Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Światłowód w Poznaniu – przegląd ofert

Szybki i niezawodny Internet? Poznań daje takie możliwości! Trzeba tylko zdecydować się na światłowody, czyli technologię przesyłu danych za pomocą impulsów świetlnych płynących specjalnymi przewodami, zwykle znajdującymi się pod ziemią. Sprawdź razem z nami kto oferuje takie usługi w Poznaniu i na jakie szczegóły ofert zwrócić uwagę.

Oferta nr 1: INEA

INEA jest liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o prędkości, jakie osiąga ich Internet. Poznań to dzięki nim jedno z niewielu miejsc na mapie Polski, Europy, a nawet świata, w którym można na własny, domowy lub biurowy użytek zaopatrzyć się w światłowód o szybkości równej 10 Gb na sekundę. Co więcej – jest to nie tylko prędkość pobierania danych. INEA oferuje swoim klientom łącze symetryczne, co także jest unikalnym rozwiązaniem. Co ono daje? Prędkość wysyłania danych równą prędkości ich pobierania. Czyli w przypadku najlepszej oferty: 10 Gb/s. Jeśli nie potrzebujecie tak dużej przepustowości, możecie skorzystać także z niższych prędkości (1 Gb/s, 500 Mb/s) w niższych cenach.

Oferta nr 2: Orange

Orange też oferuje światłowodowy Internet. Poznań to jedno z miast, w których klient może wybierać spośród tego rodzaju propozycji popularnego operatora. Światłowód o prędkości pobierania danych 600 Mb/s ma w przypadku Orange prędkość wysyłania 100 Mb/s, co z jednej strony dalekie jest do łącza symetrycznego, z drugiej jednak stanowi wynik powyżej przeciętnej (czyli stosunku różnic ok. 10:1). Warto też zwrócić uwagę, że Orange umożliwia połączenie Internetu z abonamentem telefonicznym. Taka oferta jest atrakcyjniejsza cenowo, a ponadto pozwala na skrócenie minimalnego czasu umowy z dwóch lat do roku.

Oferta nr 3: Vectra

Popularny operator Vectra proponuje wiele różnych pakietów zawierających światłowód, którego prędkość dochodzi tu do 600 Mb/s. Ale uwaga – tu znajdziecie duży rozstrzał z prędkością wysyłania, która wynosi zaledwie 30 Mb/s, czyli jest niższa, niż w typowym łączu asymetrycznym i zdecydowanie niższa, niż byłaby w łączu symetrycznym. Zaletą Vectry jest za to promocyjna cena obejmująca 4 pierwsze miesiące użytkowania – za które zapłacimy tylko połowę abonamentu.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.