Języki obce a dziecko – kiedy warto zacząć?

O korzyściach wynikających z nauki języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Znajomość języka angielskiego jest teraz bardzo istotna. Nie tylko w pracy, ale też do swobodnego poruszania się po świecie. Kiedy najlepiej jest rozpocząć naukę języka obcego u dziecka?

Nie bez powodu mówi się, że dzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Potrafią w naturalny sposób przyswajać nowe umiejętności bez tradycyjnego procesu uczenia. Dotyczy to także nauki języki angielskiego. Najmłodsi uczniowie chętnie angażują się w zajęcia, podczas których poznać mogą nowe słówka i wyrażenia. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób, aby wprowadzić angielski dla dzieci. Poznań ma ciekawą ofertę kursów językowych dla najmłodszych. Poznaj zalety angażowania dziecko w naukę języka obcego. Zastanawiasz się, kiedy warto zacząć?

W jakim wieku zacząć naukę angielskiego?

Obecnie zajęcia z nauki języka obcego oferują już nawet żłobki. Zgodnie z zasadą – im wcześniej, tym lepiej. Jest to bardzo dobry moment na wprowadzenie do świata najmłodszych nowego języka. Mózg dziecka najlepiej chłonie wiedzę właśnie w pierwszych latach życia. Dzieci w wieku przedszkolnym nie tylko chętnie słuchają nowych wyrażeń w języku angielskim, ale też bez obaw zaczynają ich używać samodzielnie. Zadawanie prostych pytań, czy też nazywanie przedmiotów, które znajdują się wokół nas to idealny sposób na poznawanie słówek w obcym języku. Warto przy tym pamiętać o systematyczności. Dlatego świetnym rozwiązaniem są kursy dla najmłodszych. Lekcje przeprowadzane są w formie zabawy, jednak z myślą, aby podczas tych aktywności nauczyć się czegoś nowego. Angielskie wyrażenia można wprowadzać podczas gier ruchowych, ale też zajęć plastycznych czy nauki rymowanki. Należy przy tym pamiętać, że dzieci potrafią skupić swoją uwagę jedynie na krótką chwilę. Duże lepiej jest postawić na regularność takich zajęć niż ich długość.

Zalety nauki języka angielskiego

Znajomość języka obcego, szczególnie angielskiego, poszerza horyzonty i wspiera rozwój. Obecnie trudno jest funkcjonować bez tej umiejętności. Nauka języka obcego w wieku przedszkolnym zwiększa szanse na wielojęzyczność dziecka. W przyszłości zdecydowanie łatwiej będzie mu przyswoić bardziej złożone zagadnienia języka angielskiego, ale też każdego innego. Dodatkowo najmłodsi nie mają oporów przed mówieniem. W przeciwieństwie do nastolatków i dorosłych. Bariera ta często wymaga naprawdę dużych nakładów pracy, by móc ją przełamać i swobodnie posługiwać się angielskim w mowie. Jeśli tylko jest możliwość, aby ułatwić to swojemu dziecku, warto z niej skorzystać. Opanowanie podstawowych słówek i wyrażeń z pewnością zapewni łatwiejszych start w przyszłość. W szkole podstawowej może już skupić się na rozwijaniu praktycznych umiejętności. Co ciekawe, dzieci, które naukę języka angielskiego zaczęły już w przedszkolu, nie mają takich problemów z prawidłową wymową. Jak widać, kursy języka angielskiego dla dzieci to świetna inwestycja w przyszłość.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx