Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Nowy Red Hat Enterprise Linux 8

Chmura hybrydowa to nowoczesne rozwiązanie, które stale zyskuje popularność i jest wykorzystywane w firmach, którym zależy na stworzeniu niezawodnej sieci. Wielu ekspertów twierdzi, że chmury hybrydowe w najbliższej przyszłości zastąpią chmury publiczne. Nawet jeśli przewidywania te nie okażą się prawdziwe, to chmura hybrydowa wciąż posiada wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Przykłady takich zalet to: wykorzystanie skalowalności, amortyzacja, aktualność aplikacji oraz mniejsze uzależnienie od danego dostawcy usług. Krótko mówiąc, chmura hybrydowa umożliwia wykorzystanie lokalnych zasobów przy jednoczesnym korzystaniu z zalet chmury publicznej – każdy użytkownik może dostosować do własnych potrzeb sposób, w jaki będzie użytkował rozwiązanie chmurowe. W tym artykule opisane zostanie bardzo popularne oprogramowanie służące do eksploatacji rozwiązań chmury hybrydowej, a dokładniej jego najnowsza wersja. Jest to Red Hat Enterprise Linux 8. Red Hat to jeden z wiodących producentów zajmujących się tworzeniem oprogramowania typu open-source. Wspomniana przed chwilą dystrybucja Linuxa to jeden z najpopularniejszych produktów spod znaku Red Hat. RHEL jest systemem operacyjnym przeznaczonym do środowiska serwerowego, który działa w oparciu o system Linux. Z pewnością rozwiązanie to zadowoli wielu użytkowników reprezentujących firmy i instytucje. Ogromną zaletą opisywanego systemu jest dostępność wszystkich aktualizacji oraz sterowników w czasie trwania licencji. Klienci otrzymują również profesjonalne wsparcie ekspertów. Podczas całego okresu trwania subskrypcji użytownik może liczyć na pomoc w instalacji czy eksploatacji zakupionych produktów.

Dlaczego właśnie Red Hat Enterprise Linux?

W tej części artykułu opiszemy kilka podstawowych zalet, które sprawiają, że Red Hat Enterprise Linux jest najlepszym rozwiązaniem dla klientów chcących w pełni wykorzystać możliwości chmury hybrydowej. Główne zadanie opisywanej platformy to organizacja zasobów sprzętowych dla wszystkich podstawowych wymagań obliczeniowych, a także obsługa najpopularniejszych platform sprzętowych i najróżniejszych aplikacji (zarówno komercyjnych, jak i niestandardowych). Dzięki dodatkowemu systemowi Red Hat Enterprise Linux Atomic Host, zawartemu w ramach subskrypcji, możliwe jest uruchamianie aplikacji jako kontenery. System ten cechuje się bardzo dobrym i łatwym w obsłudze systemem pakietów zwanym RPM, który zapewnia łatwość instalacji, a także aktualizacji tego oprogramowania. Istnieje również możliwość instalacja środowiska pracy GNOME – umożliwia ono pracę za pomocą okienek. Na ten system oferowany przez Red Hat warto się zdecydować również dlatego, że gwarantuje on bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Dostępność tego rozwiązania to 99,9999%, dlatego z pewnością usatysfakcjonuje to nawet najbardziej wymagających klientów. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż firma Red Hat jest bardzo zaangażowana w rozwój wolnego oprogramowania i wspiera także darmowe wersje systemu Linux, czyli Fedora i CentOS.

Jakie nowości oferuje Red Hat Enterprise Linux 8?

W najnowszym produkcie marki Red Hat, czyli RHEL 8 producent zawarł wszystkie możliwości i ulepszenia, jakie dostępne są obecnie na rynku. Jest to oprogramowanie stworzone z myślą o chmurach hybrydowych i z pewnością w takich środowiskach sprawdzi się ono idealnie. Aby maksymalnie wykorzystać to, co oferują chmury hybrydowe, producent zadbał przede wszystkim o skalowalność, możliwość łatwego przenoszenia obciążenia pracą, a także możliwość tworzenia aplikacji i zarządzania nimi  w dowolnym środowisku. Produkt ten został stworzony z myślą o innowatorach, który chcą tworzyć najnowocześniejsze aplikacje, z wykorzystaniem różnorodnych możliwości, takich jak np. uczenie maszynowe czy zaawansowana analityka. Deweloperzy z pewnością docenią ogromną wolność, jaką dają im produkty Red Hat – możliwość wyboru dotyczy języka programowania, wykorzystywanej bazy danych, narzędzi, a także technologii kontenerowych. Użytkownicy, którym bardzo zależy na utrzymaniu kontroli nad wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie rozwiązaniami, z pewnością docenią analitykę dostępną w ramach produktu Red Hat Enterprise Linux 8. Stale pojawiają się nowe aktualizacje, dzięki czemu klient może korzystać z wersji produktu idealnie odpowiadającej bieżącym potrzebom. Wygodna i przejrzysta konsola pozwala na zarządzanie wszystkimi urządzeniami w intuicyjny sposób.

Red Hat Enterprise Linux 8 to nowa wersja flagowego produktu marki Red Hat. Jak twierdzi sam producent, ten system operacyjny został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach, które chcą poszerzać swoje horyzonty i stale się rozwijać. Jeżeli są Państwo zainteresowani właśnie takimi produktami – z pewnością RHEL 8 spełni Państwa oczekiwania!

Podsumowując, w każdej firmie, w której wykorzystywana jest chmura (zwłaszcza hybrydowa) dla środowiska serwerowego sprawdzi się oprogramowanie takie jak Red Hat Enterprise Linux 8. Mamy nadzieję, że opisane powyżej zalety tego systemu są dla Państwa idealnym argumentem przeważającym za zdecydowaniem się właśnie na to rozwiązanie. Jest to system nowoczesny, dostosowany do wymagań użytkowników i stworzony przez profesjonalistów, którzy doskonale znają potrzeby współczesnego rynku.

Gdzie zakupić rozwiązania Red Hat Enterprise Linux?

Gorąco polecamy Państwu skorzystanie z usług profesjonalnego dystrybutora tego typu oprogramowania. Przykładem firmy zajmującej się sprzedażą takich rozwiązań jest Thomas It. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu – rozwiązania Red Hat dostępne są w ramach subskrypcji na 12 bądź 36 miesięcy i uprawniają one do pobierania najnowszej wersji oprogramowania, instalowania aktualizacji, korzystania ze wsparcia technicznego (telefonicznie oraz internetowo).  Eksperci thomas it z chęcią pomogą Państwu w doborze idealnego rozwiązania do Państwa potrzeb i odpowiedzą na wszelkie pytania. Gorąco zachęcamy do kontaktu!

Numer telefonu: 32 444 94 30, adres e-mail: info@thomas-it.pl.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.