Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Jakie wybrać ubranka na zimę dla psa chihuahua?

Fot.: freepik.com

Akcesoria dla czworonogów to już nie tylko legowiska, miski, obroże czy zabawki. Coraz popularniejsze stają się ubranka dla psów, a w szczególności te dla przedstawicieli najmniejszych ras, jak chihuahua. Jak wybrać odpowiednie ubranie na zimę dla swojego psa?

Czy psy powinny nosić ubranka?

Ubranka dla psów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Klienci doceniają je przede wszystkim ze względu na cechy użytkowe, czyli zapewnienie ochrony i ciepła ich czworonogom. Nie bez znaczenia pozostaje wygląd. Właściciele psów pragną, aby ich pupile wyglądały modnie i stylowo. Wiele osób zastanawia się jednak, czy psy powinny nosić ubranka?

W przypadku dużych psów z długą i gęstą sierścią jak m.in. siberian husky, bernardyn czy samojed dodatkowe okrycie wierzchnie zimą jest zdecydowanie zbędne. Psy te bardzo dobrze czują się w niskich temperaturach, a uciążliwy jest dla nich upał.

Zupełnie inaczej zimno znoszą małe rasy psów jak np. shih tzu, yorki czy chihuahua i to właśnie im w szczególności dedykowane są ubranka dla psów. Należy zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem, gdy pies trzęsie się podczas spaceru, w chłodne dni niechętnie wychodzi na zewnątrz i bardzo szybko sygnalizuje chęć powrotu do domu.

Co więcej, zakup ubranek dla swojego psa powinni rozważyć również właściciele ras, które nie posiadają podszerstka. Jest to warstwa krótkiego futra odpowiadająca za izolację termiczną. Należą do nich m.in. pudle czy maltańczyki. Oprócz tego warto zatroszczyć się o ubranko w chłodne dni, jeśli pies jest w podeszłym wieku i/lub ma osłabioną odporność.

Ubranka na zimę dla rasy chihuahua – jak wybrać?

Ubranka dla psa chihuahua na zimę oraz każdej innej rasy powinny być dla zwierzęcia w pełni bezpieczne i komfortowe w noszeniu. Oznacza to, że każda kurtka, kombinezon czy inny element ubioru musi być dopasowany do wymiarów psa tak, aby mógł on swobodnie się poruszać podczas wykonywania każdej czynności. Z tego względu warto wybierać ubranka stworzone specjalnie na potrzeby danej rasy.

Oczywiście ubranko nie powinno w żaden sposób obcierać zwierzęcia i powodować jakichkolwiek podrażnień na jego skórze. Wskazane jest również, aby okrycie wierzchnie odkrywało ogon psa, który jest dla niego niezwykle ważny podczas komunikacji. Ubranie powinno być wykonane z wysokiej jakości materiału, który ogrzeje zwierzę, a jednocześnie pozwoli oddychać jego skórze. W okresie jesienno-zimowym warto zaopatrzyć się w kurtki i kombinezony przeciwdeszczowe.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx