Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Kontenery morskie – czy mogą zastąpić nam dom?

Fot.: freepik.com

Kontenery morskie to rozwiązanie, które – gdy o nim słyszymy – kojarzy nam się przede wszystkim z wielkimi statkami oraz transportem. I choć faktycznie coś w tym jest – od czasu, gdy służyły one jedynie do transportu – wiele się zmieniło. Obecnie znalazły one zastosowanie w mnóstwie innych branż, na przykład w nieruchomościach. Okazuje się, że stanowią świetną alternatywę dla klasycznego budownictwa. Domy i mieszkania drożeją, raty kredytów hipotecznych rosną, a my chcąc czy nie chcąc, musimy gdzieś mieszkać. Jeżeli temat mieszkalnych kontenerów morskich wydaje się Wam interesujący i chcecie go zgłębić razem z nami, koniecznie czytajcie dalej. Będzie piekielnie ciekawie? Gwarantujemy!

Kontenery morskie – charakterystyka

Kontenery, które z założenia mają przemierzać drogą morską setki tysięcy kilometrów, muszą być solidne, świetnie wykonane i maksymalnie wytrzymałe. Ich konstrukcja jest tworzona w taki sposób, aby była w stanie udźwignąć wiele ton towaru, który musi być w ich wnętrzu bezpieczny. Zła pogoda, wiatr, deszcz, burza i inne problemy, z którymi taki kontener może spotkać się na morzu, nie mogą mu być straszne. Nie mogą one zagrażać temu, co znajduje się we wnętrzu kontenera.

Jak to możliwe, że kontenery morskie są takie solidne? Wszystko to jest zasługą najlepszych materiałów, z których są produkowane. Do ich produkcji wykorzystuje się ekstremalnie wytrzymałą, dodatkowo wzmocnioną, stal Corten. Podłoga kontenerów to natomiast solidna sklejka, bez żadnego problemu wytrzymująca tak ogromne obciążenia.

Mieszkanie w kontenerze morskim, czyli o tym jak powstaje kontener mieszkalny?

Solidna, porządna i wytrzymała baza pod kontener mieszkalny w postaci kontenera morskiego to gwarancja, że nie musicie obawiać się o wytrzymałość swojego domu kontenerowego. Cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała, a na dodatek pozwala na dokonywanie ewentualnych – interesujących Was – przekształceń lub modyfikacji. Decydując się na dom kontenerowy możecie go rozbudowywać – w pionie i w poziomie. Kontenery łączą się ze sobą co oznacza, że powierzchnia takiego budynku może być naprawdę duża. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kontenery możemy ocieplić jak każdy inny budynek. Bez problemu podłączycie do nich prąd czy kanalizację, a także wstawicie okna, drzwi, drzwi tarasowe. Kontenery morskie sprawdzą się jako:

  • domy całoroczne,
  • wakacyjne, domki letniskowe,
  • lokale pod gastronomię i inne punkty usługowe (salon kosmetyczny, salon fryzjerski),
  • tymczasowe mieszkania pracownicze np. na placach budowy lub przy autostradach.

Z korzyścią dla środowiska – dom w kontenerze jest bardziej ekologiczną i ekonomiczną alternatywą

Ceny nieruchomości rosną. Koszty kredytów mieszkaniowych zwalają z nóg. Coraz większej części społeczeństwa zwyczajnie nie stać na własne cztery ściany. Jeśli jesteście w tej grupie i szukacie ciekawej alternatywy, koniecznie zastanówcie się nam budową domu kontenerowego z kontenerów morskich. Dom na bazie kontenerów morskich jest zdecydowanie tańszy i szybszy w budowie, a z racji tego, że do jego budowy nie wykorzystuje się aż tyle materiałów budowlanych jak podczas budowy klasycznej nieruchomości jest on zdecydowanie bardziej ekologiczny.

Szukasz solidnych kontenerów morskich? Skontaktuj się z SEABOX!

SEABOX Kraków

ul. Karola Bunscha 12/4,

30-392 Kraków (woj. Małopolskie)

Telefon: 603 201 883

E-mail: biuro@seabox.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx