Jak dobrze wybrać wózek rok po roku?

Gdy świeżo upieczeni rodzice nagle spodziewają się drugiego dziecka, koniecznym może okazać się wózek rok po roku. Dwójka małych dzieci wymaga odpowiednich rozwiązań jakie te modele z całą pewnością posiadają. Codzienne poruszanie się nie może generować dodatkowych problemów dlatego warto jest zastanowić się które wózki rok po roku będą najodpowiedniejsze i na co zwrócić uwagę? Wózek dla dzieci w różnym wieku powinien być jak najlepiej dostosowany do trybu życia i warunków mieszkaniowych rodziny.

Wózek rok po roku – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zasadniczą kwestią jest to jaka różnica wieku dzieli dzieci. W przypadku gdy młodsze dziecko zaczyna dopiero co stawiać pierwsze kroki wtedy wózek rok po roku może okazać się niezbędnym zakupem. Obecnie na rynku pojawiły się już rozwiązania spełniające warunki bezpieczeństwa i ostatecznie rozwiązujące ten problem. Wózki dziecięce rok po roku dają możliwość montażu zarówno siedziska dla starszego dziecka jak i gondoli dla niemowlaka. W tym miejscu niezwykle ważne jest to, aby wybrać model z przekładanym siedziskiem po to, aby łatwo móc wygodnie przewozić swoje dzieci. Istotne jest także aby rodzice mieli równy dostęp do obu dzieci w każdym momencie. Kolejnym ważnym aspektem jest waga. Warto zwrócić uwagę na to czy model nie będzie generował większych problemów gdy przyjdzie go wnieść na wyższe piętra np. w bloku mieszkalnym. Rozwiązaniem dobrym będzie wybór modelu z aluminiowym stelażem.

Kupując wózek dziecięcy rok po roku należy wiedzieć gdzie będzie najczęściej użytkowany. Warunki w jakich przyjdzie spacerować razem z dzieckiem mogą mieć kluczowe znaczenie przy dokonywaniu wyboru ponieważ wózki dziecięce rok po roku mogą mieć różne zawieszenie i inny system jezdny w tym także koła. Gdy najczęściej eksplorowanym terenem będzie plener gdzie podłoże może być nierówne, piaszczyste i miękkie to pompowane koła sprawdzą się na pewno. Natomiast gdy relaksujące spacery mają się odbywać głównie na utwardzonych, chodnikowych alejkach w parkach oraz miejskiej dżungli to postawić należy na zwrotność i łatwość manewrowania. Kolejną istotną cechą będzie miejsce do przechowywania akcesoriów dla dziecka ale również rzeczy osobistych rodziców oraz ewentualnych zakupów.

W co powinien być wyposażony podwójny wózek rok po roku?

Gdy w wózku znajdować się ma jednocześnie i gondola i siedzisko spacerowe to niezwykle ważnym aspektem jest to aby komfort, bezpieczeństwo i wygodę dzieci miały jednakowe. Spacerówka powinna być wyposażona w solidne pasy bezpieczeństwa zapobiegające niekontrolowanemu wyślizgnięciu się dziecka z wózka. Dobrze jest także sprawdzić czy zastosowany system zapięcia umożliwia łatwe rozpięcie przez malucha. Kolejnym ważnym aspektem jest dokładny dobór rodzaju siedziska w części spacerowej. Musi być możliwość dostosowania siedziska i ułożenia go nawet w pozycji leżącej aby zapewnić komfortową pozycję podczas np. drzemki. Ponadto regulowany podnóżek to coś co wózki podwójne powinny mieć. Taka regulacja zapobiega powstawaniu bólu nóg podczas jazdy, daje możliwość ułożenia się dziecka w wygodnej dla niego pozycji. Nie można także zapominać o rodzicach! Regulowana rączka znacznie ułatwi prowadzenie oraz manewrowanie dość ciężkim wózkiem.

Czy wybierając wózek rok po roku warto zajrzeć w ranking?

Rynek jest nasycony różnego rodzaju modelami. Wśród dostępnych opcji łatwo można się pogubić. Warto swoją decyzję wesprzeć o opinie innych użytkowników upatrzonego modelu oraz zajrzeć na strony, które przygotowują gotowe zestawienia pod kątem poszczególnych kryteriów. Zatem mając na uwadze czy najważniejszym aspektem będzie wielozadaniowość, bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort, niezawodność itd., można wyszukać konkretny ranking i znaleźć odpowiedni wózek rok po roku. Łącząc własne wymagania z opinią innych użytkowników oraz odpowiednim rankingiem można dokonać najlepszego z możliwych i świadomych wyborów. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx