Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Nowy czy używany wózek widłowy?

Przedsiębiorstwo się rozwija, klientów przybywa, jest coraz więcej zamówień, ale pracownicy magazynu przestają się wyrabiać z zamówieniami. Praca fizyczna przestaje być opłacalna. Na tym etapie rozwoju większość firm handlowych zaczyna rozważać zakup wózka widłowego. Dla osoby, która nigdy nie stała przed tego typu inwestycję rozpoczynają się schody. Część urządzeń nadaje się jedynie do użytku wewnętrznego, inne z kolei pod żadnym pozorem nie powinny być wykorzystywane wewnątrz hali magazynowej. Dochodzi wybór rodzaju, producenta oraz modelu. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku, że potrzebujemy uniwersalny wózek widłowy, który pozwoli załadować ciężarówkę, ale również przetransportuje towary z zakładu produkcyjnego do hali magazynowej. Wybór pada na klasyczny wózek podnośnikowy, z przeciwwagą. Ale wybrać nowy wózek widłowy czy może w moim przypadku lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie używany wózek widłowy?

Wózek widłowy używany dostępny od ręki

Zdecydowaliśmy się kupić wózek, posiadamy możliwości finansowe do takiej inwestycji. Chcielibyśmy jak najszybciej wyposażyć nasza firmę w taki sprzęt. Przecież wtedy wszystkie procesy transportowe moglibyśmy realizować szybciej. Może okazać się, że zakup nowego wózka widłowego od ręki będzie niemożliwy. Zwłaszcza o takich parametrach, które są pożądane z naszego punktu widzenia. Wózki widłowe wymagają konfiguracji pod względem wielu cech, co wpływa na czas oczekiwania na sprzęt. Przynajmniej mamy pewność, że dany produkt został wyprodukowany specjalnie dla nas. To może kupić wózek widłowy używany? Tutaj należy bardzo uważać. Na rynku jest wiele firm, które oferują sprzedaż używanych wózków widłowych. Wprawdzie zakup używanego wózka widłowego to nie to samo, co zakup samochodu, ale istnieją pewne podobieństwa. Niestety, bardzo trudno znaleźć pewny egzemplarz, a niska cena początkowa może oznaczać znaczne koszty w przyszłości. 

Używany wózek widłowy od autoryzowanego dystrybutora

Szukając używanego samochodu osobowego bardzo często przeglądamy ogłoszenia oficjalnych dystrybutorów danej marki. Mało tego, poszczególni producenci wprowadzają różnego rodzaju programy gwarantujące pochodzenie pojazdu. Wszystko to by zapewnić kupującemu pewność oraz bezpieczeństwo. Również na rynku używanych wózków widłowych możemy skorzystać z oferty oficjalnego przedstawiciela danej marki. Takie firmy, jak choćby WDX S.A., oferują używane wózki widłowe pochodzące z własnej sieci sprzedaży. Pojazdy mają zazwyczaj pełną historię serwisową, pracują na oryginalnych częściach zamiennych, a dystrybutor przed wystawieniem ich do sprzedaży przeprowadza wszystkie wymagane naprawy.

Nowy wózek widłowy

Nowy wózek widłowy to zazwyczaj większy wydatek. To inwestycja, która powinna zostać poczyniona świadomie. Należy dwukrotnie przemyśleć zakup wózka widłowego po okazyjnej cenie. Produkt „no name” może okazać się w praktyce trudny, a nawet niemożliwy do serwisowania. Każdy wózek widłowy wcześniej czy później będzie trzeba naprawić. Co jeśli się okaże, że do danego urządzenia nie ma w ogóle części zamiennych? Internet daje możliwość weryfikacji bardzo dużej ilości informacji. Należy sprawdzić czy sprzedawca oferuje profesjonalny serwis. Można również zweryfikować z jakimi dużymi firmami współpracuje oraz jaka jest jego historia rynkowa.

Nowy czy używany?

Wybierając nowy wózek widłowy lub wózek widłowy używany zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Decyzja nie powinna być podjęta zbyt szybko. Jeżeli decydujemy się na używany wózek widłowy to warto na niego poczekać. Dlaczego czekać? Bo producenci i oficjalni dystrybutorzy współpracują z dużymi firmami, gdzie bardzo popularnym modelem jest długoterminowy wynajem wózków widłowych. Taka maszyna, która pracuje w dużym centrum logistycznym jest regularnie serwisowa. Wózek po zakończeniu wynajmu wraca do dystrybutora. Dystrybutor wystawia wózek widłowy na sprzedaż. W przypadku sprzedaży wózka, urządzenie przechodzi szereg procedur gwarantujących jego przyszłą bezproblemową pracę.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.