Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 czerwca 2023

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne?

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne nad drzwiami wejściowymi? Jakie zalety mają kurtyny powietrzne i jakie dają właściwie korzyści? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. 

  1. Czym są kurtyny powietrzne?
  2. Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne nad drzwiami wejściowymi? 

Zastanawiasz się, czy warto montować kurtyny powietrzne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Co takiego daje kurtyna powietrzna, że warto w nią zainwestować? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.  

Czym są kurtyny powietrzne?

Czym są kurtyny powietrzne elektryczne i jakie mają zalety? Otóż to nic innego, jak urządzenia, które montuje się nad lub obok drzwi wejściowych. Ich zadaniem jest tworzenie bariery dla przepływu powietrza. Standardowa kurtyna zbudowana jest z wentylatora, który pracuje na obiegowym powietrzu i wymiennika ciepła. Jeśli zależy Ci na tym, aby ograniczyć straty ciepła w miejscu, do którego często się wchodzi się z zewnątrz i wychodzi – na przykład biuro, sklep, magazyn czy restauracja – kurtyna powietrzna jest dla Ciebie odpowiednią opcją.

Kurtyny powietrzne znajdą zastosowanie w wielu miejscach – również w domach. Okazuje się, że zainstalowane kurtyny powietrzne w domu zmniejszają straty ciepła nawet o 60%! Ponadto taka kurtyna powietrza nie tylko uniemożliwi powstawaniu przeciągów, ale również zabezpieczy wnętrze Twojego domu przed owadami. Tę ostatnią kwestię docenia się szczególnie wiosną i latem.

Poza tym kurtyny powietrzne elektryczne warto montować w biurach czy na halach przemysłowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy wykonywali swoje obowiązki w sprzyjającym klimacie, nie zwlekaj i już teraz zamów odpowiednie kurtyny powietrzne elektryczne dla swojego przedsiębiorstwa!

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne nad drzwiami wejściowymi?

Głównym zadaniem kurtyny powietrznej jest – jak wspominaliśmy – stworzenie bariery ciepłym powietrzem, która oddzieli dane pomieszczenie od powietrza przedostającego się z zewnątrz. Z taką sytuacją mamy do czynienia najczęściej, gdy otwieramy drzwi wejściowe i wchodzimy po prostu do środka pomieszczenia. A zatem pierwszą zaletą jest ochrona budynku przed utratą odpowiedniej temperatury. Dzięki urządzeniom tego rodzaju bez problemu w danym pomieszczeniu będzie utrzymywała się stała temperatura.

Do zalet kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi zalicza się również zagwarantowanie optymalnej bariery ochronnej przed spalinami, zanieczyszczeniami, kurzem, a nawet insektami. Ponadto takie rozwiązanie zabezpieczy wnętrze także przed niepożądanymi zapachami zewnętrznymi oraz przed przeciągiem. Łatwość, z jaką można dokonać montażu ściennego oraz wysoka skuteczność działania sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na zakup nowoczesnych kurtyn. Jest to idealny sposób na rozwiązanie problemów z kurzem i różnicami temperatur.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx