Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Czym wyczyścić fugi?

Czym wyczyścić fugi w mieszkaniu?

Brudne fugi w mieszkaniu to zmora wielu osób. Czyszczenie fug to dosyć czasochłonne zajęcie, jednak warto to robić regularnie, aby łazienka, kuchnia czy nawet balkon wspaniale się prezentowały. Do czyszczenia fug można użyć różnych środków, od tych całkowicie naturalnych, po specjalnie skomponowaną chemię, która skutecznie rozprawia się z nagromadzonym brudem, a nawet pleśnią czy innymi drobnoustrojami. Do naturalnych i niezwykle skutecznych preparatów, które znajdziesz w swoim domu, należą roztwory sody oczyszczonej z sokiem z cytryny i wodą. Taka pasta daje znakomite rezultaty i dość radykalnie rozprawia się z zanieczyszczeniami. Wystarczy nałożyć ją przy pomocy szczoteczki i potrzeć przez kilka minut, a następnie zostawić na około pół godziny i usunąć pozostałość po około 30 minutach. 

Skutecznie środki do czyszczenia fug

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy miejsca pokryte brudem lub grzybem, można bez trudu wyczyścić, używając jedynie prostych środków. Do czyszczenia fug możesz wykorzystać zarówno sodę oczyszczoną, a raczej pastę, którą z niej zrobisz, a także różnego rodzaju preparaty do czyszczenia fug. Wiele zależy od stopnia zabrudzenia oraz od powierzchni, jaka znajduje się w danym miejscu. Czyste fugi to marzenie wielu osób, aby stało się rzeczywistością, wykorzystaj kilka prostych sposobów. Wystarczy jeśli w Twoim domu znajduje się jeden z nich. Wspaniale sprawdzi się płyn do mycia naczyń, który skutecznie usuwa nie tylko tłuszcz, ale również łagodnie czyści właśnie fugi. Możesz również wyczyścić fugi sodą oczyszczoną. Wiele osób stosuje także ocet oraz sok z cytryny, który dodatkowo ma właściwości wybielające. Dzięki temu jasne fugi odzyskują swój dawny wygląd. Są to praktycznie domowe sposoby na radzenie sobie z tym uporczywym brudem. Możesz także postawić na równie skuteczne, zwłaszcza w przypadku, gdy masz do czynienia z mocnymi zabrudzeniami środki chemiczne. Płyn do czyszczenia fug, który można znaleźć w każdej drogerii, z pewnością sobie z nim poradzi i pozwoli Ci odnowić fugi oraz pozbyć się grzyba i drobnoustrojów. 

Czyszczenie fug, a estetyka w łazience 

Regularne czyszczenie fug, a także powierzchni płytek sprawia, że łazienka prezentuje się naprawdę estetycznie. Jeśli nadal zastanawiasz się czym wyczyścić fugi postaw na kombinację naturalnych środków oraz tych dostępnych w sklepach. Warto działać w tej kolejności, zabrudzone fugi dokładnie oczyść mokrą szmatką, następnie użyj pasty z sody oczyszczonej oraz soku z cytryny, a dla lepszego efektu zastosuj płyn do fug. Aby całość rewelacyjnie się prezentowała zarówno jeśli chodzi o płytki podłogowe i ścienne możesz wykorzystać malowanie fugi, które sprawi, że łazienka będzie estetycznie się prezentować i pozostanie higienicznie czysta przez długi czas. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx