Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Skuteczne zabiegi na poprawę kondycji włosów

Włosy są jedną z kluczowych wizytówek każdej kobiety. Należy o nie dbać każdego dnia, a także regularnie przeprowadzać odpowiednio dobrane zabiegi, pozwalające utrzymać włosy w optymalnej kondycji na długie lata. Co jednak zrobić, jeśli włosy są słabe, wypadają lub pojawiają się pierwsze objawy łysienia? Wówczas warto skorzystać ze skutecznych zabiegów, jak Dermapen albo wykorzystać sposoby na zmniejszenie widoczności wypadania włosów, w tym takie zabiegi, jak mikropigmentacja skóry głowy. Zawsze lepiej jednak przeciwdziałać wypadaniu włosów niż później walczyć z efektami łysienia. Jakie są najskuteczniejsze zabiegi ograniczające utratę włosów? O tym napiszemy poniżej.

Dlaczego włosy wypadają?

O nadmiernym wypadaniu włosów mówi się wtedy, gdy każdego dnia traci się więcej niż 100 włosów. Mogą one wypadać z wielu powodów. U mężczyzn za podstawową przyczynę uznaje się łysienie androgenowe. Kobiety mogą tracić nadmiernie włosy z powodu łysienia androgenowego lub telogenowego. Dodatkowo do wypadania włosów przyczyniają się rozmaite czynniki wewnętrzne, jak predyspozycje genetyczne, choroby, nieprawidłowa dieta, a także zewnętrzne: promieniowanie UV, zmiany klimatu, stres i niehigieniczny tryb życia. Polecanym zabiegiem jest tutaj Mikropigmentacja skóry głowy.

By włosy wyglądały zatem pięknie, trzeba prowadzić higieniczny tryb życia, zadbać o odpowiednio zbalansowaną dietę, pełną niezbędnych składników odżywczych oraz pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, dopasowanej do typu skóry głowy oraz potrzeb włosów. Sprawdź także massage spa.

Co jednak zrobić, jeśli włosy wciąż wypadają? Wówczas można skorzystać ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej.

Najskuteczniejsze zabiegi przeciw wypadaniu włosów

Medycyna estetyczna obecnie jest niezmiernie rozbudowaną dziedziną, pozwalającą ograniczyć procesy starzenia skóry i włosów oraz głęboko je odżywić, by zyskały blask i młodzieńczy wygląd.

Również w przypadku nadmiernego wypadania włosów można znaleźć odpowiednie zabiegi, które wzmacniają włosy oraz minimalizują ich wypadanie. Jakie opcje warto rozważyć?

Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to nowoczesny zabieg, wykonywany urządzeniem wyposażonym w specjalną głowicę z cienkimi igiełkami. Nakłuwają one skórę na ściśle kontrolowaną głębokość oraz wstrzykują do niej odpowiednio dobrane koktajle cennych składników aktywnych.

Jest to zabieg szczególnie rekomendowany osobom, które pragną poprawić kondycję włosów i szukają sposobu na ograniczenie efektów ich wypadania. Dermapen poprawia mikrokrążenie w skórze głowy, prowadzi do jej regeneracji i dotlenienia komórek. Zastosowanie kwasu hialuronowego pobudza cebulki do intensywnego wzrostu oraz hamuje wypadanie włosów. Po przeprowadzeniu zabiegu, włosy są znacznie zdrowsze i widocznie mocniejsze.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe stosuje się nie tylko do niechirurgicznego liftingu twarzy i dekoltu. Często poleca się go pacjentom, którzy walczą z efektami wypadania włosów. W osoczu bogatopłytkowym znajdują się cenne substancje, stanowiące w pełni naturalne czynniki wzrostu dla włosów. Wstrzyknięcie ich w skórę głowy powoduje namnażanie komórek oraz pobudzenie mieszków włosowych do wytężonej pracy.

Pierwsze efekty i zmniejszenie liczby wypadających włosów można zaobserwować już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla w dawkach dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Prowadzi to do poprawy mikrokrążenia, dotlenienia komórek i głębokiego odżywienia ich. W efekcie polepsza się kondycja skóry głowy, a mieszki włosowe są zdecydowanie mocniejsze.

Nowoczesna nauka przeciw wypadaniu włosów

Zabiegi przeciw wypadaniu włosów wykorzystują nowoczesne urządzenia oraz skuteczne, w pełni bezpieczne substancje, by poprawić kondycję włosów i zminimalizować ryzyko łysienia. Warto z nich korzystać profilaktycznie. Dzięki temu będzie można cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami przez długie lata.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx