Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Rękawiczki jednorazowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Sprzątanie dla jednych jest przykrym obowiązkiem, dla innych formą relaksu i przyjemnością wiążącą się z satysfakcją z czystego, pachnącego mieszkania. Bez wątpienia jednak sprzątanie jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Co zrobić, aby było przyjazne dla skóry?

Jak sprzątać, aby nie zniszczyć skóry dłoni?

Detergenty bywają bezlitosne. Wie to każda osoba, która nieraz szorowała powierzchnie kuchni i łazienki za pomocą mocniejszych środków, myła okna lub przypalony piekarnik. Popękana, sucha skóra, piekąca za każdym razem, kiedy chce się poruszyć palcami. Czasem dłonie są tak zniszczone od mocnych środków myjących, że kiedy skóra naciąga się za bardzo, zaczyna lecieć krew. Jest to bolesne doświadczenie, niezwykle uciążliwe – z tak obolałymi rękami trudno jest podejmować się zwyczajnych, codziennych obowiązków, pracy i przyjemności.

Na szczęście do sprzątania można założyć rękawiczki jednorazowe. Jeżeli borykasz się z opisanymi wyżej problemami skóry dłoni (a do tego być może pracujesz jeszcze w gastronomii, gdzie szorowanie zlewów i powierzchni ostrymi detergentami jest na porządku dziennym) doskonałym krokiem ku poprawie dobrostanu Twoich dłoni będzie użycie rękawiczek jednorazowych.

Rękawiczki jednorazowe – ochrona delikatnej skóry dłoni

Na rynku dostępne są ekologiczne płyny do mycia, które według opisów producentów są bezpieczne dla skóry. To wspaniałe rozwiązanie, jednak nie zawsze dostępne dla każdego. Czasami specyfika pracy lub typ zabrudzenia wymaga użycia naprawdę mocnego, drażniącego środka czyszczącego. Nawet codzienne mycie naczyń łagodnym płynem potrafi wywoływać podrażnienia skóry u wrażliwszych osób.

Rękawiczki jednorazowe https://czystyszop.pl/13-rekawiczki stwarzają bezpieczną barierę między skórą rąk a chemikaliami użytymi podczas sprzątania. Stanowią również ochronę przed bakteriami, grzybami i wirusami. Bywają niezbędne także wszędzie tam, gdzie przebywa dużo osób przenoszących infekcje, na przykład w szpitalu lub przychodni. 

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać?

Rękawiczki jednorazowe mogą być używane między innymi do sprzątania, znajdują jednak zastosowanie w wielu innych miejscach. Istnieje kilka typów rękawiczek jednorazowych:

  • lateksowe
  • nitrylowe
  • foliowe
  • winylowe
  • gumowe 
  • winylowo – nitrylowe

Dodatkowo niektóre z powyższych typów rękawiczek mogą być pudrowane lub nie. Wybór rękawiczek zależy od miejsca pracy. Rękawiczki lateksowe i nitrylowe oraz winylowe często używane są w szpitalach, placówkach medycznych i laboratoriach, a także w studio tatuażu. One również bardzo dobrze nadają się do codziennego sprzątania. Rękawiczki foliowe bywają niezbędne w sklepach, zwłaszcza przy stoiskach z pieczywem. Gumowe rękawiczki sprawdzają się przy pracy ze żrącymi środkami i brudzącymi substancjami. 

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx