Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Jak wystawić faktury VAT i bez VAT? Sprawdzone programy!

Wystawienie faktur, które zawierają podatek VAT oraz takich, które występują bez jego wartości może być proste jeżeli przedsiębiorca wybierze właściwy do tego program. Proste fakturowanie jest możliwe w programach od producenta MEGA-TECH. Zarówno czynny jak i zwolniony podatnik VAT znajdzie w nich coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy podstawowe funkcje oprogramowań.

Faktura Small Business, czyli program do faktur dla VAT-owca i zwolnionego z podatku

Wystawienie faktur z programem Faktura Small Business jest bardzo proste i intuicyjne. To podstawowy program do fakturowania, jaki oferuje MEGA-TECH. Dzięki niemu użytkownik wystawi faktury VAT, bez VAT i wiele innych pomocnych dokumentów. Przeprowadzanie transakcji z kontrahentami jest z jego użyciem niezwykle proste i nie zabiera wielu godzin pracy, gdyż za sprawą wielu automatycznych opcji trwa to kilka minut. Program pozwoli wystawić taki dokument jak faktura proforma, korekta, nota, wezwanie do zapłaty, paragon fiskalny i wiele więcej. Użytkownik może przygotować i przesyłać do kontrahentów e-mailem faktury cykliczne, wystawić dokumenty w różnych walutach i pobrać szybko dane klientów z CEIDG wpisując jedynie numer NIP firmy. Korzystający może dowolnie spersonalizować wygląd dokumentów, tak żeby był dostosowany do prowadzonej działalności. Ten program do faktur to narzędzie stale aktualizowane o zmiany prawne i nowe przydatne funkcjonalności.

Faktura Small Business Handel, czyli program do faktur i magazyn

Drugi produkt firmy MEGA-TECH to program Faktura Small Business Handel. Oprogramowanie to jest połączeniem opcji odpowiadających za szybkie fakturowanie i wystawianie dokumentów z VAT i bez VAT oraz modułu magazynowego. W programie bez problemu można wystawić dokumenty magazynowe, kontrolować stany towarów, przygotować cennik, oferty czy zamówienia. W przypadku przeprowadzania inwentaryzacji użytkownik będzie w stanie szybko sprawdzić z programem braki towarów i przygotować właściwe dokumenty. To program dostosowany do regulacji prawnych, zawierający opcję generowania JPK. Zgromadzone w nim dane są chronione w specjalnie utworzonym module eArchiwum przed utratą w sytuacji kradzieży komputera czy jego infekcji. Ten produkt spełnia oczekiwania przedsiębiorców chcących szybko wystawiać dokumenty w prosty sposób i jednocześnie zarządzać magazynem.

Zarówno czynny podatnik VAT jak i przedsiębiorca wystawiający taki dokument jak faktura zwolniona z VAT powinien przetestować opcje, które proponuje w swoich programach MEGA-TECH. Można zrobić to zupełnie za darmo. W ten sposób można ocenić jak bardzo funkcjonalne narzędzie przyda się i sprawdzi w prowadzonej firmie.