Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Czym kierować się poszukując właściwego zakładu pogrzebowego?

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ogromnym przeżyciem dla bliskich oraz znajomych. Niedowierzanie, ból, a czasem nawet złość są najbardziej charakterystycznymi rekcjami na utratę ukochanego członka rodziny. W tak smutnym momencie oprócz żałoby dochodzą także formalności związane z organizacją pogrzebu oraz finalnego pochówku. Aby wszystkie formalności zostały sumiennie załatwione, a zmarła osoba doczekała godnej ceremonii pożegnalnej, należy powierzyć związane z tym obowiązki w ręce profesjonalistów, a mianowicie dokonać wyboru właściwego zakładu pogrzebowego.

Zakres świadczonych usług

Podstawowy wariant usług standardowego zakładu pogrzebowego obejmuje takie funkcje jak odebranie zmarłego z domu, transport do zakładu pogrzebowego, przygotowanie ciała do pochówku, wykopanie dołu i zasypanie trumny. Do powszechnych obowiązków zakładów pogrzebowych zalicza się także wystawienie trumny. Jednakże profesjonalne zakłady, w tak ciężkich chwilach oferują szerszą ofertę, po to by bliscy zostali obarczeni formalnościami w jak najmniejszym stopniu. Nie dziwi więc fakt, że zakłady otrzymują od rodziny zmarłej osoby pełnomocnictwo, dotyczące takich spraw jak wypełnienie oraz dostarczenie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego, czy oświadczenie o wyrażenie zgody na kremację.

Rekomendacje znajomych

W tak trudnych chwilach brakuje sił, by racjonalnie myśleć i dokonać wyboru właściwego rozwiązania. Dlatego też warto zapoznać się z opinią znajomych, którzy mają w tej kwestii rozeznanie. W ten sposób można przekonać się, czy dany zakład ma w swojej ofercie pakiet usług, których oczekujemy. Oprócz rekomendacji otrzymamy także szereg porad, które sprawią, że poradzimy sobie w każdym zakresie ceremonii pogrzebowej.

Sieciowy research

Jeśli i ta metoda okaże się zawodna, warto rozpocząć wyszukiwanie odpowiedniego zakładu pogrzebowego przez sieć, jednakże nie należy zawierzyć pustym sloganom. Na co w tym przypadku zwrócić uwagę? Najlepiej, kiedy dany zakład będzie firmą prowadzoną z pokolenia na pokolenie. Świadczyć to będzie o wysokiej jakości oferowanych usług z jednoczesnym poszanowaniem tradycji. Pomocne mogą się także okazać specjalistyczne fora oraz blogi, które są zorientowane na tematykę pogrzebu, jego przebiegu i innych kwestii z nim związanych. Zaufanie powierzone pierwszej lepszej wynalezionej firmie okazać się może jedynie wielkim rozczarowaniem.

Dbałość o szczegóły gwarancją wysokiej jakości

Ostatnia droga zmarłego powinna przebiegać w atmosferze pełnej zadumy oraz elegancji. Profesjonalny zakład pogrzebowy zadba o to, by karawan  został ozdobiony wieńcem pożegnalnym,  wykonanym zgodnie ze wskazówkami bliskich. Warto pamiętać o zakładzie Memorial z Warszawskiej Pragi, który świadczy swoje usługi na zawodowym poziomie.

Reasumując, aby dokonać wyboru właściwego zakładu pogrzebowego, który charakteryzuje się wysoką jakością oferowanych usług, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z dostępnymi pakietami oferującymi  rozwiązania powszechne oraz te nieszablonowe. Następnie warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy mają za sobą pogrzeb bliskiej osoby. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość ocenić jakość zakładu pogrzebowego.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.