Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Nowy ład w wystroju wnętrz

Raz na jakiś czas chcemy przeprowadzić we własnych czterech ścianach swoistą metamorfozę. Przemiana nie musi oznaczać w praktyce gruntownego remontu. Przykładowo wystarczy, że odmienimy nieco wygląd ścian. Jakim sposobem najlepiej tego dokonać, by efekt był zadowalający?

Ściana nabiera nowego blasku

Często głowimy się nad tym, które rozwiązanie będzie najlepiej odpowiadało naszym potrzebom. W przypadku wystroju wnętrz decydujący wpływ na wybór ma kwestia gustu. Chcemy, by wnętrze naszego domu, czy mieszkania cechował odpowiedni poziom estetyki. Dlatego próbujemy nadać ścianom bez wyrazu jakiegoś charakteru.

 Swoisty powiew świeżości, nie tylko w salonie mogą dać gustowne fototapety 3d. To także dobry pomysł na swego rodzaju zagospodarowanie pustej ściany. Inną możliwością jest położenie na nią jakiejś tapety 3d. Także i ona uczyni ścianę o wiele żywszą. Takie tapety 3d na ścianę można kupić m.in. tutaj: https://www.swiat-obrazow.pl/zamow,katalog,341,fototapety-3d.html.

Klasyka, która nigdy się nie znudzi

Istnieją pewne elementy wystroju wnętrz, które weszły do kanonu i mimo upływu lat, są wciąż chętnie przez nas wybierane. Klasyczny obraz na płótnie sprawdzi się doskonale jako ozdoba naszych czterech ścian. Jeśli tylko mamy miejsce, żeby go powiesić, nie ma się co nad tym długo zastanawiać. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni motyw. Żeby mieć lepsze rozeznanie na temat tego, jak wygląda taki obraz stworzony na płótnie, warto zerknąć tutaj: https://www.swiat-obrazow.pl/zamow,katalog,142,obrazy.html.

 W zależności od tego, jaką stylizację chcemy zachować np. w naszym salonie, musimy brać to pod uwagę przy zakupie obrazu. W klasycznych wnętrzach nie zawsze sprawdzi się awangardowa sztuka. Z kolei nowoczesne obrazy dobrze pasują przede wszystkim do współczesnego wystroju. Dążenie do usilnego kontrastu może przynieść nie do końca zadowalające efekty.

 Zyskujące na popularności obrazy nowoczesne wcale nie muszą być drogie. Spójrzmy przykładowo na te pozycje: https://www.swiat-obrazow.pl/zamow,katalog,322,dekoracje-wnetrz-obrazy-do-salonu.html, by przekonać się, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na przedmiot o wysokich walorach estetycznych.

Doprowadzenie ścian do stanu, jaki będzie nas zadowalał, nie musi być trudne. W prosty sposób możemy je odmienić czy to decydując się na fototapetę w trójwymiarze, czy wieszając na nich nowoczesne obrazy. Pamiętajmy jednak, by w zdobieniu zachować odpowiednią harmonię, by nie dążyć usilnie tylko do umieszczania ozdób wszędzie, gdzie to tylko możliwe.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.