Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Meble i dodatki HK Living – niebanalne pomysły bez ekstrawagancji

To, jak urządzone jest wnętrze, może bardzo wiele powiedzieć o mieszkańcach. Chciałoby się powiedzieć: „Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci, kim jesteś”. Zasadniczo – kolekcjoner bibelotów nie będzie żył w zgodzie z minimalistą, który ceni sobie wolną przestrzeń.

Wielu z nas jest już zmęczonych dyktatem szwedzkiego monopolisty na rynku mebli. Warto rozejrzeć się nieco dalej – poszukać innych producentów. Ciekawa inspiracja płynie również z północy Europy, lecz nie tak odległej północy, jak chłodna Szwecja.

Szukasz czegoś oryginalnego, a jednak bez ekstrawagancji? Lubisz mieszać style – ale rażą Cię przypadkowe zestawienia? Jeżeli kiwasz głową, to musisz koniecznie poznać jedną z ważniejszych europejskich marek mebli i wyposażenia domowego – holenderskie przedsiębiorstwo HK Living. Firma została założona ponad dziesięć lat temu, a w tej chwili jest obecna w 55 krajach.

Szeroki wachlarz możliwości – komponuj jak chcesz

Jest to jedna z wiodących holenderskich marek, które zajmują się produkcją artykułów, wykorzystywanych przy aranżacji wnętrz. Oferta jest bardzo szeroka, i pozwala na różnorodne kompozycje. Niezależnie od tego, jakie pomieszczenia chcemy urządzić – każdy znajdzie w tej ofercie coś dla siebie. Zaaranżujemy zarówno utrzymany w industrialnym stylu, nowoczesny loft mieszkalny, jak też energetyzującą przestrzeń dla pracowników firmy. Wśród szerokiej gamy starannie dopracowanych i niebanalnie zaprojektowanych mebli HK Living oraz mniejszych dodatków można znaleźć wiele inspirujących wariantów.

Holenderskie inspiracje…

Główną inspiracją mebli, lamp oraz innych, mniejszych artykułów HK Living – choćby pościeli, jest niezwykła tradycja holenderskiego rzemieślnictwa. Choć dla większości z nas Holandia to przede wszystkim skojarzenia z serami oraz wiatrakami, jest to kraj, który na przestrzeni wielu wieków dopracował się wspaniałych osiągnięć, m.in. w dziedzinie, jaką była produkcja kafelków. Szesnastowieczna Antwerpia, położona niedaleko granic Holandii, spełniała rolę bardzo ważnego ośrodka, gdzie powstawały niezwykłe płytki ceramiczne, ozdobione przepięknymi, misternymi wzorami. Wynikało to z faktu, że osiedlali się tam włoscy rzemieślnicy znający wszystkie sekrety wytwarzania majoliki (czyli dawnego rodzaju ceramiki).

…lecz nie tylko

Styl, jaki wypracowała marka HK Living, można porównać do modnej dzisiaj kuchni Fusion: czerpiąc z różnych tradycji – kucharze tworzą całkiem nową jakość. Poza bazowymi inspiracjami ze swego rodzinnego kraju, designerzy tej firmy szukają pomysłów w innych kulturach i epokach. Najnowsza kolekcja 2020 to podróż do starożytnej Grecji i czerpanie z klasycznego piękna.

Wysoka jakość wykonania oraz precyzja wykończenia

Obecnie niejeden sklep meblowy w Polsce może pochwalić się posiadaniem produktów tej marki w swojej ofercie. Meble, produkowane przez tę firmę cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród polskich klientów. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Większość asortymentu jest produkowana ręcznie, z wykorzystaniem bardzo dobrych jakościowo surowców. Towary, sygnowane logotypem tego dostawcy, doskonale radzą sobie na rynku, co nie jest niespodzianką.

Oferta HK Living to także niebanalne lampy – najczęściej kupowane są modele takie, jak Trumpet, Lab czy Workshop. W zależności od tego, jaki klimat chcemy stworzyć w naszej przestrzeni, mamy do wyboru bardziej szorstkie i proste warianty, stylizowane na dodatki z obiektów przemysłowych, jak również nieco delikatniejsze oraz bardziej tradycyjne.

Nie można również przejść obojętnie obok możliwości, jakie stwarzają krzesła produkcji HK Living. Duże wrażenie robią szczególnie te wiklinowe – przywołujące kolonialne skojarzenia, niezwykle wygodne, a jednocześnie trwałe.

Oferta, z jaką wychodzi ten producent, to bardzo atrakcyjna propozycja na dzisiejszym rynku mebli i akcesoriów domowych. Niejeden drobiazg sprawdzi się doskonale jako prezent dla mieszkańca nowoczesnego miasta – niekoniecznie wyłącznie w Polsce.