Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Dlaczego warto ćwiczyć ze skakanką?

Skakanka kojarzy nam się z zabawami z dzieciństwa, przywołuje miłe wspomnienia. Jednak na skakance warto skakać również wtedy, gdy jestesmy dorośli. Takie ćwiczenia przynoszą wiele korzyści, poprawiają sylwetkę, wzmacniają mięśnie i nie tylko. Dlaczego warto używać tego prostego sprzętu nie tylko w dzieciństwie?

Skakanka jest mała, niepozorna, lekka, zajmuje niewiele miejsca, można zabrać ją ze sobą wszędzie. Skakanie na niej ma wiele zalet. Przyśpiesza metabolizm, pozwala zrzucić zbędne kilogramy, wzmacnia mięśnie i modeluje sylwetkę, a także poprawia koordynację i sprawia, że poruszamy się lekko i zwinnie. Zwykła skakanka dla dzieci może okazać się za krótka. W sklepach oferujących sprzęt do ćwiczeń można kupić profesjonalną skakankę z regulacją długości, pozwalającą na dostosowanie jej do wzrostu osoby trenującej. Sprawdź, co jeszcze zyskasz ćwicząc ze skakanką.

Skakanka pomaga schudnąć i wzmacnia ciało

Skacząc przez skakankę angażujemy mięśnie całego ciała, poprawiając wydolność organizmu. Wzmacniamy mięśnie brzucha, nóg i rąk. Skakankę obracamy ramionami, więc poprawia się również ich wygląd, szczególnie, gdy dołożymy do uchwytów obciążenie TSR. Wprawiając podczas skakania w ruch całe ciało, poprawiamy także równowagę i koordynację. W efekcie poruszamy się na nogach bardziej lekko i zgrabnie.

Skacząc na skakance wydatkujemy dużo energii i przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej. Według kalkulatora kalorii, osoba ważąca 70 kg skacząc w spokojnym tempie spali około 200 kalorii. Ze skakanką można ćwiczyć też bardziej intensywnie, wówczas spala się jeszcze więcej kalorii. Natomiast wykonując interwały, uruchamiamy proces przyspieszenia metabolizmu do kilkudziesięciu godzin po zakończeniu treningu.

Inne korzyści dla zdrowia

W czasie skakania na skakance oddech staje się szybszy, szybciej też bije serce. W efekcie wydolność krążeniowo – oddechowa poprawia się. Obniża się ciśnienie krwi, zmniejsza się także ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, jak na przykład cukrzyca typu II.

Spadanie podczas skakania na nogi całym ciężarem powoduje wzmocnienie stawów i kości, co może zapobiec osteoporozie w przyszłości. 

Ćwiczenia ze skakanką mogą też pełnić funkcję relaksacyjną i antystresową, wpływając korzystnie na nasze zdrowie psychiczne.

Skakanka regulowana Nutrition Skipping Rope

Nutrition Skipping Rope jest przykładem skakanki profesjonalnej, z regulacją długości i możliwością dostosowania jej do wzrostu osoby ćwiczącej. Ma poręczne uchwyty zapewniające komfort i stabilizację nawet podczas długiego treningu. Wykonana jest z wytrzymałej, stalowej linki, pokrytej materiałem PCV. Skakanka bardzo ładnie się prezentuje i naprawdę warto używać jej regularnie, by poprawić swoją kondycję i cieszyć się szczupłą, wysportowaną sylwetką. Można nosić ją ze sobą wszędzie i ćwiczyć, gdy tylko nadarzy się okazja. Pozytywne efekty treningu ze skakanką dostrzegą szybko tancerze, sportowcy różnych dyscyplin, a także wszystkie osoby lubiące ruch i dbające o zdrowie i dobre samopoczucie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx