Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Oferta dobrej kancelarii prawnej – co ją wyróżnia?

Prawo to wyjątkowo skomplikowana dziedzina wiedzy. Wybór kancelarii prawnej, która ma nam doradzać zarówno w prostej, jak i skomplikowanej sprawie nie jest prosty. Musi być rozsądny i świadomy. Profesjonalną pomoc prawną poznać można po ofercie kancelarii prawnej i sposobie traktowania klienta. Zatem, jaka jest oferta dobrej kancelarii prawnej?

Prawo, czyli co?

Prawo to wyjątkowo rozległa i skomplikowana dziedzina wiedzy. Jest tak szeroka, że wymaga specjalizacji. Są kancelarie prawnicze, które próbują w swojej ofercie świadczyć usługi z każdego zakresu prawa: od karnego, przez rodzinne i gospodarcze, po oświatowe i prawo pracy. Jednak bardziej godne zaufania są kancelarie, których prawnicy specjalizują się w konkretnym obszarze i zdobywają wiedzę i doświadczenie z konkretnej dziedziny prawa.

Oferta dobrej kancelarii prawnej powinna zawierać w propozycjach obszary, w których specjalizują się ich pracownicy. Dobrze jest, by dziedziny prawa, którymi chwali się kancelaria, zazębiały się.

Prawo oświatowe

Jedną z rzadszych przestrzeni, w których specjalizują się polscy prawnicy, jest prawo oświatowe. Niezwykle skomplikowane, często zmieniane i pełne niejasności, stanowi obszar, w którym poruszać potrafią się jedynie najlepsi specjaliści. Jeśli kancelaria ma w swojej ofercie usługi z prawa oświatowego i chwali się nim, możemy być pewni, że trafiliśmy na precyzyjnych i kompetentnych ludzi i warto wejść z nimi we współpracę. Zakres pomocy z prawa oświatowego powinien obejmować między innymi takie kwestie jak:

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze również jest obszarem trudnym i skomplikowany. Kancelarie świadczące usługi z tego zakresu zatrudniają zazwyczaj najlepszych, dostępnych na rynku specjalistów. Prawo gospodarcze to głównie pomoc firmom, a co za tym idzie, bardzo duża odpowiedzialność, zarówno przed klientem, jak i w kwestii finansowej.

Obsługa prawna firm w przypadku profesjonalnych kancelarii prawnych zakłada obecność w ofercie zastępstwa procesowego na czas postepowania sądowego, tworzenie opinii, udział w negocjacjach z kontrahentami, sporządzanie umów czy doradztwo z zakresu prawa gospodarczego.

Obsługa prawna fundacji

Rzadko zdarza się, by kancelarie prawne miały w swojej ofercie obsługę prawną fundacji. Te organizacje pozarządowe często korzystają z darmowego poradnictwa w jednostkach wspierających inicjatywy oddolne. Nic jednak nie zastąpi profesjonalnej pomocy prawnej. Zatem kancelaria prawna oferująca obsługę prawną fundacji jest z jednaj strony rzadkością, z drugiej, cennym miejscem służącym profesjonalną poradą prawną.

Obsługa prawna fundacji to szeroki zakres pomocy prawnej związany z działaniem organizacji trzeciego sektora. Zwykle profesjonalna oferta składa się z takich usług jak: tworzenie statusu i pomoc w formalnościach prawnych przy zakładaniu organizacji, uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego, doradztwo w zakresie zatrudniania pracowników czy zastępstwo procesowe.

Dobra kancelaria prawna

Rzadko zdarza się by kancelaria, posiadała jednocześnie w swojej ofercie specjalistyczne usługi z zakresu obsługi firm, prawa oświatowego i obsługi prawnej fundacji. Jeśli jesteś właścicielem firmy, chcesz założyć przedszkole, albo prowadzisz fundację wspierającą nowo otwierane szkoły, skorzystaj z kompleksowej pomocy dobrej kancelarii prawnej. Tej możesz szukać wpisując w wyszukiwarkę: „kancelaria prawa gospodarczego”, „kancelaria prawa oświatowego” lub np. „kancelaria prawna + miasto”. Szukaj kancelarii, które cieszą się dobrą opinią i jednocześnie na swojej stronie internetowej prezentują swoich specjalistów z imienia i nazwiska oraz posiadają rzetelnie przygotowaną, napisaną zrozumiałym językiem ofertę usługową

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx