Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2022

Ile kanapek do przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Chętnie sięgają po nią celebrytki, aktorki i gwiazdy estrady. W zależności od liczby użytych kanapek efekt przedłużania może być naturalny lub spektakularny. Zdaniem ekspertów, metoda kanapkowa (zwana również metodą tape on) jest obecnie najdelikatniejszą i najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Wykonywana bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych nie obciąża i nie osłabia kondycji naturalnych włosów. Idealnie nadaje się więc dla posiadaczek cienkich pasm ze skłonnością do wypadania i łamania.

Dlaczego metoda kanapkowa?

Metoda kanapkowa zawdzięcza swoją nazwę specyficznemu łączeniu dopinek z naturalnymi włosami. Podczas zabiegu stylista przeplata umieszczone na cienkich silikonowych taśmach doczepy z pasmami naturalnych włosów. Efekt łączenia przypomina swoją strukturą właśnie kanapkę. W zależności od struktury naturalnych włosów i preferowanego efektu, do przedłużania używa się z reguły od 10 do 30 kanapek.

Preferowany efekt a liczba kanapek

Aby zagęścić fryzurę, będziesz potrzebowała około 10-20 kanapek, aby ją przedłużyć — od 20 do 30 (jeśli chcesz osiągnąć spektakularny efekt, może być ich jeszcze więcej). Jeśli zależy Ci na efekcie pasemek, z powodzeniem wystarczy od 10 do 15 pasm.

Ile kosztuje metoda kanapkowa?

Koszt przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od liczby użytych kanapek, ich jakości (syntetyczne będą tańsze od naturalnych), doświadczenia stylisty i renomy salonu. Średni wynosi od 1000 do 3000 zł.

Przedłużanie tape on — o czym warto pamiętać?

  • Metoda tape on daje trwały efekt przedłużania, który utrzymuje się na włosach nawet do 6 miesięcy. Pamiętaj jednak, że w przypadku tej metody konieczne jest regularne podciąganie kanapek (średnio co 6 — 8 tygodni). Dlaczego? Taśmy należy podciągać z powodu… naturalnego wzrostu włosów. Umieszczone bezpośrednio przy skórze głowy, wraz ze wzrostem włosów będą się obniżać. Jeśli staną się widoczne, osiągniesz odwrotny od zamierzonego efekt.
  • Włosy przedłużane metodą kanapkową pielęgnuj tak, jak każde inne doczepy. Do mycia używaj tylko delikatnych szamponów, a po każdym wcieraj w nie nawilżającą odżywkę (omijaj okolice taśm). Unikaj kosmetyków z alkoholem i SLS-ami i nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Choć naturalne doczepy możesz traktować tak, jak własne włosy, pozbawione wewnętrznego nawilżania szybko tracą wilgoć i blask.

Źródło: https://besthair.pl/

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.