Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Czym się kierować, szukając nowego mieszkania w Łodzi?

Chętnych na zakup mieszkań w Łodzi nie brakuje. Szczególnym powodzeniem cieszą się nieruchomości z rynku pierwotnego, dlatego deweloperzy prześcigają się w tworzeniu kolejnych inwestycji spełniających oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów. Czym się kierować przy wyborze oferty? Jak znaleźć idealne mieszkanie? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Mówi się, że Łódź – trzecie pod względem ludności miasto w Polsce i czwarte pod względem powierzchni – jest zaliczane do najszybciej rozwijających się miast środkowo-wschodniej części Europy. To tu coraz więcej międzynarodowych korporacji tworzy swoje fabryki, oddziały i filie, to tu powstały jedne z największych centrów handlowych w kraju i to tu stale kładzie się duży nacisk na naukę, kulturę oraz sztukę. Wszystkie te kwestie sprawiają, że klienci są coraz bardziej zainteresowani zakupem nieruchomości i osiedleniem się w tym miejscu na stałe. Mieszkania w Łodzi można kupić zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego, ale ten drugi cieszy się obecnie większą popularnością.

Lokalizacja

Na co zwrócić szczególną uwagę wtedy, gdy szuka się mieszkania od developera w Łodzi? Przede wszystkim na lokalizację inwestycji. Warto dokładnie przemyśleć czy woli się spokojniejszą okolicę z dala od centrum, czy raczej życie blisko wszystkich atrakcji, a może połączenie obu tych opcji? Osiedle takie jak np. „Nad Jasieniem” zaliczane jest do tej trzeciej kategorii. Lokalizacja na terenie historycznego obszaru Folwarku Scheiblera, nieopodal Pałacu Herbsta i Osiedla Księży Młyn oraz 3 km od zbiegu ulic Piotrkowskiej i Mickiewicza sprawia, że po powrocie do domu da się odpocząć od zgiełku miasta, a przy tym być zaledwie 10 minut od stacji kolejowych Łódź Widzew i Łódź Fabryczna.

Więcej na temat osiedla „Nad Jasieniem” znajdziesz tu: https://nadjasieniem.pl

Lokalizacja jest ważna również z punktu widzenia dostępu do infrastruktury. Większość klientów szuka mieszkania, w pobliżu którego znajdują się sklepy, apteki, banki lub bankomaty, szkoły, przedszkola, przystanki komunikacji miejskiej, ścieżki rowerowe itp.

Wielkość i układ mieszkania

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania jest jego wielkość i układ. Nowe mieszkania w Łodzi mogą mieć bardzo różny metraż – od niewiele ponad 20 mkw. w przypadku kawalerek, przez około 35, 45 lub 55 mkw. w przypadku dwóch pokoi, aż po ponad 100 mkw. w przypadku pięciu pokoi lub więcej. Przed zakupem powinno się dobrze przemyśleć, czego tak naprawdę się potrzebuje. Są osoby, które nie wyobrażają sobie innego układu niż otwarta kuchnia połączona z salonem, a są takie, dla których to niewygodne rozwiązanie. Podobnie jest z usytuowaniem okien względem stron świata – jedni koniecznie chcą mieszkanie z oknami od północy lub wschodu, inni od południa czy zachodu. Na szczęście oferta deweloperów jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Etap budowy inwestycji

Jeszcze inną kwestią ważną w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera jest etap budowy inwestycji. Czasami można kupić już gotowe mieszkanie, do którego można wejść przed podjęciem ostatecznej decyzji. Najczęściej jednak nieruchomości z rynku pierwotnego klient na etapie wyboru widzi wyłącznie w formie rzutu przedstawiającego wielkość i układ pomieszczeń. Ta druga sytuacja ma swoje plusy – takie mieszkanie jest zazwyczaj sporo tańsze niż to w ukończonym budynku. Dodatkowo kupujący zyskują czas na znalezienie ekip remontowych i materiałów wykończeniowych. Tym samym nie muszą niczego robić na szybko.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx