Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Pośćiel dla dziewczynki w erze bajek

Czy każda dziewczynka chce być królewną albo księżniczką? O, tak, bez wątpienia i bez wyjątku! No, a my, rodzice, zrobimy wszystko aby tak właśnie się poczuła, bez względu na to, co sami sądzimy o baśniowych księżniczkach. Zapewniamy zatem naszej księżniczce dostatnie i wygodne życie, pilnujemy aby była szczęśliwa i wypoczęta, a co się z tym wiąże – również bezpieczny i spokojny sen na królewskim łożu, w królewskiej pościeli. No, chyba że pod tę pościel włożymy ziarnko grochu… Ale to już zupełnie inna bajka.

Sypialnia dla dziewczynki czy mała komnata dla księżniczki?

Wystrój pokoju dla dziewczynki to nielada wyzwanie. Nie zawsze chęć bycia księżniczką wiąże się z cukierkowatą dekoracją – wiadomo – księżniczki są kapryśne. Przy wyborze kolorów i dodatków należy kierować się zainteresowaniami małej lokatorki, nie tylko w sferze bajek, a także wziąć pod uwagę zmienność gustu i nieuchronne dorastanie. Jeśli w najbliższych latach nie mamy w planach kolejnego remontu, dobrze jest postawić na coś bardziej neutralnego. Kolor ścian może być przecież uniwersalny, a wystrój można zmienić na przykład  przy pomocy kolorowych detali i ozdób, dopasowanych do aktualnego  wieku i preferencji dziecka. Takie zabiegi sprawią, że nawet „zwykły pokój” będzie z powodzeniem udawał komnatę księżniczki. Jednym z takich elementów może być wyjątkowa pościel do łóżeczka.

Pościel do sypialni dziewczynki, bajkowe wzory czy klasyka?

O ile decyzję o wyborze koloru ścian powinniśmy podjąć sami, o tyle wybór pościeli możemy śmiało skonsultować już z trzylatką. Na pewno chętnie podpowie jaki bajkowy bohater ma ją co wieczór utulać do snu. Zresztą pewnie każda, nawet najbardziej zabiegana Mama zna ulubione bajki swojego dziecka i potrafi wymienić występujące w nich postaci.

Klasyczne wzory, natomiast, chętnie wybierane są przez rodziców niemowląt, a także rodziców, którzy dopiero oczekują dziecka, zwłaszcza jeśli nie znają płci. Decydują się wówczas często na neutralne kolory i wzory, które pasowałyby zarówno do dziewczynki jak i do chłopca. W każdym przypadku, i klasycznym, i bajkowym pomoże nam Szpulka – https://posciel-szpulka.pl/posciel-dla-dziewczynki/

Zmieniające się trendy a wybór pościeli

Jak to? Przecież nasza pociecha wprost uwielbiała Myszkę Minnie, a teraz kręci nosem i mówi, że woli Harrego Pottera… Jak to się stało?! Kiedy?! Któż z nas, rodziców, tego nie przerabiał. Nie szkodzi. Wybór w sklepie Szpulka jest ogromny, a co najważniejsze dynamicznie zmienia się, dotrzymując kroku najnowszym trendom. Przystępne ceny i częste promocje pozwolą bez żalu pożegnać się z żółtymi kaczuszkami na rzecz Królewny Śnieżki. Można też, oczywiście, postawić na uniwersalne wzory, ale w przypadku kilkulatki to prawie nigdy się nie sprawdza. Dla dziecka w tym wieku pościel jest bardzo ważna i chce w tej kwestii mieć swoje zdanie. Często z zasypianiem związany jest cały rytuał, który nie zawsze przebiega gładko i bezproblemowo. Podusia i kołderka z poszewką wysokiej jakości, w dodatku z ukochaną postacią sprawią, że chętniej i szybciej pójdzie spać, a to doceni chyba każda Mama.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx