotła nie zasypiemy więc innych paliw stałych, jak kawałki drewna, lub co gorsza – odpady komunalne, co niestety jest wciąż spotykaną praktyką w polskich gospodarstwach domowych.

Jak zbudowane są ekologiczne kotły CO? 5 klasa zapewnia zautomatyzowany system podawania opału – to główna różnica względem starych kotłów zasypowych. Ekogroszek magazynowany jest w zasobniku, skąd poprzez ustawienia sterownika, ląduje na podajniku, a następnie w komorze spalania. Komora jest skonstruowana w taki sposób, aby zapewnić możliwie najwyższą efektywność spalania, a przez to zredukować produkcję popiołów oraz szkodliwych produktów spalania, jak tlenek węgla czy pyły. Więcej informacji technicznych znajdziesz na kotly-bialek.pl.

Fot. Kotły CO z Pleszewa – Kotly-Bialek.pl

Dlaczego ekologiczne kotły 5 klasy wypierają stare kopciuchy?

Nie odkryjemy Ameryki stwierdzeniem, że to przede wszystkim przewaga w kwestii ekologicznej pracy. Zautomatyzowany system, czyli kotły CO z podajnikiem, zapewnia ponadto optymalne zużycie opału, a to korzyść dla domowego budżetu. Kocioł 5 klasy na ekogroszek spala tyle paliwa, ile potrzeba do utrzymania komfortowych warunków temperaturowych w domu. Stare kotły zasypowe, potocznie zwane kopciuchy, zasypywane były na oko, przez co spalanie było mało efektywne, a pomieszczenia przegrzewane. Warto też dodać, że piece CO 5 klasy to także urządzenia bardzo przyjazne i wygodne w obsłudze. Po zaopatrzeniu zasobnika w ekogroszek, kocioł 5 klasy będzie pracować nawet do tygodnia bez potrzeby doglądania czy uzupełniania zbiornika.

Czy warto ogrzewać dom ekogroszkiem? Czy kotły CO 5 klasy się opłacają?

Owszem, warto – zapewnia nas specjalista z kotly-bialek.pl. Są jednak pewne warunki, przy których wybór ten będzie faktycznie opłacalny. Pierwszym z nich, jest korzystanie z dobrej klasy paliwa stałego. Ekogroszek musi pochodzić ze sprawdzonego źródła, z rzeczywistą wysoką kalorycznością. Dobre praktyki, jakie zaleca producent kotłów CO, mogą prowadzić do zmniejszenia zużycia opału w okresie grzewczym nawet o połowę.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx