Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Płoty ogrodowe – te modele podbijają rynek

Większa część roku za nami, sezon letni powoli dobiega końca. W branży produktów ogrodowych to dobry czas na podsumowania – co było modne w 2020 r? Dziś pod lupę bierzemy płoty drewniane ogrodowe – produkty bardzo powszechne, niezbędne praktycznie przy każdej nieruchomości, a w ostatnich latach bardzo chętnie kupowane przez Polaków. Które modele zdobyły tytuł bestsellera 2020 w serwisie produktyogrodowe.pl? Rzućcie okiem, który spodobał wam się najbardziej?

Płot ogrodowy (drewniany) – model Sven

Asymetria. To słowo przewija się ostatnio w architekturze krajobrazu bardzo często. Prosta geometria, połączona z asymetryczną linią ogrodzenia jest czymś, co przykuwa uwagę i narzuca nowoczesny styl, nieco minimalistyczny, ale jakże dzisiaj pożądany. Przykładem są płoty ogrodowe Sven. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie przęseł o różnej wysokości, połączonych przęsłami skośnymi. Ta nierówna linia ogrodzenia pozwala na dopasowanie go np. do wystających poza obrys działki drzew lub do żywopłotów, np. ze strzelistych drzew iglastych, gdy chcemy je wyeksponować i uwidocznić także poza działkę.

Płoty ogrodowe Sven wykonane są z modrzewiu, czyli materiału o bezkonkurencyjnej twardości, trwałości i o swoim charakterystycznym, lekko czerwonawym odcieniu drewna. Około 10-15% powierzchni przęsła zajmuje kratownica – płoty drewniane ogrodowe z kratką ażurową optycznie powiększają ogród i sprawiają, że jest nieco bardziej dekoracyjny, a linia ogrodzenia jest łagodniejsza. Naszym zdaniem ten elegancki i wytrzymały płot ogrodowy zasłużył na podium.

Fot. Modny płot ogrodowy z modrzewia

Zobacz również płoty ogrodowe z www.produktyogrodowe.pl

Płot ogrodowy żaluzjowy – model Luca

To bardziej płoty osłonowe, aniżeli płoty ogrodzeniowe. Model Luca to wyrób bardzo uniwersalny, świetnie sprawdzi się zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w przestrzeni publicznej, strefach gastro itp. To osłony ogrodowe ze świerku, o kolorze nieco oliwkowym. Można nimi z powodzeniem wytyczyć strefy w ogrodzie, np. miejsce na pojemniki i drewno, odgrodzić altanę, otoczyć wiatę garażową itd. To płoty ogrodowe całkowicie nietransparentne, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy osłanianiu tej części działki, która sąsiaduje np. z kolejną parcelą lub ulicą. Budowa żaluzjowa sprawia, że to taki parkan drewniany w oryginalnym stylu, zdecydowanie bardziej ciekawy płot ogrodowy, niż np. panele ogrodowe drewniane. Cechuje go ponadto bardzo przystępna cena i łatwy montaż. Jak widać mają sporo zalet – płoty żaluzjowe będą więc coraz częstszym elementem naszego krajobrazu.

Płoty ogrodowe rustykalne – model Udo z łukiem

Te modele są po prostu urocze i bardzo dekoracyjne, nic dziwnego, że w produktyogrodowe.pl notują one rekordy zakupów i zapytań. To niedrogie, bardzo pomysłowe połączenie, na które składają się panele ogrodowe drewniane (ok 50% przęsła od dołu) i płoty sztachetowe lub płoty myśliwskie (ok 50% górnej części przęsła). Wszystko zamocowane na bardzo solidnych słupkach drewnianych.

Fot. Drewniany płot ogrodowy w stylu rustykalnym

To niewysoki płot ogrodowy, raczej dekoracyjny, fajni prywatności w swoich ogrodach nie będą zachwyceni. Ujmuje jednak tym, jak skutecznie podkreśla i uzupełnia ogrody rustykalne, pełne sielskiej estetyki i lekkości. Dla nas to pozycja trochę nieoczywista, jak na polskie warunki, jednak cieszy nas, że wreszcie odchodzi się od ogrodzeń typu „fortyfikacja” i stawia na lżejsze, bardziej ozdobne warianty.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx