Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Studia podyplomowe – dla kogo?

Poszerzanie kwalifikacji i zdobywanie wiedzy mogą zwiększać Twoją przewagę na rynku pracy. Dzięki temu możesz umocnić swoją pozycję w dziedzinie, w której się specjalizujesz, albo zmienić branżę. Warto jednak zastanowić się, jaka forma edukacji przyniesie najlepsze rezultaty. Zobacz, co mogą dać Ci studia podyplomowe!

Ukończenie studiów niewątpliwie jest pewnym atutem, a czasem wręcz wymogiem, aby otrzymać upragnioną posadę. Należy jednak pamiętać, że oprócz zdobytego tytułu ważne są konkretne umiejętności, których poszukują pracodawcy. Dlatego wybierając kierunek, nie warto kierować się modą lub presją otoczenia – zdecydowanie lepiej jest wybrać ścieżkę, która będzie interesująca i umożliwi rozwój. Twoje perspektywy na rynku pracy poprawić mogą też np. studia podyplomowe w Krakowie – w ofercie znajdziesz wiele kursów z różnych dziedzin. Komu przydadzą się studia podyplomowe?

1.      Dla osób, które chcą zdobyć lepszą pozycję w branży

Dzisiejszy rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, a  w walce o najbardziej intratne stanowiska istnieje duża konkurencja. Dlatego warto zapewnić sobie przewagę, którą mogą dawać odpowiednio dobrane studia podyplomowe. Na WSB-NLU możesz nie tylko zdobywać aktualną wiedzę, ale także uczyć się od osób, które praktykują. Studiowanie jest niezwykle łatwe – jeśli wybierzesz studia online, nie musisz jeździć na uczelnie, możesz więc pogodzić naukę z pracą i innymi obowiązkami. Przed wyborem kierunku warto uważnie przeanalizować rynek pracy i postawić na zdobywanie kwalifikacji, które są aktualnie najbardziej poszukiwane przez pracodawców.

2.      Dla pracowników, którzy muszą zdobyć nowe kwalifikacje

W wielu przypadkach otrzymanie awansu zależy od tego, czy posiadamy odpowiednie kwalifikacje. W takich przypadkach niezwykle pomocne okazują się studia podyplomowe, które pozwalają zdobyć je szybko i efektywnie. W ofercie WSB-NLU znajdziesz wiele studiów, które ułatwią Ci wykonywanie różnych zawodów – np. nauczyciela, specjalisty w różnych dziedzinach biznesu i zarządzania, czy programisty. Podczas wyboru odpowiedniego kursu warto zwrócić uwagę nie tylko na zakres wiedzy, ale także możliwość zdobycia umiejętności praktycznych.

3.      Dla tych, którzy chcą coś zmienić

Jeśli okazało się, że wybrany przez Ciebie kierunek studiów I lub II stopnia nie był najlepszą decyzją, to studia podyplomowe będą świetną okazją do naprawienia tego błędu. Dzięki nim możesz poznać nieco inne dziedziny nauki i w końcu znaleźć satysfakcjonującą pracę. Na takie zmiany nigdy nie jest za późno – szczególnie jeśli dotychczasowe zajęcie nie daje Ci już radości. Nie musisz też od razu zmieniać branży, czasem, aby nabrać wiatru w żagle, wystarczy niewielka korekta kierunku rozwoju kariery. Może się okazać, że np. odkryjesz ciekawą niszę, w której jest mniejsza konkurencja i łatwiej zdobyć wysoką pozycję. Studia podyplomowe na WSB-NLU są skierowane również do osób, które pracują. Zajęcia możesz odbywać online, nie musisz też osobiście pojawiać się na wykładach czy ćwiczeniach

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx