Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Unikalne meble – jaką komodę i szafki wybrać?

Komody i szafki to meble, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Mają ogromne znaczenie dla komfortu życia, ale silnie wpływają też na wygląd pomieszczenia. Dlatego stając przed wyborem komody lub szafki, dobrze jest poszukać czegoś nieco bardziej oryginalnego i nietuzinkowego. Decydując się na oryginalny wygląd mebla, w łatwy sposób sprawimy, że będzie on ponadczasowy i nie znudzi się po kilku latach użytkowania!

Unikalne meble od strony konstrukcyjnej 

Nowoczesne i unikalne komody nie muszą przypominać nudnych prostopadłościanów. Zamiast nich można już znaleźć ofertę ciekawych mebli o różnych kształtach. Charakteryzują się dużą pojemnością i interesującym wyglądem. Podobnie, jak unikalne szafki naścienne lub stojące, mogą być wykonane z drewna litego, sklejki, płyty meblowej lub innych materiałów.

Coraz popularniejsze są inteligentne meble, których atrakcyjność tkwi w niebagatelnym zaprojektowaniu przestrzeni użytkowej. Współcześnie prawie wszyscy jesteśmy otoczeni mnóstwem urządzeń RTV, a komody i szafki najczęściej także służą nam do przechowywania różnych sprzętów. Inteligentne wyjścia na kable, ukryte miejsca na zasilacze i przedłużacze, linie do poprowadzenia przewodów tak, aby były niewidoczne od strony zewnętrznej ー to tylko niektóre przykłady pokazujące, jak funkcjonalne mogą być unikalne meble. Więcej przykładów można znaleźć na stronie producenta: https://uniqform.pl. Prezentowanych, innowacyjnych rozwiązań z pewnością nie brakuje, a z miesiąca na miesiąc stają się one coraz bardziej popularne!

Unikalne meble od strony konstrukcyjnej

Pod względem stylistycznym i kolorystycznym na rynku nie brakuje propozycji, które zaskoczą znajomych domowników. Ciekawym nurtem jest minimalizm w nieco bardziej drapieżnej odsłonie, czyli modernistyczne wzornictwo, wyróżniające się intensywną kolorystyką, ale zachowujące spokój pod względem konstrukcji. Unikalne szafki i komody pozwolą na wyrażenie swojego stylu w sposób, który nie będzie możliwy, jeśli wybiera się spośród mainstreamowych propozycji.

Coraz popularniejsze są również oryginalne meble z wzorami etnicznymi i abstrakcyjnymi. Aby uzyskać wysoki stopień immersji, takie modele zawsze będą miały schowane wszelkie elementy mocowań. Współczesna technologia nadruku daje szerokie możliwości wyposażenia wybranych mebli w praktycznie dowolne grafiki najwyższej jakości. Tym samym znacznie łatwiej będzie stworzyć pomieszczenie w preferowanym klimacie.

Przy wyborze szafek i komód koniecznie trzeba sprawdzić nóżki, które wpływają na walory estetyczne, ale w pierwszej kolejności muszą zapewniać bezpieczeństwo. W przypadku większym mebli należy zweryfikować materiał, z którego wykonana jest szafa lub komoda pod kątem docelowego obciążenia. To szczególnie istotne, jeżeli szukamy większych mebli, których półki pod wpływem ciężaru nie powinny się odkształcać ani wyginać. Jakość to niezmiennie najważniejsze kryterium wyboru!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx