Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2022

Co to jest Comarch ERP Optima?

Jeśli prowadzisz własny biznes to z pewnością miałeś/aś już styczność z oprogramowaniem do fakturowania. Możliwe, że również mieliście styczność z nieco bardziej zaawansowanymi systemami do prowadzenia biznesu. Takie rozwiązania informatyczne określane są mianem ERP czyli w uproszczeniu mówiąc systemami do zarządzania całością zasobów przedsiębiorstwa. Jednym z bardziej popularnych tego typu programów jest Comarch ERP Optima. Dziś postaramy się w łatwy i przystępny sposób odpowiedzieć Wam na pytanie co to jest Comarch ERP Optima oraz w jaki sposób działa.

Podstawowe informacje o programie Comarch ERP Optima

Prowadząc firmę praktycznie każdy przedsiębiorca potrzebuje jakiegoś programu do fakturowania. Podobnie jak w przypadku innych programów wyglądają one w różny sposób i mają nieco inne możliwości. Jedne z takich programów są nowoczesne i innowacyjne, a inne już nieco przestarzałe. Sam program Comarch ERP Optima z pewnością należy do tych najbardziej profesjonalnych i rozwiniętych. Oprócz podstawowych rozwiązań do fakturowania ten system umożliwia również obsługę wielu innych obszarów działalności biznesowych. To pobieżnie odpowiedź na pytanie co to jest Comarch ERP Optima. Więcej szczegółów przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Krótka historia programu Comarch ERP Optima

Program dla firm i biur rachunkowych Comarch ERP Optima rozwijany jest od prawie 30 lat. W pierwszych wersjach pojawił się na pierwsze komputery PC w latach 90 tych. Stworzony przez firmę CDN program Prima miał za zadanie pomagać przedsiębiorstwom w wystawianiu i księgowaniu faktur oraz prowadzeniu sprzedaży. Około 10 lat później firma CDN została przejęta przez inną krakowską firmę IT – Comarch S.A., który w tamtych latach dynamicznie się rozwijał. W kolejnych latach program zmienił nazwę na Optima, a wraz z kolejnymi latami rozwoju nazwa została zmieniona na Comarch ERP Optima. Dlaczego? Stale rozwijane oprogramowanie zyskało kolejne moduły oraz funkcjonalność. Dziś o sile tego rozwiązania stanowi łącznie kilkanaście różnych modułów w wersji podstawowej oraz wersji PLUS.

Jakie moduły posiada program Comarch ERP Optima?

Do najbardziej podstawowych należą oczywiście moduł Kasa/Bank i Faktury. Kolejnymi najczęściej używanymi są Księga Podatkowa oraz Handel. Pierwszy z nich służy do prowadzenia księgowości uproszczonej, a drugi do kompleksowej obsługi sprzedaży oraz gospodarki magazynowej. Kolejnymi z najczęściej wybieranych są Księga Handlowa oraz Płace i Kadry. Stosowane są zazwyczaj w nieco większych firmach lub biurach rachunkowych. Pozwalają na prowadzenie pełnej księgowości firm oraz obsługę zaawansowanych procesów kadrowo-płacowych. 

Spośród innych bardzo przydatnych rozwiązań wskazać należy moduł Business Intelligence oraz BI Point. To rozwiązania wspierające lepsze rozumienie danych biznesowych oraz ich analizę. Oba z nich są niezwykle pomocne aby osiągać lepsze wyniki finansowe oraz efektywność.

Innymi modułami, które również wchodzą w skład tego rozwiązania są Detal, Serwis, Środki Trwałe i CRM. Jednak to nie wszystko. Z Comarch ERP Optima współpracuje także wiele innych ciekawych rozwiązań i aplikacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego co to jest Comarch ERP Optima i jak działa odwiedź stronę https://optima-demo.com.pl/program-comarch-erp-optima-demo/

Aplikacje współpracujące

Sam system informatyczny Comarch ERP Optima daje bardzo duże możliwości w zarządzaniu firmą. Jednakże w ostatnich latach producent efektywnie rozszerzył je o wiele ciekawych aplikacji będących w pełni współpracujących z podstawowym programem.

Mamy więc możliwość wspierania prowadzenia księgowości i biura rachunkowego wykorzystując takie rozwiązania jak Comarch OCR oraz DMS. To właśnie dzięki tym narzędziom można szybko i łatwo wprowadzić dokument papierowy do elektronicznego obiegu, odczytać z niego dane, wprowadzić do systemu i wprowadzić do obiegu firmowego.

Prowadząc dział HR z pewnością oprócz modułu Płace i Kadry przyda Wam się Comarch HRM oraz PPK. Ta pierwsza aplikacja to webowe rozwiązanie służące nie tylko do planowania i zatwierdzania grafików oraz urlopów ale także na wiele więcej. Pozwala pracownikom firmy i działu HR ewidencjonować delegacje, szkolenia, proces rekrutacji i oceny pracowniczej. Natomiast PPK to łatwa obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych, które wprowadzone zostały jakiś czas temu.

Kolejną pulą zintegrowanych aplikacji zewnętrznych wspierających osiąganie lepszych wyników firmy są te związane z usprawnianiem sprzedaży. Należą do nich Comarch Mobile Sprzedaż czyli aplikacja mobilna dla przedstawicieli handlowych. Mobilne Zarządzanie i Monitorowanie wspierające zarządzanie działem handlowym oraz monitoring floty. Innymi są Comarch E-Sklep, E-sale oraz wszystko.pl pozwolą znacznie łatwiej sprzedawać w internecie.

Co to jest Comarch ERP Optima w chmurze?

To w uproszczeniu po prostu wersja online Comarch ERP Optima. Nazywana bywa także wersją usługową bądź abonamentową. Jednak określenie “w chmurze” jest jednym z najbardziej popularnych. Sformułowanie to wywodzi się z angielskiego Cloud Computing czyli po prostu zdalne przetwarzanie danych na zewnętrznych zasobach serwerowych, które nazywane są chmurą. Posiadanie dwóch wariantów oprogramowania jest zdecydowanie dużą przewagą w przypadku tego rozwiązania. Zwłaszcza, że wersja online i dane klientów przetwarzane są w Polsce i w polskiej chmurze Comarch S.A.

Dodatkowe informacje

Mamy nadzieję, że teraz już znacznie lepiej wiesz co to jest Comarch ERP Optima, jak działa ten program i jakie daje możliwości. Jeśli jednak potrzebujesz dowiedzieć się więcej możesz szybko i wygodnie pobrać wersję demo tego programu i przetestować go bezpłatnie przez 30 dni. Wszystkie informacje na temat tego systemu, jego cen i testów wersji demonstracyjnej znajdziesz na stronie https://optima-demo.com.pl/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx