Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Taryfa nocna prądu dla domu – oszczędzaj na energii elektrycznej

Taryfa nocna prądu dla domów i mieszkań pozwoli Ci zmniejszyć koszty ogrzewania oraz korzystania ze sprzętu elektrycznego. Nie wierzysz, że można teraz płacić za coś mniej? Koniecznie sprawdź najbardziej korzystne taryfy dla gospodarstw domowych.

Największe zużycie prądu

Zastanów się, kiedy podczas doby zużycie energii elektrycznej wyraźnie wzrasta w Twoim domu. Jeśli przez większość dnia jesteś poza domem, a korzystasz z prądu dopiero po powrocie z pracy i zajęć, najlepsza oferta to taryfa G12. Sprzedawca energii Enea oferuje dla każdego nocnego marka niższe stawki za prąd, między 22:00 a 6:00 rano.

Dodatkowo uzyskujesz jeszcze 2 godziny w ciągu dnia, podczas których również obowiązuje niższa stawka. Jest to okienko między godziną 13:00 a 15:00. W ten sposób zyskujesz 10 godzin w ciągu doby, w trakcie których możesz bez zahamowań ogrzewać dom, korzystać z urządzeń elektrycznych czy pracować przed komputerem.

Kto skorzysta najwięcej na taryfie G12? Przede wszystkim gospodarstwa domowe, w których nocą zużywa się minimum 30% całkowitego poboru energii elektrycznej. Jeśli przebywasz poza domem przez większość dnia, możesz optymalnie wykorzystać zalety tej taryfy. To także świetna oferta dla osób poszukujących oszczędności w codziennych wydatkach.

Niecodzienne wykorzystanie energii elektrycznej

Jeżeli chcesz korzystać z tańszej taryfy prądu nie tylko nocą, zwróć uwagę na ofertę G12w. To taryfa G12 rozszerzona o tańsze weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy. Tańsze strefy czasowe obowiązują w te dni przez całą dobę. Dzięki temu możesz wykorzystać energię elektryczną w korzystnej cenie podczas spędzania wolnego czasu w domu.

Niższe ceny prądu w przypadku oferty G12w oznaczają mniejsze rachunki dla osób ogrzewających dom na prąd. Dzieje się tak głównie dlatego, że taryfa G12w obowiązuje także w dni robocze, w godiznach nocnych, od 21:00 do 6:00. To szczególnie opłacalne rozwiązanie, jeśli korzystasz z takich urządzeń jak pompa ciepła lub ogrzewanie podłogowe.

Zmiana taryfy – nowy sprzedawca energii

Tańszy prąd może popłynąć do Twojego domu w każdej chwili, wystarczy podjąć decyzję zależną od preferencji użytkowników. Taryfa nocna to korzystna zmiana, która wymaga od Ciebie jedynie wypełnienia formularza w aplikacji eBOK lub kontaktu z konsultantem Enea. Zarówno strefa dzienna jak i strefa nocna mogą być pełne korzystnych cenowo możliwości. Pozwól sobie jedynie na przejście do tańszej strefy taryfy G. Każda grupa taryfowa ma swoje zalety, które możesz dobrać sam lub wspólnie z doradcą Enea.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx