Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2022

Czym kierować się poszukując właściwego zakładu pogrzebowego?

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ogromnym przeżyciem dla bliskich oraz znajomych. Niedowierzanie, ból, a czasem nawet złość są najbardziej charakterystycznymi rekcjami na utratę ukochanego członka rodziny. W tak smutnym momencie oprócz żałoby dochodzą także formalności związane z organizacją pogrzebu oraz finalnego pochówku. Aby wszystkie formalności zostały sumiennie załatwione, a zmarła osoba doczekała godnej ceremonii pożegnalnej, należy powierzyć związane z tym obowiązki w ręce profesjonalistów, a mianowicie dokonać wyboru właściwego zakładu pogrzebowego.

Zakres świadczonych usług

Podstawowy wariant usług standardowego zakładu pogrzebowego obejmuje takie funkcje jak odebranie zmarłego z domu, transport do zakładu pogrzebowego, przygotowanie ciała do pochówku, wykopanie dołu i zasypanie trumny. Do powszechnych obowiązków zakładów pogrzebowych zalicza się także wystawienie trumny. Jednakże profesjonalne zakłady, w tak ciężkich chwilach oferują szerszą ofertę, po to by bliscy zostali obarczeni formalnościami w jak najmniejszym stopniu. Nie dziwi więc fakt, że zakłady otrzymują od rodziny zmarłej osoby pełnomocnictwo, dotyczące takich spraw jak wypełnienie oraz dostarczenie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego, czy oświadczenie o wyrażenie zgody na kremację.

Rekomendacje znajomych

W tak trudnych chwilach brakuje sił, by racjonalnie myśleć i dokonać wyboru właściwego rozwiązania. Dlatego też warto zapoznać się z opinią znajomych, którzy mają w tej kwestii rozeznanie. W ten sposób można przekonać się, czy dany zakład ma w swojej ofercie pakiet usług, których oczekujemy. Oprócz rekomendacji otrzymamy także szereg porad, które sprawią, że poradzimy sobie w każdym zakresie ceremonii pogrzebowej.

Sieciowy research

Jeśli i ta metoda okaże się zawodna, warto rozpocząć wyszukiwanie odpowiedniego zakładu pogrzebowego przez sieć, jednakże nie należy zawierzyć pustym sloganom. Na co w tym przypadku zwrócić uwagę? Najlepiej, kiedy dany zakład będzie firmą prowadzoną z pokolenia na pokolenie. Świadczyć to będzie o wysokiej jakości oferowanych usług z jednoczesnym poszanowaniem tradycji. Pomocne mogą się także okazać specjalistyczne fora oraz blogi, które są zorientowane na tematykę pogrzebu, jego przebiegu i innych kwestii z nim związanych. Zaufanie powierzone pierwszej lepszej wynalezionej firmie okazać się może jedynie wielkim rozczarowaniem.

Dbałość o szczegóły gwarancją wysokiej jakości

Ostatnia droga zmarłego powinna przebiegać w atmosferze pełnej zadumy oraz elegancji. Profesjonalny zakład pogrzebowy zadba o to, by karawan  został ozdobiony wieńcem pożegnalnym,  wykonanym zgodnie ze wskazówkami bliskich. Warto pamiętać o zakładzie Memorial z Warszawskiej Pragi, który świadczy swoje usługi na zawodowym poziomie.

Reasumując, aby dokonać wyboru właściwego zakładu pogrzebowego, który charakteryzuje się wysoką jakością oferowanych usług, w pierwszej kolejności należy zapoznać się z dostępnymi pakietami oferującymi  rozwiązania powszechne oraz te nieszablonowe. Następnie warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy mają za sobą pogrzeb bliskiej osoby. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość ocenić jakość zakładu pogrzebowego.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.