Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Olbrzymi świat na małym plakacie

Pejzaże bez wątpienia posiadają bardzo duży potencjał jako dekoracje. Dlatego też od wielu dekad cieszą się olbrzymią popularnością pośród osób, które chcą uatrakcyjnić swoje mieszkanie, wprowadzając do niego akcenty podróżnicze, egzotyczny nastrój lub motywy zaczerpnięte ze świata przyrody. Plakaty z krajobrazami spośród różnych opcji są wyborem szczególnie ciekawym – doskonale łączą bowiem lekką formę z wysoką jakością oraz bardzo dużą swobodą aranżacyjną. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć, jak najefektowniej wykorzystać tego typu wzory w różnych pomieszczeniach mieszkania, to nasz poradnik dostarczy Wam mnóstwa praktycznych informacji, a także inspirujących pomysłów.

Marynistyczny plakat – krajobraz znad morza

Chyba każdy zgodzi się, że wakacje oraz urlopy trwają zdecydowanie za krótko! Nic tak bowiem nie koi naszych nerwów i nie odpręża jak widok spokojnego morza, złotej, piaszczystej plaży oraz błękitnego nieba. To oczywiste, iż również w domach lubimy się otaczać tego typu widokami. Plakat przedstawiający krajobraz znany z wakacyjnych pocztówek, to dekoracja która ożywi i doda kolorów wybranemu wnętrzu nie tylko latem. Pejzaż ukazujący rajskie wyspy (na przykład Hawaje lub Bali) to świetna ozdoba do niemal każdego nowoczesnego i kolorowego salonu. Jeżeli jednak szukamy dekoracji bardziej stonowanej (a nawet nastrojowej!), wcale nie musimy rezygnować z morza jako tematyki. Wystarczy, że dla odmiany sięgniemy po zdjęcia z innej części świata. Niezwykle malowniczo w klasycznych aranżacjach wyglądają na przykład fotografie wykonane w Irlandii lub Szkocji. Idealnym dopełnieniem stylu skandynawskiego będą natomiast plakaty z fiordami.

Czy do kuchni pasuje plakat? Krajobraz śródziemnomorski pośród garnków i sztućców

Skoro mowa już o fotografiach wykonanych nad morzem, nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowych pejzażach śródziemnomorskich. Choć na plakatach, które je przedstawiają, również bardzo często zobaczymy morze, to jednak tamtejszy krajobraz jest dużo bardziej zróżnicowany – pełno w nim winnic, gajów oliwnych, ogrodzonych kamiennymi murkami pastwisk. Tego typu widoki posiadają niezwykły, nieco sielankowy urok, który z powodzeniem jesteśmy w stanie wykorzystać podczas dekoracji niektórych pomieszczeń domu. Przykładowo plakaty z francuskimi winnicami lub włoskimi plantacjami oliwek rewelacyjnie pasują do kuchni. Co ważne, możemy ozdobić nimi zarówno ściany jak i meble, a nawet lodówkę. Mając do dyspozycji tyle możliwości, bez trudu uda nam się równocześnie uatrakcyjnić wizualnie całą kuchnię, równocześnie nie tracąc jej praktycznego aspektu. Krajobrazy śródziemnomorskie powszechnie kojarzone są również z zabytkami. Wzorów w tym stylu nie powinniśmy więc pominąć podczas wyboru dekoracji. Plakat przedstawiający malowniczo położone antyczne ruiny lub zabytkowe budowle z terenów basenu Morza Śródziemnego to strzał w dziesiątkę jeżeli szukamy ściennej ozdoby do tradycyjnie urządzonego gabinetu pełnego książek.

Wzbudzający szacunek plakat – krajobraz wysokogórski

Obok krajobrazów znad morza, na dekoracjach najczęściej wykorzystywane są zdjęcia wykonane w górach. Także w ich przypadku mamy do dyspozycji bardzo wiele, zróżnicowanych pod kątem wizualnym wzorów. Warto więc przyjrzeć się chwilę możliwościom, jakie oferuje każda z opcji. Zimowe krajobrazy górskie to zdecydowanie wybór do mieszkań nowoczesnych, stawiających na chłodne, niezbyt intensywne kolory oraz estetyczny minimalizm. Jeśli wystrój naszego domu nie stroni od motywów industrialnych, modernistycznych i wielkomiejskich, rozważmy sięgnięcie po fotografie czarno-białe. Panoramy pasm górskich o dzikim, skalistym charakterze najczęściej wybierane są przez osoby młode, pragnące podkreślić swoje poczucie niezależności oraz wolności. Tego rodzaju zdjęcia dobrze łączą się z wyrazistymi aranżacjami oraz innymi efektownymi dekoracjami. Góry mogą jednak wprowadzić również do naszego mieszkania atmosferę spokoju i harmonii. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po plakaty przedstawiające trawiaste grzbiety oraz wysoko położone łąki.

Krajobrazy z krajów Dalekiego Wschodu

Dzięki plakatom z pejzażami możemy wprowadzić do naszych mieszkań niemal dowolną estetykę. Nie powinniśmy więc czuć się ograniczeni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod naszym dachem zagościły akcenty z najodleglejszych zakątków świata. Przykładowo regularnie powraca moda na aranżacje inspirowane motywami orientalnymi. Pragnąc wzbogacić któreś z pomieszczeń naszego domu o motywy egzotyczne, możemy posłużyć się właśnie plakatami. Krajobraz przedstawiający rozległe pola ryżowe albo bambusowy las, nie tylko będzie prezentował się bardzo oryginalne we wszystkich bardziej stonowanych estetykach, ale także sprawi, iż całe wnętrze stanie się ciekawe wizualnie.