Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne?

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne nad drzwiami wejściowymi? Jakie zalety mają kurtyny powietrzne i jakie dają właściwie korzyści? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. 

  1. Czym są kurtyny powietrzne?
  2. Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne nad drzwiami wejściowymi? 

Zastanawiasz się, czy warto montować kurtyny powietrzne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Co takiego daje kurtyna powietrzna, że warto w nią zainwestować? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.  

Czym są kurtyny powietrzne?

Czym są kurtyny powietrzne elektryczne i jakie mają zalety? Otóż to nic innego, jak urządzenia, które montuje się nad lub obok drzwi wejściowych. Ich zadaniem jest tworzenie bariery dla przepływu powietrza. Standardowa kurtyna zbudowana jest z wentylatora, który pracuje na obiegowym powietrzu i wymiennika ciepła. Jeśli zależy Ci na tym, aby ograniczyć straty ciepła w miejscu, do którego często się wchodzi się z zewnątrz i wychodzi – na przykład biuro, sklep, magazyn czy restauracja – kurtyna powietrzna jest dla Ciebie odpowiednią opcją.

Kurtyny powietrzne znajdą zastosowanie w wielu miejscach – również w domach. Okazuje się, że zainstalowane kurtyny powietrzne w domu zmniejszają straty ciepła nawet o 60%! Ponadto taka kurtyna powietrza nie tylko uniemożliwi powstawaniu przeciągów, ale również zabezpieczy wnętrze Twojego domu przed owadami. Tę ostatnią kwestię docenia się szczególnie wiosną i latem.

Poza tym kurtyny powietrzne elektryczne warto montować w biurach czy na halach przemysłowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy wykonywali swoje obowiązki w sprzyjającym klimacie, nie zwlekaj i już teraz zamów odpowiednie kurtyny powietrzne elektryczne dla swojego przedsiębiorstwa!

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne nad drzwiami wejściowymi?

Głównym zadaniem kurtyny powietrznej jest – jak wspominaliśmy – stworzenie bariery ciepłym powietrzem, która oddzieli dane pomieszczenie od powietrza przedostającego się z zewnątrz. Z taką sytuacją mamy do czynienia najczęściej, gdy otwieramy drzwi wejściowe i wchodzimy po prostu do środka pomieszczenia. A zatem pierwszą zaletą jest ochrona budynku przed utratą odpowiedniej temperatury. Dzięki urządzeniom tego rodzaju bez problemu w danym pomieszczeniu będzie utrzymywała się stała temperatura.

Do zalet kurtyny powietrznej nad drzwiami wejściowymi zalicza się również zagwarantowanie optymalnej bariery ochronnej przed spalinami, zanieczyszczeniami, kurzem, a nawet insektami. Ponadto takie rozwiązanie zabezpieczy wnętrze także przed niepożądanymi zapachami zewnętrznymi oraz przed przeciągiem. Łatwość, z jaką można dokonać montażu ściennego oraz wysoka skuteczność działania sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na zakup nowoczesnych kurtyn. Jest to idealny sposób na rozwiązanie problemów z kurzem i różnicami temperatur.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx