Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Satelity w służbie rolników

Rosnąca moc obliczeniowa komputerów pozwala na stworzenie takich narzędzi pracy, o których jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu nikt nie marzył. Aplikacje na telefony komórkowe, programy komputerowe i platformy internetowe ułatwiają pracę i prowadzenie biznesu różnym grupom zawodowym, w tym również rolnikom.

Czy wiesz, że każdy rolnik ma możliwość podglądu swojego gospodarstwa przy użyciu satelitów i to za pomocą bezpłatnego narzędzia? Przeczytaj i sprawdź, czym jest program SatAgro – narzędzie do satelitarnego monitoringu gospodarstwa.

Satelitarny monitoring gospodarstwa rolnego – znak naszych czasów

Program SatAgro to jedno z kilku praktycznych narzędzi dostępnych na dedykowanym dla wytwórców żywności portalu agronomist.pl. Jest to program optymalizujący pracę na polu, w celu podniesienia wydajności upraw. Aby bezpłatnie sprawdzić jego funkcjonalności, należy zarejestrować się na portalu pod adresem: https://agronomist.pl/narzedzia/satelitarny-monitoring-pol. Po spełnieniu dodatkowych wymogów zyskujesz dostęp do wszystkich opcji. Możliwe jest również sprawdzenie programu w wersji demo.

Satelitarny monitoring pól jest coraz częściej stosowanym narzędziem w gospodarstwach rolnych. Dzięki niemu można śledzić zmiany warunków pogodowych i glebowych na bieżąco, a także monitorować uprawy pod kątem chorób i szkodników. Satelitarny monitoring pozwala również na lepsze zaplanowanie i zorganizowanie pracy w gospodarstwie, dzięki czemu jest ono bardziej efektywne.

SatAgro – możliwości i korzyści wynikające z regularnego użytkowania

Możliwość podglądu upraw z góry, śledzenia zmian w czasie, w zależności od czynników atmosferycznych i glebowych dla różnych obszarów upraw, to opcje niemal niedostępne przy użyciu tradycyjnych metod monitoringu. Dzięki satelitarnemu monitoringowi pola, możesz dosłownie przyjrzeć się z góry uprawie oraz jej zmianom w czasie i w zależności od czynników takich, jak:

  •         kondycja gleby oraz jej nawodnienie,
  •         czynniki pogodowe,
  •         zabiegi agrotechniczne,
  •         użytkowanie pola w poprzednim sezonie,
  •         niepożądana aktywność dzikich zwierząt kręgowych, owadów i innych żywych organizmów.

Dokumentacja w postaci zdjęć satelitarnych oraz danych liczbowych, wprowadzanych na bieżąco, będzie stanowiła materiał do analiz. Interpretacja otrzymanych wyników pozwoli zaplanować uprawy w kolejnym sezonie lub bieżące zabiegi poprawiające wydajność pola. Precyzyjne dane pozwolą na przeprowadzenie zabiegów w konkretnym miejscu, co przyczyni się do optymalizacji nakładów finansowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx