Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Różowe plakaty – róż we wnętrzach

W jaki sposób rozsądnie wykorzystać róż w dekoracji i wystroju wnętrz żeby nie przedobrzyć.

Róż to niewątpliwie kolor który bardzo lubi wiele Pań i coraz więcej Panów i nic dziwnego róż to kolor który okazuje się wpływa kojąco na nasz organizm – tak jak w naturze te różowe chwile są najbardziej spokojne, wschody i zachody słońca czy budząca się po zimie przyroda.  Różu przy wystroju wnętrz nie ma się zatem co bać – poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań jak w ciekawy sposób wykorzystać ten niebanalny kolor w naszych domach.

  1. Różowe plakaty

Różowe plakaty na ściany i różowe galerie plakatowe sprawdzą się jako delikatne dodatki przede wszystkim do takich pomieszczeń jak salon czy sypialnia. Delikatne piwonie pięknie będą się komponowały z innymi kwiatami w tych kolorach lub z innymi równie delikatnymi połączeniami kolorystycznymi jak biel, beż czy kolor kremowy. Fajnie współgrają różowe plakaty z plakatami typograficznymi, które zawierają inspirujące cytaty. Plakaty, które wykorzystują ciekawe czcionki często pisane lekką kursywą. 

Jeśli chodzi o dobór ramek do różowych plakatów osobiście odradzamy czarne ramki – chyba, że zdecydujecie się zamieścić w ramkach dodatkowo passe partout, dzięki czemu powstanie przerwa, tzw. Oddech pomiędzy ramką a plakatem. 

Do różowych plakatów, bez znaczenia jaki odcień różu pojawia się na plakacie warto dobierać białe lub złote ramy. Ewentualnie można plakaty umieścić w aluminiowych ramach lub antyramach. 

2. Kobiece biura

Kolejną przestrzenią w której śmiało można wykorzystać róż to aranżacja kobiecych biur, tutaj warto łączyć różowe plakaty z różnymi plakatami motywacyjnym tworząc w ten sposób biuro dla prawdzie girl boss. Plakaty można oczywiście zastąpić tapetą która ozdobi jedną z biurowych ścian. Mimo, że tapety są obecnie potwornie popularnym rozwiązaniem, my zawsze polecamy wykorzystanie tapet na 1 max 2 ściany, żeby danym wzorem – nawet jeśli jest on bardzo delikatny nie przytłoczyć przestrzeni. 

Bardzo fajnym i modnym obecnie wzorem tapet są flamingi oraz piwonie. 

3. Pokoje dziecięce

Kolor różowy będzie z pewnością bardziej pasował do pokoju dziewczynki i tutaj mamy ogromne pole do popisu. Od słodkich plakatów z jednorożcami po ciekawe plakaty z literami z imieniem dziecka. W dziewczęcych pokojach można również wykorzystać zamiast plakatów tapety w delikatne wzory jak serduszka, słodkie króliczki czy wyżej już wspomniany wzór tapetowy w flamingi. 

4. Tapety samoprzylepne    

Alternatywą dla plakatów na ścianę są przede wszystkim tapety, które mogą być dostarczone zarówno w wersji samoprzylepnej, jak i klasycznej, flizelinowej do oklejania przy wykorzystaniu kleju do tapet. W naszym sklepie odnajdziecie cały szereg tapet samoprzylepnych. Tapety samoprzylepne BlueBird-Desig wykonane są przy wykorzystaniu maszyn pracujących w technologii gel-uv, co zapewnia ich pełną zgodność z wymogami ekologicznymi. Zadruk jest całkowicie bezpieczny dla Użytkownika, nawet małych dzieci, czy osób starszych.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.