Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Monitoring – Tczew. Bezpieczeństwo gwarantowane!

Instalacje alarmowe montowane, czy to do użytku prywatnego, czy też montowane w firmach stają się pomału standardem. Możliwość podglądu wizyjnego przez całą dobę to duża wygoda i przede wszystkim ochrona mienia. Dobrze rozplanowana i właściwie rozprowadzona instalacja pozwala uchwycić obiektywem kamery każdy zakątek pomieszczeń. Już samo zamontowanie systemu monitoringu jest dla potencjalnych złodziei sygnałem ostrzegawczym, który często odwodzi ich od założonego planu. Jednak jeśli już dojdzie do zdarzenia dużo łatwiej jest ustalić sprawcę. 

Instalacje alarmowe. Z czego się składają?

Systemy monitoringu zawsze dobierane są w zależności od potrzeb klienta. Jednak sama baza zawsze jest taka sama. Do montażu monitoringu potrzebna jest zawsze kamera rejestrująca obraz oraz cyfrowy rejestrator wideo, który zapisuje obrazy z kamer na twardym dysku. Konieczne jest również wykonanie instalacji elektrycznej. Można powiedzieć, że sprzęt decyduje o tym, jak skuteczny będzie system. 

Przykładowo monitoring wykorzystuje zaawansowane rejestratory, które umożliwiają wyświetlanie obrazu z aż 16 kamer jednocześnie. Jeśli system obsługuje kilka pomieszczeń urządzenie może pokazywać w czasie rzeczywistym rejestrowany obraz, a w innej części ekranu pozwalać na cofanie się do historycznych nagrań.

Jak wygląda montaż monitoringu?

Zawsze najpierw rozprowadzane są instalacje elektryczne lub oceniane jest to, czy można do tego celu wykorzystać już istniejące. Monitoring Alarm to firma mająca wieloletnie doświadczenie w instalacji kamer w domu jednorodzinnym, a także w firmach. Oprócz tego typu rozwiązań montowane są również instalacje domofonowe, które mogą stanowić integralną część systemu. W zależności od tego, jakie są oczekiwania klienta, montuje się też czujniki i alarmy. 

Systemy mogą być używane do ochrony mienia, a także kontroli dostępu do poszczególnych stref. Decydując się na system alarmowy masz pewność, że wykonana przez specjalistów instalacja będzie skuteczna i rzeczywiście przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa. Monitoring to system, który warto zaplanować już na etapie budowy domu. Ogranicza to ryzyko kradzieży i aktów wandalizmu jeszcze zanim zdążysz się do niego przeprowadzić.

Firmy świadczące tego typu usługi oferują nie tylko profesjonalny montaż, ale też fachowe doradztwo w zakresie tego, na jaki typ instalacji najlepiej się zdecydować. Dobrze dopasowany monitoring to inwestycja w Twoje bezpieczeństwo. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx