Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Piękna figura do lata

Jak zadbać o swoją sylwetkę

Wiosna to ostatni moment żeby zadbać o swoją sylwetkę przed nadejściem wakacji. Co powinniśmy robić aby wyglądać na plaży jak milion dolarów?  Oto praktyczne porady dla każdego.

Od czego powinniśmy zacząć?

Nie istnieje żadna magiczna tabletka, dzięki której uzyskamy świetną bez żadnego wysiłku. Dlatego podstawa to oczywiście zbilansowana dieta i ćwiczenia.  Jaki powinien być idealny jadłospis? Na pewno nie powinno w nim zabraknąć świeżych warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i białka. Starajmy się jeść małe posiłki, za to często. Dzięki temu nasz metabolizm przyśpieszy. A może głodówka to dobre rozwiązanie? W żadnym wypadku. Tak restrykcyjne diety są bardzo niezdrowe. Dodatkowo po ich zakończeniu na bank utracone kilogramy wrócą ze zdwojoną siłą. A tego przecież nie chcemy…

Równie ważna jest aktywność fizyczna. Sporty, które bardzo dobrze modelują sylwetkę, to na przykład pływanie czy jazda na rowerze. Jednak warto urozmaicać swoje treningi, ponieważ nasze ciało przyzwyczaja się do danych ćwiczeń, które przez to nie są tak efektywne jak na początku. 

https://www.youtube.com/watch?v=iJWvrQ9NBN0
Aktywność fizyczna – ćwiczenia

Po drugie warto co jakiś czas zwiększać poziom intensywności ćwiczeń. Róbmy to regularnie, gdy tylko zauważymy, że nasza kondycja i wydajność znacząco się poprawiły. Nie zapominajmy też o odpoczynku. Treningi siedem dni w tygodniu, to bardzo zły pomysł. Nasze ciało nie będzie miało dość czasu żeby się zregenerować. Przez to ćwiczenia będą mniej efektywne, a my przemęczeni i zniechęceni do całej naszej metamorfozy sylwetki…

Odrobina magii w drogerii 

Możemy też pomóc sobie odpowiednimi kosmetykami. Warto wiedzieć, że opalone ciało zawsze wygląda na szczuplejsze i bardziej wysportowane. Ten trick znają wszyscy kulturyści… Oczywiście nikogo nie namawiamy na  leżenie plackiem na słońcu czy solarium.  Wystarczy opalenizna z tubki. Nowoczesne samoopalacze nadadzą naszej skórze bardzo ładny, zdrowy koloryt. Dzięki temu będziemy automatycznie wyglądać bardziej wypoczętych i zrelaksowanych. Wtedy nikt nie zauważy drobnych niedoskonałości naszej sylwetki.  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx