Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Studenci, matki i emeryci – jak znaleźć nową pracę, niezależnie od swojego wieku i miejsca zamieszkania?

Poszukiwania nowego zatrudnienia nie zawsze są proste, a zwłaszcza jeśli rynek pracy nie zapewnia odpowiednich warunków dla konkretnych grup. W trudniejszej sytuacji mogą być postawieni studenci, matki oraz emeryci. W niektórych przypadkach rozwiązaniem okaże się praca zdalna, jednak nie sprawdzi się dla każdego. Jakiego zatrudnienia można spodziewać się w zależności od danych okoliczności?

Praca dla studentów – jak zacząć poszukiwania?

W przypadku studentów sytuacja ze znalezieniem pracy może być utrudniona nie tylko ze względu na brak doświadczenia, ale także ilość zajęć, które rzadko udaje się połączyć ze stałym zatrudnieniem. Poszukiwania warto więc zacząć od przefiltrowania różnych ogłoszeń. Należy dopasować rodzaj etatu do czasu, który jesteśmy w stanie poświęcić na pracę. Co więcej, można spotkać się z ofertami, gdzie proponowane są stanowiska z elastycznymi godzinami wykonywania obowiązków. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które w ciągu tygodnia chodzą na uczelnię. Jeśli zajęcia odbywają się na weekendzie, znalezienie zatrudnienia od poniedziałku do piątku może okazać się nieco prostszym zadaniem. Choć nadal dużą rolę odgrywa posiadane doświadczenie, to nietrudno wyszukać takie ogłoszenia, gdzie wymagane jest przede wszystkim posiadanie statusu studenta.

Jeśli chodzi o same stanowiska i branże, należy dobrze zaznajomić się z lokalnym rynkiem pracy. W przypadku Trójmiasta można zapoznać się najpierw z informacjami na przykład na stronie https://dziennikbaltycki.pl/trojmiasto-jaka-praca-czeka-na-studentow-jak-i-gdzie-jej-szukac/ar/c3-17070227. Natomiast w wielu miejscach spotkamy się z ofertami pracy dorywczej, którą zdobyć pomoże przede wszystkim dobre CV i przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zatrudnienie odpowiednie dla emerytów – czego można się spodziewać?

Emeryci poszukują zatrudnienia z wielu powodów, często związanych ze swoją sytuacją finansową. Jednak zanim powrócą na rynek pracy, warto, aby zadbali o kilka rzeczy. Jeśli czujemy, że wyszliśmy z wprawy w danej dziedzinie, dobrze jest przypomnieć sobie podstawowy na temat branży lub stanowiska obejmowanego przez wiele lat. Praktyczne umiejętności z pewnością nie odeszły całkowicie w zapomnienie, a nasze doświadczenie zostanie docenione przez pracodawców. Więcej o tym, czego można się spodziewać w kwestii zatrudnienia, znajdziemy na przykład na stronie: https://www.eska.pl/bialystok/bialystok-a-praca-dla-emerytow-czy-ciezko-znalezc-zatrudnienie-aa-TJnD-CrY5-24ve.html.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim – co będzie ważne?

Podobna sytuacja dotyczy matek. Kilka z ich głównych zalet, które zostaną docenione także na rynku pracy, to efektywne zarządzanie czasem czy podzielność uwagi. Jeśli posiadamy doświadczenie w danej branży, możemy spróbować swoich sił na stanowisku, które obejmowałyśmy przed ciążą lub jeszcze w jej trakcie, ale w formie zdalnej. Coraz większe grono pracodawców decyduje się na takie rozwiązanie, dlatego znalezienie oferty z zatrudnieniem niestacjonarnym lub hybrydowym może nie stanowić większego problemu. Dotyczy to zwłaszcza branż, które pozwalają na elastyczny wymiar godzin pracy, ale nie tylko. A jeśli mieszkamy w mniejszej miejscowości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z ogłoszeniami większych miast – dla przykładu można sprawdzić, co oferuje rynek we Wrocławiu (zobacz na stronie: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,rynek-pracy-we-wroclawiu-czeka-na-matki,wia5-3273-69413.html).

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx