Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Balustrady a poręcze – co je różni?

Poręcz i balustrada znajdują zastosowanie na schodach, balkonach i tarasach, aby chronić oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania. Mają za zadanie zabezpieczać krawędzie oraz sprawiają, że klatka schodowa i budynek z zewnątrz wyglądają na bardziej wykończone. Balustrady i poręcze są jednocześnie dwoma różnymi elementami projektu chociaż ich zadanie jest bardzo podobne. Funkcją balustrady balkonowej jest zabezpieczenie przed upadkiem. Zadaniem poręczy natomiast zapewnienie wsparcia podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. Mogą być wykonane z różnych materiałów i połączone ze sobą.

Poręcze ze stali nierdzewnej pomagają ludziom bezpiecznie wchodzić po schodach. Są świetne dla osób starszych, dzieci i osób niepełnosprawnych do używania, a nawet do pomocy osobie wchodzącej lub schodzącej po schodach. Nasze poręcze wykonane są ze stali nierdzewnej i są idealne zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Mogą pomóc ludziom wspinać się po schodach na śliskich podłogach lub nierównych stopniach. Są też idealnym rozwiązaniem dla rodziców małych dzieci. Dzięki poręczy zamocowanej na odpowiedniej wysokości unikniemy zabrudzeń na ścianach klatki schodowej. Małe dzieci mają to do siebie, że zostawiają wszędzie odciski swoich rączek. Jeśli na klatce schodowej będzie poręcz będą z niej korzystały. Utrzymanie czystości w tym przypadku jest znacznie łatwiejsze niż czyszczenie ścian.

Poręcze i ich cechy charakterystyczne

Nasze poręcze wykonana ze stali nierdzewnej posiadają regulowany kąt, są odporna na warunki atmosferyczne, zapewniają wysoką stabilność i bezpieczeństwo. Są przystosowane zarówno do montażu w pomieszczeniach np. na klatce schodowej, jak i na zewnątrz, czyli balkonie, tarasie lub schodach wejściowych do domu. Cechuje je doskonała jakość i piękny wygląd na długie lata, ponieważ stal nierdzewna jest odporna na warunki atmosferyczne, korozję i jest niezwykle trwałym materiałem.

Stabilna podstawa zapewnia, że poręcz pozostaje w bezpiecznej i solidnej pozycji. Dzięki specjalnym elementom wykorzystanym podczas montażu poręczy można używać na wiele sposobów. Może być montowany poziomo lub pod kątem. Miejsca w których można zastosować poręcze to schody wewnętrzne i zewnętrzne prowadzące do budynku. Poręcz ze stali nierdzewnej to piękny dodatek nie tylko na schodach do domu czy czy na tarasie, ale również na klatce schodowej. Jej nowoczesny wygląd sprawia, że jest atrakcyjna zarówno w domu, jak na zewnątrz.

Balustrady balkonowe i poręcze – z jakich materiałów są wykonane

Metal, drewno lub szkło to najczęściej używane materiały na poręcze i balustrady schodowe. Wybór materiału zależy od stylu klatki schodowej oraz wystroju domu lub mieszkania. Metal świetnie nadaje się do minimalistycznych, nowoczesnych domów, a drewno jest dobre do mieszkań i domów w stylu rustykalnym, loftowym. Szkło i drewno mają różne style estetyczne, ale oba mogą być stosowane w wielu stylach aranżacji wnętrz. Drewno świetnie nadaje się do stylów boho, skandynawskich, naturalnych i klasycznych, a szkło świetnie nadaje się do stylów nowoczesnych, minimalistycznych, glamour i naturalnych. Szklane balustrady świetnie nadają się do stworzenia iluzji bardziej otwartej przestrzeni w domu.

Stal nierdzewna to piękny, trwały i odporny na warunki atmosferyczne materiał, który jest często używany do produkcji poręczy i balustrad na schodach zewnętrznych. Może być bezpiecznie używany przez wiele lat i świetnie wygląda. Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej jak również poręcze z tego samego materiału zapewniają elegancję i oferują wiele korzyści: nie wymagają częstej impregnacji, cena ich jest dobra, są uniwersalne i wyglądają bardzo estetyczne

Gdzie zamówić i na jakie Balustrady się zdecydować?

Poręcze, balustrady ze stali nierdzewnej czy też elementy do balustrad w naszym klimacie muszą być mocne i trwałe oraz wytrzymać wiele zmian pogody przez lata. W Polsce często mamy do czynienie z dużymi wahaniami temperatury, w tym mroźne zimy, gorące lata i obfite opady deszczu. Poręcz musi być w stanie wytrzymać wszystkie te warunki pogodowe, aby jej żywotność i trwałość nie były zagrożone.

Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej sprzedawane w sklepie AVIS są wysoce odporne na korozję i wystarczająco mocne, aby utrzymać duże ciężary. Przy regularnym użytkowaniu nie zepsują się, a na metalu trudno dostrzec rysy. AVIS od lat wybiera i dostarcza najlepsze produkty i jest sprawdzonym sprzedawcą oraz producentem balustrad balkonowych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx