Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 marca 2023

Zalety grzałek PTC

Grzałki PTC są bardzo chętnie wykorzystywane w wielu urządzeniach. Są w stanie wykonywać wiele zadań: ogrzewać, zapobiegać zamarzaniu, odparowywać różne substancje, itp. Zasada ich działania opiera się na samoregulacji mocy grzania w zależności od panującej temperatury.

Zalety grzałek PTC:

  • samoregulacja – grzałki PTC, czyli grzałki z dodatnim współczynnikiem temperaturowym same regulują temperaturę. Im niższa jest temperatura panująca wokół, tym grzałka pracuje z większą mocą. Wraz ze wzrostem temperatury, moc grzałki zaczyna maleć,
  • oszczędność energii – samoregulacja grzałki sprawia, że wytwarza ona taką moc, jaka jest potrzebna w danym momencie. Eliminuje to przypadki w których grzałki działają niepotrzebnie ze zbyt dużą mocą, a tak często się zdarza w przypadku grzałek o stałej mocy,
  • ekologiczność – mniejsze zużywanie energii przekłada się również na większą ekologiczność. Dbamy dzięki temu o naszą planetę, a jednocześnie posiadamy ekologiczny produkt, który przynosi wiele oszczędności.

Grzałki PTC – wykorzystanie

Grzałki PTC wykorzystuje się do wielu zadań. Bardzo często są one wykorzystywane w celu odparowywania skroplin w urządzeniach chłodniczych. Grzałka tworzy zestaw wraz z pojemnikiem odparowania skroplin. Skraplająca woda z urządzenia chłodniczego zbiera się w pojemniku na skropliny z którego jest odparowywana dzięki grzałce.

Grzałki PTC – rodzaje

W zależności od urządzenia chłodniczego oraz innych czynników możemy wybierać grzałki o różnej mocy maksymalnej. Moc urządzenia powiązana jest z wydajnością grzałki. Są one produkowane w wariantach posiadających od 110 W, aż do nawet 450 W. Najmocniejsze produkty poradzą sobie w naprawdę dużych urządzeniach chłodniczych, odparowując spore ilości skroplin.

Grzałki dzielą się również na grzałki przykręcane z nakrętką oraz grzałki wkładkowe. Do wyboru są również kompletne zestawy, takie jak pojemnik odparowania skroplin z grzałką. Szeroki wybór produktów instalowanych w różny sposób pozwala wybrać odpowiedni model każdemu klientowi.

Wszystkie grzałki PTC produkowane są natomiast z odpornego i wytrzymałego materiału. Jest to stal kwasoodporna AISI 316. Wykorzystanie tego rodzaju stali gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie tych produktów.

Więcej o zasadzie działania PTC oraz innych ciekawych produktach przeczytasz tylko na stronie https://aifo.pl/pl, czyli u czołowego producenta i dystrybutora rozwiązań z branży chłodniczej. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx