Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Ile kanapek do przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Chętnie sięgają po nią celebrytki, aktorki i gwiazdy estrady. W zależności od liczby użytych kanapek efekt przedłużania może być naturalny lub spektakularny. Zdaniem ekspertów, metoda kanapkowa (zwana również metodą tape on) jest obecnie najdelikatniejszą i najmniej inwazyjną metodą przedłużania włosów. Wykonywana bez użycia wysokiej temperatury i agresywnych substancji chemicznych nie obciąża i nie osłabia kondycji naturalnych włosów. Idealnie nadaje się więc dla posiadaczek cienkich pasm ze skłonnością do wypadania i łamania.

Dlaczego metoda kanapkowa?

Metoda kanapkowa zawdzięcza swoją nazwę specyficznemu łączeniu dopinek z naturalnymi włosami. Podczas zabiegu stylista przeplata umieszczone na cienkich silikonowych taśmach doczepy z pasmami naturalnych włosów. Efekt łączenia przypomina swoją strukturą właśnie kanapkę. W zależności od struktury naturalnych włosów i preferowanego efektu, do przedłużania używa się z reguły od 10 do 30 kanapek.

Preferowany efekt a liczba kanapek

Aby zagęścić fryzurę, będziesz potrzebowała około 10-20 kanapek, aby ją przedłużyć — od 20 do 30 (jeśli chcesz osiągnąć spektakularny efekt, może być ich jeszcze więcej). Jeśli zależy Ci na efekcie pasemek, z powodzeniem wystarczy od 10 do 15 pasm.

Ile kosztuje metoda kanapkowa?

Koszt przedłużania włosów metodą kanapkową zależy od liczby użytych kanapek, ich jakości (syntetyczne będą tańsze od naturalnych), doświadczenia stylisty i renomy salonu. Średni wynosi od 1000 do 3000 zł.

Przedłużanie tape on — o czym warto pamiętać?

  • Metoda tape on daje trwały efekt przedłużania, który utrzymuje się na włosach nawet do 6 miesięcy. Pamiętaj jednak, że w przypadku tej metody konieczne jest regularne podciąganie kanapek (średnio co 6 — 8 tygodni). Dlaczego? Taśmy należy podciągać z powodu… naturalnego wzrostu włosów. Umieszczone bezpośrednio przy skórze głowy, wraz ze wzrostem włosów będą się obniżać. Jeśli staną się widoczne, osiągniesz odwrotny od zamierzonego efekt.
  • Włosy przedłużane metodą kanapkową pielęgnuj tak, jak każde inne doczepy. Do mycia używaj tylko delikatnych szamponów, a po każdym wcieraj w nie nawilżającą odżywkę (omijaj okolice taśm). Unikaj kosmetyków z alkoholem i SLS-ami i nie przesadzaj z wysoką temperaturą. Choć naturalne doczepy możesz traktować tak, jak własne włosy, pozbawione wewnętrznego nawilżania szybko tracą wilgoć i blask.

Źródło: https://besthair.pl/

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.