Jaką grę wybrać dla dziecka?

Urodziny, komunia, Boże narodzenie, dzień dziecka czy Wielkanoc. Wszystkie te wydarzenia łączy jedno. Gdy w bliskim gronie mamy dzieci , należy dać im w podarunku coś, co sprawi uśmiech na jego twarzy. Co jednak można kupić, aby dzieci nie tylko dobrze się bawił, ale także mogły pożytecznie spędzić wolny czas?

Gry planszowe

Gry planszowe są mimo upływających lat wciąż świetnym prezentem dla każdego dzieciaka. Będą jeszcze lepszym, jeśli tuż po rozpakowaniu ich poświęcimy naszemu podopiecznemu czas i wspólnie poznamy zasady gry i wypróbujemy je na świeżo. Gry planszowe będą też świetnym pomysłem, jeśli w rodzinie są osoby starsze, bowiem wtedy i one mogą wziąć udział w zabawie. W zależności od wieku dziecka możemy wybrać wiele gier. Są w nich klasyki takie jak UNO, DOS, tradycyjne karty, Taboo, pędzące żółwie, monopoly i wiele innych, ale także i gry bardziej rozbudowane typu RPG, które najlepiej sprawdzą się u dojrzalszych dzieci.

Gry komputerowe

Świat idzie do przodu i nie ma co ukrywać, że mimo iż planszówka będzie z pewnością świetnym prezentem, to gra na PC czy inne urządzenia elektroniczne ucieszy każdego dzieciaka. Ich twórcy prześcigają się coraz to nowszymi pomysłami, jednak warto tutaj postawić na klasyki. Seria The Sims będzie idealna zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców i mimo że gra ma ograniczenia wiekowe nie ma w niej agresji ani nieodpowiednich scen, dlatego będzie najbezpieczniejszym pomysłem, jeśli nie wiemy, jakie upodobania ma osoba obdarowywana. Inne gry typy strzelanki, znany już wszystkim Wiedźmin czy Fifa należą bardziej do tych stereotypowa męskich przyjemności, jednak przed decyzją zakupu najlepiej jest spytać o zdanie rodziców, którzy nie tylko powinni wyrazić zgodę na dany prezent, ale i ich wiedza i znajomość własnego dziecka mogą być kluczowe w przypadku wyboru konkretnej gry i to bez znaczenia czy tradycyjnej, czy takiej na płycie. Po zakupie gry dziecku pozostaje jedynie wymyślić fajny nick do gry i zacząć zabawę!

Zobacz też: Czym jest adres rozliczeniowy steam?

Mimo że o grach na PC mówi się wiele złych rzeczy, większość z nich nie jest prawdą. Gry, w których występuje przemoc, nie wzmagają agresji u dzieci, ale mogą uczyć stosowania jej w niektórych przypadkach. Przy wyborze danej gry ważne jest, aby sprawdzić, czy nasz podopieczny jest w odpowiedniej grupie wiekowej.

Źródło: Lepiej-widoczni.pl – portal technologiczny

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx