Zalety grzałek PTC

Grzałki PTC są bardzo chętnie wykorzystywane w wielu urządzeniach. Są w stanie wykonywać wiele zadań: ogrzewać, zapobiegać zamarzaniu, odparowywać różne substancje, itp. Zasada ich działania opiera się na samoregulacji mocy grzania w zależności od panującej temperatury.

Zalety grzałek PTC:

  • samoregulacja – grzałki PTC, czyli grzałki z dodatnim współczynnikiem temperaturowym same regulują temperaturę. Im niższa jest temperatura panująca wokół, tym grzałka pracuje z większą mocą. Wraz ze wzrostem temperatury, moc grzałki zaczyna maleć,
  • oszczędność energii – samoregulacja grzałki sprawia, że wytwarza ona taką moc, jaka jest potrzebna w danym momencie. Eliminuje to przypadki w których grzałki działają niepotrzebnie ze zbyt dużą mocą, a tak często się zdarza w przypadku grzałek o stałej mocy,
  • ekologiczność – mniejsze zużywanie energii przekłada się również na większą ekologiczność. Dbamy dzięki temu o naszą planetę, a jednocześnie posiadamy ekologiczny produkt, który przynosi wiele oszczędności.

Grzałki PTC – wykorzystanie

Grzałki PTC wykorzystuje się do wielu zadań. Bardzo często są one wykorzystywane w celu odparowywania skroplin w urządzeniach chłodniczych. Grzałka tworzy zestaw wraz z pojemnikiem odparowania skroplin. Skraplająca woda z urządzenia chłodniczego zbiera się w pojemniku na skropliny z którego jest odparowywana dzięki grzałce.

Grzałki PTC – rodzaje

W zależności od urządzenia chłodniczego oraz innych czynników możemy wybierać grzałki o różnej mocy maksymalnej. Moc urządzenia powiązana jest z wydajnością grzałki. Są one produkowane w wariantach posiadających od 110 W, aż do nawet 450 W. Najmocniejsze produkty poradzą sobie w naprawdę dużych urządzeniach chłodniczych, odparowując spore ilości skroplin.

Grzałki dzielą się również na grzałki przykręcane z nakrętką oraz grzałki wkładkowe. Do wyboru są również kompletne zestawy, takie jak pojemnik odparowania skroplin z grzałką. Szeroki wybór produktów instalowanych w różny sposób pozwala wybrać odpowiedni model każdemu klientowi.

Wszystkie grzałki PTC produkowane są natomiast z odpornego i wytrzymałego materiału. Jest to stal kwasoodporna AISI 316. Wykorzystanie tego rodzaju stali gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie tych produktów.

Więcej o zasadzie działania PTC oraz innych ciekawych produktach przeczytasz tylko na stronie https://aifo.pl/pl, czyli u czołowego producenta i dystrybutora rozwiązań z branży chłodniczej. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx