Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Jak wybrać idealne zasłony: pomocny i szczegółowy przewodnik

Wybór tekstyliów jest zazwyczaj ostatnim etapem procesu projektowania wnętrz. Jest to ostatni etap, ale w żadnym wypadku nie jest najłatwiejszy. Właściwe akcesoria podkreślą i wzbogacą styl i wyposażenie pomieszczeń, ale niewłaściwe akcesoria zniweczą wszystkie wcześniejsze wysiłki projektanta. Oto jak wybrać zasłony w szczegółach.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar zasłon do pomieszczenia?

Określ, jakie są proporcje pomieszczenia. Jeśli pokój jest długi i wąski jak wieża, należy unikać ciemnych zasłon. Zwiększą one optycznie długość pomieszczenia, tworząc efekt tunelu.

Jeśli sufit jest niski, nie trzeba budować puchatych lambrekinów na górze. Ale dla formalnych pomieszczeń z wysokimi sufitami i podwójnym światłem mogą być prawdziwym zbawieniem, ponieważ wizualnie podzielą ściany i rozcieńczą monotonię.

Szczególną uwagę należy zwrócić na aranżację pomieszczeń pracowniczych, takich jak kuchnie i pokoje dzienne. Zazwyczaj okna w tych pomieszczeniach są na tej samej ścianie, więc zasłony będą musiały być dopasowane pod względem wzoru, koloru i wykończenia.

Zasłony na taśmie 280 cm

Należy również wziąć pod uwagę, jakie meble lub urządzenia będą przylegać do okna i czy nie będzie żadnych pionów centralnego ogrzewania biegnących wzdłuż niego. Może być konieczne ukrycie ich za zasłonami poprzez wydłużenie długości toru zasłon. Blaty kuchenne są często montowane na równi z oknem, dlatego rozwiązaniem jest wzór rzymski, który sięga aż do parapetu.

Jeśli chodzi o długość klasycznych zasłon, to jest to kwestia gustu – szeroki wybór zasłon znajdziesz w sklepie strefa-firan.pl. Choć ze względu na praktyczność projektanci radzą, by nie sięgały one do powierzchni podłogi o 1 cm. Ale niektórzy ludzie lubią, gdy draperia opada na podłogę w spektakularnych fałdach.

Jaki materiał na zasłony do salonu wybrać?

Jeśli chcesz, możesz wziąć dowolną tkaninę do szycia, ale lepiej jest używać specjalnie zaprojektowanych typów. Ich osobliwością jest to, że mają znaczną szerokość od krajki do krajki, lub, jak mówią fachowcy, wysokość – do 330 cm. Warianty przeznaczone do szycia odzieży mają standardową szerokość 140-150 cm.

Lekkie, cienkie materiały, takie jak organza lub woale, są często dostarczane przez producenta z elementem obciążającym zamiast krajki. Już w fabryce maszyna specjalnym ściegiem przyszywa do jednego z brzegów gęsty oplot przypominający polimerowy sznurek. Kupując taką tkaninę, zaoszczędzisz na obszywaniu dołu kawałka.

Dla francuskich, austriackich, angielskich typów, wszystkich tych, którzy gromadzą się w obfitych plisach i festonach, wybierz niewchłaniające się, syntetyczne tkaniny.

Skład tkanin do domu: jakie będą najlepszym wyborem?

80% tkanin to 100% poliester. Materiał jest bardzo uniwersalny, może wyglądać jak jedwab, jak tafta, jak aksamit i haftowana satyna. Sensownym rozwiązaniem jest zakup poliestru, jest on łatwiejszy w pielęgnacji, nie wypala się na słońcu. Natomiast jedwab naturalny będzie musiał być podszyty. Istnieją jednak również rodzaje mieszane o różnym udziale procentowym włókien.

Naturalne materiały reprezentowane są przez bawełnę i len. Warto je kupić i uszyć na miarę, bo po praniu bardzo się kurczą. Maksymalna szerokość krajowych tkanin lnianych i bawełnianych wynosi 220 cm. Szersze i droższe tkaniny można kupić u włoskich producentów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx