Ubezpieczenie dla obcokrajowca: czy to możliwe?

W Polsce przebywa coraz więcej cudzoziemców. Dla niektórych jest to kwestia pracy zarobkowej, a dla innych chęci poznania kraju od podszewki. Każdy obcokrajowiec potrzebuje mieć ubezpieczenie. Może to być ubezpieczenie na wypadek nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku czy leczenia szpitalnego. Cudzoziemiec może też być zainteresowanym polisą turystyczną. W tym przypadku chodzi o ubezpieczenie dla obcokrajowca w czasie jego zagranicznych podróży i o ubezpieczenie sprzętu sportowego. W artykule prezentujemy zalety ubezpieczenia turystycznego. Prezentujemy również sposób, w jaki można zdobyć ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców. 

1. Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie dla obcokrajowca?

2. Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców. Kto płaci za leczenie obcokrajowców w Polsce?

3. Ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczenie sprzętu sportowego

Każdy człowiek powinien mieć zagwarantowane pokrycie kosztów leczenia. Sprawa może dotyczyć na przykład leczenia stomatologicznego, uzyskania pomocy w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie kosztów leczenia dla obcokrajowców przebywających na terenie RP jest bardzo ważne. Koszty opieki medycznej nie są niskie. Dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie zdrowotne obcokrajowca i mieć przysłowiowy święty spokój. Identycznie jest z ubezpieczeniem turystycznym dla osób, które nie są obywatelami Polski. Praktycznie każdy może skorzystać z ubezpieczenia podróży. Szczegółowe informacje są dla Państwa dostępne na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie dla obcokrajowca?

Polacy, którzy wyjeżdżali na zagraniczne wakacje bez solidnego ubezpieczenia i nagle zachorowali, po powrocie do kraju dowiedzieli się, jakie muszą ponieść koszty leczenia. Tak samo może to spotkać cudzoziemców, którzy na co dzień mieszkają w Polsce i mają pobyt czasowy, a w wolnej chwili cieszą się z podróżowania po świecie. Nikt nie wie, co się może stać — choroba może pojawić się z dnia na dzień. Standardowy zakres ubezpieczenia powinien obejmować skutki nieszczęśliwych wypadków. Nie powinno się zwlekać z zakupem produktu, jakim jest ubezpieczenie dla obcokrajowca (https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-turystyczne-dla-cudzoziemcow/)

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców. Kto płaci za leczenie obcokrajowców w Polsce?

Ogólnie rzecz ujmując, jeśli cudzoziemiec jest obywatelem państwa, które jest członkiem Unii Europejskiej / EFTA, może wystarczyć okazanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wówczas koszty leczenia pokryje NFZ. Przy czym z EKUZ jest tak, że nie działa tak samo w każdym państwie. Może oznaczać to, że EKUZ nie będzie obejmować wszystkich kosztów. Jeśli cudzoziemiec pracuje w Polsce i płaci składkę zdrowotną, to może korzystać z pomocy medycznej w placówkach służby zdrowia świadczących usługi w ramach NFZ. Natomiast jeśli takie składki nie są odprowadzane lub występują przerwy w zatrudnieniu, warto zawrzeć umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, które oferuje ubezpieczenia medyczne. W przeciwnym razie, trzeba będzie korzystać z prywatnych usług medycznych, które są odpłatne, 

Ubezpieczenie turystyczne i ubezpieczenie sprzętu sportowego

Każdy, kto decyduje się na wyjazdy na wakacje poza granicami Polski, może skorzystać z ubezpieczenia podróży, które jest w zasadzie dodatkiem do ceny wycieczki czy wczasów. Problem jednak polega na tym, że są to symboliczne składki grupowe, przez co nikomu nie są w stanie zapewnić bezstresowych wakacji. Mogą Państwo zapoznać się z indywidualnym zakresem ubezpieczenia turystycznego. Z pewnością zakup dobrej polisy będzie dla Państwa korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy faktycznie trzeba będzie z niej skorzystać. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx