Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Poznaj zalety nowych mieszkań kupowanych od deweloperów – Poznań.

Mieszkania zakupione na rynku wtórnym może są nieco tańsze od tych oferowanych na rynku pierwotnym, ale czy mają podobne zalety? Otóż nie. Mieszkania deweloperskie mają wiele zalet, za które warto zapłacić, szczególnie gdy różnica cenowa jest niewielka.

Przede wszystkim kupując mieszkanie w Poznaniu na rynku wtórnym, nie wiemy, w jakim stanie są instalacje elektryczne, kanalizacyjne, CO czy grzewcze. Okazać się może, że kupując mieszkanie w 40-letnim bloku, kupujemy tańsze lokum, ale do kapitalnego remontu. Zwiększa to koszty zakupu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pewne rozwiązania mogą wymagać całkowicie nowych instalacji i przyłączy, nie licząc demontażu już istniejących. Dodatkowo wymiany mogą wymagać wszystkie tynki, dochodzą poprawki zagospodarowania pomieszczeń – „ślepa kuchnia” adaptowania do ściany z „barem”. W efekcie tańsze mieszkanie z założenia staje się dość dużym obciążeniem finansowym i pozorną oszczędnością. Mieszkanie nie tylko wymaga dużego dodatkowego kapitału, ale szybko traci na wartości. Przecież nikt nam nie zwróci kosztów remontu w momencie sprzedaży. Jakie atuty ma mieszkanie w stanie deweloperskim?

Nowe mieszkania Poznań Grunwald

Nowe mieszkanie w Poznaniu zakupione u dewelopera ma większość wartość rynkową. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli się przeprowadzić, to sprzedamy swoje mieszkanie za zdecydowanie wyższą kwotę, niż starzejące się, wiekowe lokum z rynku wtórnego. Poza tym nowe mieszkanie to także nowe możliwości. Wszelkiego typu instalacje wykonujemy zgodnie z własnymi wymogami praktycznymi i estetycznymi. Mieszkania są wielopokojowe, dlatego łatwo stworzyć w nich przestrzeń dla wszystkich członków rodziny i pomieszczenia funkcjonalne. Można wydzielić oddzielne pokoje dla dzieci, pokój dzienny i sypialnię.

Lokalizacja mieszkań takich jak https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-poznan-grunwald jest również atrakcyjna. Osiedla mieszkań deweloperskich powstają w pobliżu ośrodków edukacyjnych (szkoły podstawowe, licea, uczelnie wyższe), czy w sąsiedztwie dużych sklepów i sieci dróg. Samo osiedle natomiast zachwyca zielenią i spokojem.

Kupno mieszkania – wszystko w Twoich rękach

Nowe mieszkania na sprzedaż Poznań – mimo atrakcyjnej lokalizacji oferta nie musi być niedostępna finansowo. Niektóre banki oferują preferencyjne warunki kredytowe na zakup nowego mieszkania deweloperskiego – pewniejsza inwestycja. Dzięki wizycie w banku i symulacji kredytowej można dokładnie określić koszty zakupu i wyposażenia mieszkania, co przed podjęciem decyzji pomoże stworzyć kosztorys finansowy. Już na etapie planowania wiemy, ile będą kosztowały nowe 4 kąty, w przeciwieństwie do zakupu wiekowej nieruchomości.

Poza tym deweloperzy oferują mieszkania o różnym metrażu i funkcjonalności, dlatego zawsze możemy zdecydować o kompromisie między standardem a ceną. Deweloperzy oferują też ciekawe nieruchomości osobom zainteresowanym programem Mieszkanie dla Młodych. Dzięki specjalnej wyszukiwarce z filtrami można w drobnych szczegółach określić swoje preferencje czy wymagania i wyświetlić wyłącznie interesujące oferty. Zakup mieszkania w Poznaniu na rynku pierwotnym ma bardzo dużo zalet, które nawet w perspektywie lat przynoszą profity. Jest to zdecydowanie pewniejsze inwestycja i rozsądna opcja stosunku jakości do ceny.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx