Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Na czym polega system Paysafecard?

Jedną z branży, na które nowe technologie mają szczególnie silny wpływ, są finanse. Istnieje wiele projektów dążących do tego, by płatności były jak najwygodniejsze, ale i maksymalnie bezpieczne. Jedną z nowych propozycji na rynku platform płatniczych jest Paysafecard. Dowiedz się, na czym polega ten system, gdzie kupić Paysafecard oraz jakie są zalety jego stosowania.

Paysafecard – doładowanie, kody

Paysafecard różni się od innych systemów płatności przede wszystkim tym, że korzystanie z usługi nie wymaga żadnej rejestracji. Nie posiadamy żadnego konta, dlatego użytkowanie Paysafecard, doładowanie nowych środków czy przechowywanie ich jest całkowicie anonimowe i bardzo bezpieczne. Jak zatem działa Paysafecard?

Zasada działania systemu Paysafecard przypomina nieco popularne karty podarunkowe do sklepów czy serwisów internetowych. Należy najpierw sprawdzić, gdzie kupić Paysafecard w okolicy. W punkcie można zakupić karty o różnych wartościach – w Polsce jest to 20, 30, 50, 100 lub 200 zł. Karty Paysafecard używamy tak jak karty podarunkowej: przy zakupie podajemy szesnastocyfrowy kod PIN znajdujący się na karcie Paysafecard. Doładowanie zostaje pomniejszone o odpowiednią ilość środków, a jeżeli kwota jest mniejsza od wartości kodu, można go wykorzystać ponownie, aż do wyczerpania wszystkich środków.

Jak zarządzać środkami na Paysafecard?

Zanim przejdziemy do tego, gdzie kupić Paysafecard, warto wyjaśnić sposoby zarządzania posiadanymi kodami. Mogłoby się wydawać, że brak jednego konta z widocznym saldem utrudnia kontrolę nad wydatkami, twórca systemu oferuje jednak narzędzia, które ułatwiają tę kwestię. Po pierwsze każdy kod można wpisać na stronie głównej serwisu, aby sprawdzić jego saldo. Ponadto istnieje możliwość stworzenia indywidualnego konta Paysafecard, do którego przypisane są kody. Wówczas płatności można dokonywać z użyciem loginu i hasła do konta, bez konieczności podawania PIN-u.

Inne, opcjonalne ułatwienia dla stałych użytkowników to aplikacja na telefon umożliwiająca wygodny dostęp do konta, a także karta prepaid. Można ją doładowywać środkami i płacić tak, jak zwykłą kartą płatniczą.

Jakie są zalety systemu Paysafecard?

Paysafacard to system stworzony z myślą o bezpieczeństwie i anonimowości. Płacąc w ten sposób, nie podajemy żadnych osobistych danych. Ponadto w razie jakiegokolwiek wycieku informacji po stronie np. sklepu internetowego na jaw nie wychodzą żadne wrażliwe dane, które mogłyby nas narazić na dalsze straty, tak jak może się to stać w przypadku np. danych karty kredytowej.

Gdzie kupić Paysafecard?

Karty Paysafecard dostępne są w wielu popularnych sklepach takich jak supermarkety Auchan czy Real, placówkach Poczty Polskiej czy salonikach prasowych Kolporter. Jeżeli wciąż mamy wątpliwości, gdzie kupić Paysafecard, wystarczy poszukać najbliższego sklepu Żabka – wszystkie franczyzy tej sieci także obsługują ten system. Inną możliwością jest dostępna na oficjalnej stronie funkcja wyszukiwania najbliższych punktów dystrybucji po wpisaniu swojego adresu.

Kody Paysafecard można także kupić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. W takim przypadku należy jednak korzystać wyłącznie z usług renomowanych dostawców, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.