Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Co to jest Comarch ERP Optima?

Jeśli prowadzisz własny biznes to z pewnością miałeś/aś już styczność z oprogramowaniem do fakturowania. Możliwe, że również mieliście styczność z nieco bardziej zaawansowanymi systemami do prowadzenia biznesu. Takie rozwiązania informatyczne określane są mianem ERP czyli w uproszczeniu mówiąc systemami do zarządzania całością zasobów przedsiębiorstwa. Jednym z bardziej popularnych tego typu programów jest Comarch ERP Optima. Dziś postaramy się w łatwy i przystępny sposób odpowiedzieć Wam na pytanie co to jest Comarch ERP Optima oraz w jaki sposób działa.

Podstawowe informacje o programie Comarch ERP Optima

Prowadząc firmę praktycznie każdy przedsiębiorca potrzebuje jakiegoś programu do fakturowania. Podobnie jak w przypadku innych programów wyglądają one w różny sposób i mają nieco inne możliwości. Jedne z takich programów są nowoczesne i innowacyjne, a inne już nieco przestarzałe. Sam program Comarch ERP Optima z pewnością należy do tych najbardziej profesjonalnych i rozwiniętych. Oprócz podstawowych rozwiązań do fakturowania ten system umożliwia również obsługę wielu innych obszarów działalności biznesowych. To pobieżnie odpowiedź na pytanie co to jest Comarch ERP Optima. Więcej szczegółów przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Krótka historia programu Comarch ERP Optima

Program dla firm i biur rachunkowych Comarch ERP Optima rozwijany jest od prawie 30 lat. W pierwszych wersjach pojawił się na pierwsze komputery PC w latach 90 tych. Stworzony przez firmę CDN program Prima miał za zadanie pomagać przedsiębiorstwom w wystawianiu i księgowaniu faktur oraz prowadzeniu sprzedaży. Około 10 lat później firma CDN została przejęta przez inną krakowską firmę IT – Comarch S.A., który w tamtych latach dynamicznie się rozwijał. W kolejnych latach program zmienił nazwę na Optima, a wraz z kolejnymi latami rozwoju nazwa została zmieniona na Comarch ERP Optima. Dlaczego? Stale rozwijane oprogramowanie zyskało kolejne moduły oraz funkcjonalność. Dziś o sile tego rozwiązania stanowi łącznie kilkanaście różnych modułów w wersji podstawowej oraz wersji PLUS.

Jakie moduły posiada program Comarch ERP Optima?

Do najbardziej podstawowych należą oczywiście moduł Kasa/Bank i Faktury. Kolejnymi najczęściej używanymi są Księga Podatkowa oraz Handel. Pierwszy z nich służy do prowadzenia księgowości uproszczonej, a drugi do kompleksowej obsługi sprzedaży oraz gospodarki magazynowej. Kolejnymi z najczęściej wybieranych są Księga Handlowa oraz Płace i Kadry. Stosowane są zazwyczaj w nieco większych firmach lub biurach rachunkowych. Pozwalają na prowadzenie pełnej księgowości firm oraz obsługę zaawansowanych procesów kadrowo-płacowych. 

Spośród innych bardzo przydatnych rozwiązań wskazać należy moduł Business Intelligence oraz BI Point. To rozwiązania wspierające lepsze rozumienie danych biznesowych oraz ich analizę. Oba z nich są niezwykle pomocne aby osiągać lepsze wyniki finansowe oraz efektywność.

Innymi modułami, które również wchodzą w skład tego rozwiązania są Detal, Serwis, Środki Trwałe i CRM. Jednak to nie wszystko. Z Comarch ERP Optima współpracuje także wiele innych ciekawych rozwiązań i aplikacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego co to jest Comarch ERP Optima i jak działa odwiedź stronę https://optima-demo.com.pl/program-comarch-erp-optima-demo/

Aplikacje współpracujące

Sam system informatyczny Comarch ERP Optima daje bardzo duże możliwości w zarządzaniu firmą. Jednakże w ostatnich latach producent efektywnie rozszerzył je o wiele ciekawych aplikacji będących w pełni współpracujących z podstawowym programem.

Mamy więc możliwość wspierania prowadzenia księgowości i biura rachunkowego wykorzystując takie rozwiązania jak Comarch OCR oraz DMS. To właśnie dzięki tym narzędziom można szybko i łatwo wprowadzić dokument papierowy do elektronicznego obiegu, odczytać z niego dane, wprowadzić do systemu i wprowadzić do obiegu firmowego.

Prowadząc dział HR z pewnością oprócz modułu Płace i Kadry przyda Wam się Comarch HRM oraz PPK. Ta pierwsza aplikacja to webowe rozwiązanie służące nie tylko do planowania i zatwierdzania grafików oraz urlopów ale także na wiele więcej. Pozwala pracownikom firmy i działu HR ewidencjonować delegacje, szkolenia, proces rekrutacji i oceny pracowniczej. Natomiast PPK to łatwa obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych, które wprowadzone zostały jakiś czas temu.

Kolejną pulą zintegrowanych aplikacji zewnętrznych wspierających osiąganie lepszych wyników firmy są te związane z usprawnianiem sprzedaży. Należą do nich Comarch Mobile Sprzedaż czyli aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych. Mobilne Zarządzanie i Monitorowanie wspierające zarządzanie działem handlowym oraz monitoring floty. Innymi są Comarch E-Sklep, E-sale oraz wszystko.pl pozwolą znacznie łatwiej sprzedawać w internecie.

Co to jest Comarch ERP Optima w chmurze?

To w uproszczeniu po prostu wersja online Comarch ERP Optima. Nazywana bywa także wersją usługową bądź abonamentową. Jednak określenie “w chmurze” jest jednym z najbardziej popularnych. Sformułowanie to wywodzi się z angielskiego Cloud Computing czyli po prostu zdalne przetwarzanie danych na zewnętrznych zasobach serwerowych, które nazywane są chmurą. Posiadanie dwóch wariantów oprogramowania jest zdecydowanie dużą przewagą w przypadku tego rozwiązania. Zwłaszcza, że wersja online i dane klientów przetwarzane są w Polsce i w polskiej chmurze Comarch S.A.

Dodatkowe informacje

Mamy nadzieję, że teraz już znacznie lepiej wiesz co to jest Comarch ERP Optima, jak działa ten program i jakie daje możliwości. Jeśli jednak potrzebujesz dowiedzieć się więcej możesz szybko i wygodnie pobrać wersję demo tego programu i przetestować go bezpłatnie przez 30 dni. Wszystkie informacje na temat tego systemu, jego cen i testów wersji demonstracyjnej znajdziesz na stronie https://optima-demo.com.pl/

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx