Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Jakie gniazdka wybrać do kuchni?

Lepiej więcej niż mniej – to kluczowa zasada dotycząca gniazdek elektrycznych w kuchni. Jest to przecież pomieszczenie, w którym ilość urządzeń zasilanych prądem jest szczególnie duża. Lodówka, piekarnik, zmywarka, zamrażarka to tylko podstawowe sprzęty wymagające wpięcia do kontaktu. Dochodzą do nich mniejsze urządzenia AGD – czajniki elektryczne, roboty kuchenne oraz szereg akcesoriów podłączanych do gniazdka elektrycznego okazjonalnie. Z tego względu warto skrupulatnie zastanowić się nad rozplanowaniem gniazdek elektrycznych oraz odpowiednio wybrać ich rodzaj.

Gniazdka elektryczne do kuchni – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu 

Mówiąc o gniazdkach elektrycznych w kuchni, warto skupić się przede wszystkim na produktach z uziemieniem. Dlaczego? Ponieważ stanowią podstawową ochronę domowników przed porażeniem prądem w przypadku awarii elektryczności. Do kuchni należy więc bezwzględnie wybierać gniazdka z bolcem. I nie ma tu znaczenia, czy domownicy chcą podpiąć do nich lodówkę, czy robota kuchennego. Instalując odpowiednie kontakty, można w każdej chwili zmienić zdanie i zmodyfikować aranżację. Jeżeli gniazdko elektryczne znajduje się w sąsiedztwie zlewozmywaka, należy postawić na model wyposażony w klapkę bryzgoszczelną. W ofercie wiodących marek – Legrand, Berker czy Simon można znaleźć stylowy osprzęt, który świetnie dopasuje się do kuchennej aranżacji i nie zaburzy jej stylistyki. 

Jakość, która się opłaci – kuchenne gniazdka elektryczne renomowanych marek

Wybierając gniazdka do kuchni, warto postawić na produkty wysokiej jakości. Dlaczego? Ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Marki takie jak Legrand czy Berker dostarczają produkty wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie zmieniają koloru pod wpływem działania niekorzystnych czynników zewnętrznych – pary wodnej, wysokiej temperatury czy nasłonecznienia. Nie można zapominać także o tym, że osprzęt wiodących marek jest bardzo łatwy w montażu. Doskonale przylega do ściany, dzięki czemu stanowi ciekawy pierwiastek w wystroju wnętrza. 

Jak dopasować gniazdka elektryczne do wystroju kuchni?

Skoro mowa o aranżacji, wspomnijmy o różnorodności gniazdek elektrycznych. Dawno już minęły czasy, kiedy na rynku były dostępne tylko klasyczne produkty w odcieniach bieli. Dziś producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na to, jak urozmaicić design osprzętu elektrycznego. Dzięki temu można idealnie dopasować kontakt elektryczny do wystroju kuchni. Jest to szczególnie ważne w przypadku gniazdek zasilających urządzenia przenośne, montowanych nad blatem i z tego powodu pozostających nieustannie w zasięgu wzroku. Miłośnicy nowoczesnych, eleganckich pomieszczeń, powinni przyjrzeć się gniazdkom elektrycznym Legrand. To produkty wyróżniające się czystą, geometryczną bryłą i wykończone na wysoki połysk, które perfekcyjnie współgrają z chromowanymi i szklanymi powierzchniami. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też gniazdka Simon, szczególnie te z kolekcji Classic. Ich mocną stroną, poza solidnością, jest duża gama kolorów – również intensywnych, dzięki czemu mogą być mocnym akcentem aranżacji. Z kolei modele z linii Simon 54 przypadną do gustu miłośnikom klasycznych wnętrz. Osoby chcące urządzić kuchnię w rustykalnym stylu, powinny przyjrzeć się gniazdkom firmy Berker. Modele o łagodnie zarysowanym kształcie z zaokrąglonymi krawędziami oraz w kolorze złamanej bieli znakomicie harmonizują z drewnem, którego nie może zabraknąć w przytulnej kuchni.

Artykuł powstał przy współpracy z osprzet-sklep.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx