Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 kwietnia 2024

Dlaczego nie należy bać się kredytu gotówkowego?

Co to takiego kredyt gotówkowy i czy jest drogi?

Wielu z nas na hasło kredyt gotówkowy od razu do głowy przychodzi ciąg skojarzeń – wysokie odsetki, ukryte opłaty, oszustwo. Otóż nic bardziej mylnego. Kredyt gotówkowy jest po prostu najprostszą formą pożyczenia od instytucji finansowej pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel. Jego zaciągnięcie w dzisiejszych realiach jest dziecinnie proste – często nie wymaga dokumentowania dochodów w postaci zaświadczeń z miejsca pracy, deklaracji podatkowych czy wydruków z konta. Nie wymaga także żadnych zabezpieczeń (choć często warto skorzystać z ubezpieczenia – na wypadek śmierci lub w razie niezdolności do wykonywania pracy). Ponadto przy niższych kwotach nie potrzebujemy zgody współmałżonka. Przy kredycie gotówkowym pieniądze dostaje zwykle tego samego dnia a czasem nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku. Ta prostota i minimum formalności niejednokrotnie sprawiają, że niestety błędnie uznajemy – skoro tak łatwo to musi być drogo. Warto sprawdzić kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń na get-money.pl, gdzie jak się okazuje aby wystarczy po prostu rozsądnie wybrać, przeczytać wszystko co podpisujemy i dokonać prostej kalkulacji czy będziemy w stanie bez opóźnień dokonywać spłaty rat. 

Za co płacimy? 

Koszty kredytu gotówkowego wcale nie są duże. Wydatki z jakimi musimy się liczyć to przede wszystkim odsetki, czyli nic innego jak opłata za fakt pożyczenia pieniędzy. Liczone są w skali roku od kwoty długu jaka pozostała nam do spłaty. Jeśli uda nam się kredyt nadpłacić lub całkowicie spłacić wcześniejszej, wówczas są anulowane. Drugi znaczący koszt to prowizja lub opłata przygotowawcza, podawana kwotowo lub procentowo i pobierana przy wypłacie pieniędzy z kredytu. Nie jest ona zwracana. Mogą pojawić się jeszcze koszty prowadzenia konta (jeśli zakładamy konto do rozliczania spłat) czy też koszt ewentualnego ubezpieczenia. Najważniejsze aby wiedzieć ile miesięcznie będziemy musieli spłacać i mieć pewność, że ta kwota jest w naszym zasięgu.

Komu przyda się kredyt gotówkowy?

Z wydanych pieniędzy, w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych czy samochodowych, nie trzeba się rozliczać ani dokumentować na co je przeznaczyliśmy. Jeśli więc czeka nas większy wydatek warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Zakup mebli, remont, egzotyczne wakacje, wesele, samochód a nawet sprawy dość prywatne jak zabieg chirurgii plastycznej czy in vitro – to wszystko bez tłumaczenia się i większych formalności można sfinansować właśnie kredytem gotówkowym. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie Getmoney pod tym adresem: http://www.get-money.pl/aktualności/finanse/kredyt-gotówkowy-bez-zaświadczeń. Sprawdzenie i przekalkulowanie nic nie kosztują, a możliwe że uda się sfinalizować zakup, na który inaczej nie byłoby na stać.